Autor Wątek: Niedożywienie  (Przeczytany 3209 razy)

Offline ineslik

• Global Moderator
  • Dużo Pisze
    • herbiness
Niedożywienie
« dnia: Maj 31, 2011, 08:03:41 »
To może dziwny temat wątku , niedożywienie to raczej nie ten obszar geograficzny .
A jednak . Niedożywienie może wynikać z faktu braku w pożywieniu kompletu odżywczych czynników , albo z faktu upośledzenia wchłaniania .

Kłopotem jest unikanie niedożywienia przez osoby pilnujące wagi , odchudzające się. Złota reguła jest taka, że należy dostarczyć maksymalnie dużo składników odżywczych w minimalnych porcjach - ciałko się wtedy cieszy , a tłuszczu nie przybywa.

Offline Alchemik

• Ekspert forum
  • Dużo Pisze
Odp: Niedożywienie
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 31, 2011, 09:47:17 »
Niedożywienie - u nas ja rozumiem i postrzegam jako niedobory. Bo najlepiej iść na grilla, najeść się do syta spieczonych kiełbas, skrzydełek, karczku, zapić piwem. A potem wątroba jak 300% normy w pewnym okresie. A poza ilością energii to to już ma więcej węgla i smoły niż zdrowia.
Ludzie po prostu nie umieją odpowiednio jeść. Albo jedzą w biegu - i to już później nie ma żadnego sensu.
Tak jak piszesz Inez - coraz częściej pojawiają się upośledzenia wchłaniania! Ludzie jedzą i jedzą, a przyswajalność dąży do zera. Innym odechciewa się jeść - kłopoty, stresy, gonitwa. Ja coraz częściej widzę u siebie, że poranna kawa blokuje u mnie chęć zjedzenia śniadania. Ale odkryłem powód - jedzenie przed snem. Problemem jest tylko nieregularne chodzenie spać, niestety, ale to już wina moich pasji ;) Pracuję nad tym, by jednak lekko głodnawy chodzić spać. Im mniej w lodówce i w kuchni, tym zdrowiej :D

Złota reguła, którą ja uznaję i polecam - poświęcić czas, przymusić się do tego, by posłuhać siebie samego. Odkrywa się wtedy linię współpracy umysłu z ciałem. I znacznie lepiej człowiek się odzywia, zyje i cieszy się inaczej.

Pozdrawiam
Alchemik
Wszystko, co jesteś w stanie zrobić, czyń to z całą swoją mocą. Nie jutro. Teraz.

Offline ineslik

• Global Moderator
  • Dużo Pisze
    • herbiness
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 31, 2011, 19:16:42 »
Najgorsze jest to , że te  "niedobory" dają znać o sobie za pomocą choroby . A jeszcze gorszy jest fakt, że normą jest uzupełnianie ich chemicznymi suplementami.
Alchemiku , pięknie napisałeś
Odkrywa się wtedy linię współpracy umysłu z ciałem. I znacznie lepiej człowiek się odzywia, zyje i cieszy się inaczej.

Offline Alchemik

• Ekspert forum
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 31, 2011, 19:51:49 »
"zdrowi nie potrzebują lekarza, tylko niedomagający" te cenne słowa Mistrza odbijają się dziś echem, również pod kątem cielesnym.
A nieraz jest choroba własnie z nadmiaru! Co się trafia dziś znacznie częściej, bo jemy (i posiadamy) więcej, niż nam potrzeba. I zamiast szukać przyczyny w sobie, to pycha pobudza ludzi do szukania winnego dalej, bo lekarz nie taki, bo apteka za droga, bo to, bo tamto. Są źli, gdy słyszą nie to, co chcą usłyszeć.
Owszem, tez zażywałem kiedys suplementy, typu centrum, bodymax. Na kilka chwil było fajnie, potem skutki były złe.
A wystarczy tak niewiele, lecz regularnie.

Burza szaleje nad miastem. Kocham te chwile. Dziś mi piorun uderzył przed autem gdy wracałem do domu, niesamowite uczucie...

Alchemik
Wszystko, co jesteś w stanie zrobić, czyń to z całą swoją mocą. Nie jutro. Teraz.

Offline ineslik

• Global Moderator
  • Dużo Pisze
    • herbiness
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 03, 2011, 21:43:56 »
Jakie mogą być przyczyny złego wchłaniania  - czy to te opisane na forum biosłone? brudne kosmki jelitowe?

Jest szczuplutka dziewczyna, ma przygodę z wędrującą nerką. Lekarz osądził , że to przez brak tłuszczu w organizmie. Dziewczyna nie odkłada tłuszczu, nie tryska też energią. Najlepiej czuła się mieszkając przez pół roku w Indiach. Wtedy przytyła. To chyba nie indyjskie powietrze?

Offline Basia

• Płytki nurek
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 03, 2011, 22:53:09 »
A jak jest z bakteriami w jelitach? Jak dziewczyna je? Czy coś jej dolega, oprócz tego, że nie ma tłuczu? Czy ma zastoje w nerkach?

Pozdrowienia :-)