Autor Wątek: Dieta minimalnie / maksymalnie estrogenna  (Przeczytany 8129 razy)

Offline Basia

• Płytki nurek
  • Dużo Pisze
Dieta minimalnie / maksymalnie estrogenna
« dnia: Maj 25, 2011, 10:19:28 »
Na marginesie dyskusji o hormonalnej terapii zastępczej u kobiet przy okazji menopauzy naturalnej lub sztucznej, pojawiła się myśl - a może tak odpowiednia dieta?
Pewnie należałoby zasymulować cykl miesięczny: 2 tygodnie maksymalnie estrogenne, 2 tygodnie minimalnie estrogenne. Sztuczne hormony też przyjmuje się w cyklach dwutygodniowych.

Może też i mężczyznom by to się przydało na okazję łagodzenia problemów z prostatą?

Co o tym myślicie?

Pozdrowienia :-)

Offline ineslik

• Global Moderator
  • Dużo Pisze
    • herbiness
Odp: Dieta minimalnie / maksymalnie estrogenna
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 25, 2011, 21:53:43 »
Basiu, to jest świetny pomysł. Jedzenie lekarstwem - zawsze jestem za. Ale  w tym konkretnym przypadku muszę się dopiero podszkolić, bo wiem tylko o soi, owsie i koperku .
Pomysł na miarę ...programu TV!

Offline ineslik

• Global Moderator
  • Dużo Pisze
    • herbiness
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 04, 2011, 16:37:32 »
Basia napisała
W angielskiej Wikipedii znalazłam oficjalne wyniki badań nad stosowaniem czerwonej koniczyny jako źródła fitoestrogenów. Ustalono, że wpływu na uderzenia gorąca nie ma, ale poza tym jest bardzo wartościowa.

Poza tym źródłem fitoestrogenów są: produkty sojowe i innych roślin strączkowych, siemię lniane, orzechy. Z ziół i przypraw: kudzu, arcydzięgiel, fenkuł włoski, anyż.

Pluskwica groniasta lub jej krewniaczka, czyli nasza europejska, często uprawiana w ogrodach świecznica nie jest źródłem fitoestrogenów, ale łagodzi objawy menopauzy, w tym uderzenia gorąca. W innym miejscu Wikipedii, dokładnie na temat pluskwicy, jest stwierdzenie, że jest bezpieczna, ale nie likwiduje uderzeń gorąca. Jednak przynajmniej na poziomie labolatoryjnym rzeczywiście blokuje osteoporozę.

Na stronach Luskiewnika wymienione są następne rośliny o działaniu estrogennym

chmiel - zawarta w szyszkach lupulina (do kupienia również w formie tabletek)
lukrecja
olej wiesiołkowy
szałwia i olejek szałwiowy
wyciąg z kwiatów i pędów czeremchy
hibiskus
kwiat czarnej malwy
korzeń łopianu

Offline ineslik

• Global Moderator
  • Dużo Pisze
    • herbiness
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 20, 2011, 21:43:51 »
kolejna gwiazda estrogenna to wyka płotowa http://rozanski.li/?p=2327

Offline freshbynature

• Dużo Pisze
  • zioła i sport
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 22, 2011, 07:07:50 »
Witam

Warto zainteresować sie Niepokalankiem mnisim: zioło polecane jest kobietom cierpiącym z powodu zaburzeń hormonalnych wywołujących nieregularne miesiączki oraz takie objawy menopauzy, jak uderzenia gorąca, nocne poty, mroczki przed oczami, depresja.

Niepokalanek działa przywracając równowagę hormonalną. Hamuje wydzielanie prolaktyny (nadmiar tego hormonu powoduje m. in. zaburzenia cyklu miesiączkowego, obniżenie popędu seksualnego, a czasem również bóle głowy i zaburzenia widzenia), zwiększa produkcję estrogenów.

Pozdrawiam - Fresh
Piękno, które ma się w sobie, nie przemija nigdy, jest  w umyśle,...ale widzą je tylko ci, kórzy umysłem sie posługują... leżysz wstań wstałes-idź idziesz-biegnij biegniesz- leć lecisz?

Offline stukam kopytkami

• Ekspert forum
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 22, 2011, 08:37:56 »
Niepokalanek mnisi - ładna nazwa, chyba się z nią już spotkałam gdzieś. Poszukam, może rośnie na obrzeżach zagrody albo dalej. Przyda się na zmiany nastroju.

Offline freshbynature

• Dużo Pisze
  • zioła i sport
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 22, 2011, 08:45:36 »
Też go widywałem , w sobote poszukam....
Piękno, które ma się w sobie, nie przemija nigdy, jest  w umyśle,...ale widzą je tylko ci, kórzy umysłem sie posługują... leżysz wstań wstałes-idź idziesz-biegnij biegniesz- leć lecisz?

Offline ineslik

• Global Moderator
  • Dużo Pisze
    • herbiness
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 22, 2011, 08:51:29 »
A mieszkacie w okolicy Lazurowego Wybrzeża? http://rozanski.li/?p=2013

Czy ktoś się orientuje, na czym polega stosowanie ziół tego typu w przypadku napięcia przedmiesiączkowego w młodych kobiet. Basia kiedyś napisała, że popijanie czerwonej koniczyny skończyło się zatrzymaniem okresu.

Offline freshbynature

• Dużo Pisze
  • zioła i sport
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 22, 2011, 09:09:16 »
Włąsnie miałem pisac o czerwonej koniczynie. Kuracja u kobiety trwała miesiąc i okres pojawił sie podręcznikowo ( zawsze jak tam gdzies wczesniej juz pisałem o tej pani spoxnienie trawało 3-5 tygodni). Troche tez zmieniła sposób odzywiania ( musi wiecej) więc nie wiem po której stronie leży palma sukcesu? Moze wszystko dzieje sie zgodnie z moja zyciowa maksyma ze zrobiła zwrot???

Offline ineslik

• Global Moderator
  • Dużo Pisze
    • herbiness
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 22, 2011, 09:13:22 »
Pewnie jest w tym dużo prawdy . Kiedy człowiek zrozumie, że albo się truje i wyniszcza , albo żywi i żyje - to wszystko się zmienia . Oby jak najwięcej takich grzecznych pacjentów, bo mało kto jest chętny do zmian.

Offline Basia

• Płytki nurek
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 22, 2011, 09:45:42 »
A mieszkacie w okolicy Lazurowego Wybrzeża? http://rozanski.li/?p=2013

Czy ktoś się orientuje, na czym polega stosowanie ziół tego typu w przypadku napięcia przedmiesiączkowego w młodych kobiet. Basia kiedyś napisała, że popijanie czerwonej koniczyny skończyło się zatrzymaniem okresu.

Ale mi rzeczywiście menopauza stoi pod płotem, więc wiele nie było trzeba, aby przyblokować moje estrogeny, które jednak były w na tyle dużej ilości, że nie pozwoliły uaktywnić się koniczynie. No i pewnie tak się blokowały przez jakieś 3 miesiące i miałam test menopauzy. Teraz mam okres normalnie jak na mnie.

Pozdrowienia :-)