Autor Wątek: substancja przeciwzbrylająca i jakość soli  (Przeczytany 4146 razy)

Offline stopi

• Średnio Pisze
substancja przeciwzbrylająca i jakość soli
« dnia: Listopad 21, 2011, 20:40:52 »
Co to za cholerstwo jest ta substancja przeciwzbrylająca E536? Czytam, że to substancja zapobiegająca zlepianiu się składników sypkich, żelazocyjanek potasu lub żelazocyjanek sodu. Jak to wpływa na organizm? Niby w sklepie widziałem ileś tam odmian soli, a wszystkie zawierają tę samą chemię. Nie tylko w soli już to widziałem.

Na temat soli uzyskałem sporo informacji kiedyś na wycieczce w Wieliczce. Głównie chodziło o to, że to co kupujemy w sklepie to są popłuczyny, a prawdziwa sól jest tak na prawdę nie biała tylko wręcz szara - z dodatkami naturalnych osadów wapiennych, iłowych itd...

Jeśli tak, to gdzie można kupić dobrą sól, albo jak się ona nazywa? Niestety bez soli jakoś życia sobie nie wyobrażam, pomimo, że dużo jej nie używam na co dzień :)

Offline Basia

• Płytki nurek
  • Dużo Pisze
Odp: substancja przeciwzbrylająca i jakość soli
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 22, 2011, 22:57:53 »
Kupuj sól kamienną. Ona się zbryla jak należy :-)
W Polsce może być z kilku kopalń, nieco różnią się składem i kolorem, ale wszystkie są słone jak należy.

Smacznego :-)

Offline stopi

• Średnio Pisze
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 24, 2011, 12:31:14 »
Czy sól morska jest zdrowa? Zauważyłem na allegro np. jakąś sól himalajską w bryłach.

Offline Basia

• Płytki nurek
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 24, 2011, 17:24:39 »
Sól morska jest zdrowa, tak, jak morze, z której pochodzi. Czyli - jeśli morze było czyste, to sól jest zdrowa. One różnią się nieco smakiem w zależności od regionu, skąd pochodzą.

Sól himalajska? A po jakiego grzyba?
Kup w spożywczym za 2-3 złote kilogram najlepszej polskiej soli kamiennej sprzed epoki syfilizacji środowiska i ciesz się tym, czego w innych krajach nie mają, a czym polskie firmy powinny zalać przynajmniej pół Europy naszym cudem natury.

Smacznego :-)