Autor Wątek: Bielactwo i lecznicze rośliny(?)  (Przeczytany 9994 razy)

Offline krzysiek

• Nowy
  • *
Bielactwo i lecznicze rośliny(?)
« dnia: Styczeń 16, 2010, 18:53:40 »
Chciałbym się dowiedzieć od osób które stosowały jakieś rośliny na bielactwo nabyte oraz ewentualnie porady jakie stosować rośliny. Mój problem polega pojawił się jeszcze w gimnazjum. Nie byłem u dermatologa ponieważ zmiany nie są widoczne na codzień tzn. są na brzuchu. Oprócz białych plam w tych miejscach są też włosy które są również pozbawione barwnika. Plamy są dosyć duże ale problem nie jest tylko natury estetycznej w moim przypadku - gdy wyjdę na słońce w lecie bez koszulki to plamy robią się czerwone ale unikam takich sytuacji... I tutaj jeszcze mam takie pytanie - jakie rośliny przywracają prawidłową pigmentację w skórze? może jakieś roślinki na piegi?

Offline Małgorzata

• Średnio Pisze
Odp: Bielactwo i lecznicze rośliny(?)
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 16, 2010, 19:34:23 »
Kiedyś pan mecenas Żuk, obecnie już nieżyjący zielarz z Olsztyna, polecał przeciw bielactwu bodziszek cuchnący (Geranium robertianum).  Gdzieś chyba jeszcze mam stary numer „Poradnika Uzdrawiacza”, w którym dokładnie opisano kurację, gdybyś był zainteresowany.

Oprócz tego różne naturalne kuracje znajdziesz na forum o bielactwie:
http://vitiligo.com.pl/forum/viewforum.php?f=8

Pozdrawiam

Offline bapona

• Średnio Pisze
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 17, 2010, 15:49:25 »
Krzyśku
Mam u siebie zapisane (na kompie, gotowe do wydruku) zioła podane przez dra H. Różańskiego na choroby z autoagresji. Nie mogę znaleźć do nich adresu :(. Mogłabym Ci to wysłać w załączniku (jest tego sporo), ale tutaj chyba nie wejdzie.
Jeśli nikt Ci tego linka nie poda na forum - napisz do mnie na pocztę:
pozniak-nawrot@wp.pl
Pozdrawiam :)

Offline Heidhr

• Nowy
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 17, 2010, 16:22:16 »
Oto link do fitoterapii chorób autoimmunologicznych naszego Gospodarza:
http://luskiewnik.pl/autoimmunologia/new-page-7.htm

pomocna jest również czarnuszka i nasiona wiesiołka w połączeniu z sezamem oraz siemie lnu (siemie lnu spożywa się najlepiej świeżo zmielone w odrębnym posiłku albo w jogurcie naturalnym 0% tłuszczu albo w ciepłej ok 40% wodzie.)

Pozdrawiam ciepło:)
"Podnoszę patyk i wręczam ci go, pytając : "Co to jest" Odpowiadasz: "Kawałek drewna", po kilku minutach zauważam: "Nie, to kawałek drzewa" Czy rozumiesz na czym polega różnica?"

Offline krzysiek

• Nowy
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 18, 2010, 21:12:24 »
Dziękuję wam za zainteresowanie tematem i odpowiedzi.

Pani Małgorzato bardzo byłbym wdzięczny gdyby można bylo tą kurację wrzucić na moją skrzynkę, nawet zeskanować z poradnika czy chociażby dać skrócony opis kuracji. Tutaj jest mój email: krzychu8877@tlen.pl

heidhr dziękuję za link, przyda się bardzo i wypróbuję tą czarnuszkę oraz sezam i wiesiołek. Siemię lniane kiedyś regularnie używałem i naprawdę było bardzo dobre w działaniu nie tylko jesli chodzi o regulowanie układu pokarmowego. Pewnie do niego wrócę...

Pozdrawiam  :)

Offline Małgorzata

• Średnio Pisze
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 19, 2010, 19:43:23 »
Postaram się odszukać artykuł o bielactwie - wyślę skany na skrzynkę, gdy tylko znajdę.

Niekiedy przeciw bielactwu poleca się długotrwałe podawanie preparatów z rzęsy

http://www.rozanski.cal.pl/?p=1085

- zarówno zewnętrznie w postaci świeżego soku wcieranego kilka razy dziennie w białe plamy, jak i wewnętrznie, po opłukaniu i zmieleniu, w proporcji pół na pół z miodem - jedna łyżeczka mieszanki dwa razy dziennie godzinę po posiłku. Albo w postaci nalewki na wódce.

Pozdrawiam  :)

Offline Viola

• Nowy
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 20, 2010, 13:59:29 »
Witaj

Rozumiem ,że te piegi to już oddzielny temat.
Napisałam w dziale kosmetyki o occie bergeniowym, Wypróbowałam na przebarwienie słoneczne i działa , więc na piegi powinien również.