Autor Wątek: Test buraka?  (Przeczytany 272 razy)

Offline qwerta

• Dużo Pisze
Test buraka?
« dnia: Sierpień 23, 2022, 22:21:36 »
Nie wiem czy to odpowiedni dział na taki post, jeśli nie, to proszę przenieść.
Na pewno słyszeliście o tzw. teście buraka mającym  pokazywać, czy jelita są szczelne. Czytałam o tym sporo i wg lekarzy oraz artykułów naukowych, ten test to bzdura. A jakie jest wasze zdanie na ten temat?
Pytam, bo po moich ostatnich przebojach z jelitami (nawet jeśli gł. przyczyną bólu w podbrzuszu nie były jelita, to i tak miałam ostrą biegunkę) dokonałam pewnej obserwacji w tym temacie, ale napiszę po waszych wypowiedziach, żeby niczego nie sugerować ;)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 23, 2022, 22:28:09 wysłana przez qwerta »

Offline kuneg

• Mów mi Małgorzato :)
  • Dużo Pisze
Odp: Test buraka?
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 24, 2022, 00:22:32 »
Moje obserwacje:
Barwnik z buraka przechodzi do krwi. Jeśli człowiek jest odpowiednio nawodniony i w ciągu 2-3 godzin opróżni pęcherz, to mocz będzie zabarwiony na czerwono. Jeśli barwnik pobędzie sobie dłużej w organizmie, np. przez.całą noc, to mocz będzie "jedynie" ciemno żółty. Barwnik buraczany jest nietrwały.
Nigdy wcześniej wiedza nie była tak łatwo dostępna i tylko od nas zależy, czy z niej skorzystamy.

Offline leo

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 24, 2022, 06:16:15 »
Jelita są szczelne i nieszczelne równocześnie - z założenia. Nieszczelne dla składników pokarmowych, które mamy przyswoić, a szczelne - dla różnego rodzaju mikroorganizmów, balastu po trawionym pokarmie. Antocyjany z buraka akurat łatwo przenikają do organizmu z jelit - nie wiem czy jest osoba u której tego nie ma.

Offline qwerta

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 24, 2022, 09:23:41 »
No właśnie u mnie przed chorobą mocz był różowy po burakach, a po chorobie i całym tym leczeniu jelit ziołami, maślanem sodu, wywarem z siemienia lnianego i probiotykami jest żółtopomarańczowy i to jakieś 2 godziny po ich zjedzeniu. Trochę mnie to zdziwiło, bo zawsze, od dzieciństwa, miałam różowy po burakach, a tu nagle taka zmiana. No ale może przyczyna jest inna, bo też nie chce mi się wierzyć w ten test. Podobno wpływ na to może mieć kwaśność w żołądku, rodzaj buraków (jadam je teraz często, więc były różne), ilość wypitej wody (no raczej sporo piję, ale to od bardzo dawna) i co tam było jedzone razem z tymi burakami (ja akurat jadłam same z dodatkiem śmietany)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 24, 2022, 09:28:46 wysłana przez qwerta »

Offline kuneg

• Mów mi Małgorzato :)
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 25, 2022, 00:06:19 »
Moim zdaniem ten test, to bzdura. Jakim cudem mam mieć nieszczelne jelita, żeby za 2 dni się uszczelniły,, a potem za kilka dni się rozszczelniły?
Nigdy wcześniej wiedza nie była tak łatwo dostępna i tylko od nas zależy, czy z niej skorzystamy.

Offline Darchom

• Nowy
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 27, 2022, 11:31:38 »
Też czytałem że to bzdura. Jak masz dziurę w jelitach to nie leczony umarłeś już pewnie na sepsę.