General Category > Zioła w domu, ogrodzie i w dzikich uprawach

Uprawa serdecznika

(1/2) > >>

Luu:
Witam, dostałam od znajomego pszczelarza, nasiona serdecznika i chciałabym je posiać. Czy ktoś ma doświadczenia? Wysiać i czekać? :) czy są może jakieś wymagania? Pozdrawiam

Basia:
Serdecznik lubi ziemię piaszczystą, tylko nieco żyźniejszą i wilgotniejszą niż ziemia dla kocanki. Na glinie serdecznik naturalnie nie rośnie z jakiegoś powodu, przynajmniej tak jest koło mnie. Mi się serdecznik kojarzy z rośliną pod płotem - może potrzebuje minimalnego cienia.

Pozdrowienia :-)

Luu:
Ten pszczelarz ma serdecznik właśnie przy płocie, oczywiście dla swoich dziewczynek jak je nazywa :) i rośnie cienki, ale ładny, za to jeden egzemplarz mu wyrósł przy drodze wyjazdowej, w cieniu, wilgoci, ciągle ubłocony i zdeptany czy zajechany :) i ma z 1,8m i wiele rozgałęzień, przepiękny. Z resztą On mówi, że rozrasta się jak chwast. Spróbuję posiać w żyznym półcieniu w takim razie. Dziękuję i pozdrawiam!

Pragmatyk:
Posiałem w marcu do doniczki 9x9 powierzchniowo, przysypałem delikatnie odkwaszonym torfem.
Wyszedł doskonale, a kiedy miał 3 liście przepikowalem do doniczek po jednej roślince. Zamierzam wysadzić niebawem do gruntu (choć na razie zdarzają się jeszcze delikatne przymrozki przy gruncie) - miejsce piaszczyste, ale dołek wypełnię torfem aby dłużej utrzymywała się wilgoć w przypadku suszy. Miejsce słoneczne.

Luu:
U mnie jeszcze śniegi, może zdążę zasiać do doniczek, żeby za miesiąc powiedzmy przesadzić?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej