Autor Wątek: dieta z drastycznym ograniczeniem węglowodanów  (Przeczytany 1761 razy)

Offline Optimus

• Dużo Pisze
dieta z drastycznym ograniczeniem węglowodanów
« dnia: Lipiec 09, 2016, 18:12:23 »
Witam.
6 lat temu w kilka miesięcy straciłem 10 kg masy mięśniowej, co stanowiło prawie 20% wagi całkowitej.
Dodam, że jadłem dużo, a niektórzy uważają, że bardzo dużo.

Po wielu latach odzyskałem parę kilogramów ale dopiero przy drastycznym ograniczeniu węglowodanów, co według dietetyków sportowych jest niemożliwe.
Zastosowałem dietę podobną do "Diety Optymalnej" dr Kwaśniewskiego, ale bez ziemniaków.
Głównymi źródłami węglowodanów były warzywa takie jak cebula czy seler, oprócz tego jogurt naturalny i czasami grejpfrut.
Zgodnie z zaleceniami dr Kwaśniewskiego ograniczyłem również spożycie białka do 1-1,5g/kg masy ciała.
Tłuszczu spożywałem około 3g/kg m.c.
Źródłem błonnika były świeżo zmielone ziarna lnu zalewane wrzątkiem.
Po trzech miesiącach odżywiania się w taki sposób zaczęła zwiększać się moja waga pomimo braku aktywności fizycznej i znacznego ubytku tłuszczu podskórnego.

Jak sądzicie?
Co może być powodem poprawy mojego stanu zdrowia na takiej diecie?
Ja podejrzewam pasożyty, ponieważ potrzebują węglowodanów.

(Obecnie już tak się nie odżywiam ponieważ posłuchałem rad osoby stosującej Dietę Optymalną i zwiększyłem spożycie tłuszczu do 5g/kg m.c. a to bardzo zaszkodziło moim jelitom, ciągle mi się w nich przelewało i bardzo wzdęło mi brzuch. Teraz spożywam 4-5g węglowodanów na kg m.c. i znowu chudnę)

StokrotkaZwyczajna

• Gość
Odp: dieta z drastycznym ograniczeniem węglowodanów
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 10, 2016, 12:44:09 »
Ja nie jestem medykiem, ale
1. jeśli 10kg stanowiło 20% masy całkowitej, to ważyłeś 50 kg przed schudnięciem,
czyli jak na mężczyznę bardzo niewiele.
2. Ograniczyłeś węglowodany, i to spowodowało przyrost masy ciała - tak napisałeś.
Czyli zwiększyłeś podaż tłuszczu i białka.
Ograniczając jednocześnie podaż białka do 1-1,5g białka /kg ciała.
Dieta sugeruje, że możesz mieć chore nerki, możesz mieć straty białka, i stąd trudności z tyciem.
Ograniczenie białka przy chorobie nerek jest zdaje się zalecane by nie przeciążać nerek, ale nie jestem specem.

Jednak podobne objawy mogą być przy wątrobie co sugeruje fakt, że szkodzą ci tłuszcze.
Jednak przy poważniejszych chorobach wątroby zaleca się ograniczenie białka do 30-40g na kilo,
a ty jak rozumiem spokojnie jesz więcej.
Czyli raczej wychodzą ci nerki i trzustka przemęczona tłuszczem.
Wszystko to przy założeniu, że faktycznie wydatek energetyczny był stale podobny i niewielki.

Weź się zwyczajnie przebadaj: mocz i krew.

Offline Optimus

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 10, 2016, 16:15:50 »
Zasadnicze słowo to "prawie", dokładnie ważyłem 62 kg, czyli straciłem ponad 16% wagi.
Zakładając, że niewiele tkanki tłuszczowej posiadałem to chyba nie tak mało.
Do tego jestem niski (170cm), przestałem rosnąć w wieku 14 lat i po kościach widać niedobór GH w późniejszych latach ponieważ kości mam cienkie (nawet matka ma sporo grubsze).
Najprawdopodobniej było to spowodowane infekcją która często wpływa na poziom hormonów.
Jednak lekarze "potrafią" postępować zazwyczaj tylko w przypadku grypy przepisując antybiotyk, jak sprawa jest poważniejsza to jesteś hipochondrykiem.

OFF-TOP:

StokrotkaZwyczajna, mam prośbę na przyszłość, nie wypowiadaj się w moich wątkach.
Chyba nie zauważyłaś, że napisałem o dobrych rezultatach diety tłuszczowej.
Obecnie wróciłem do węglowodanów bo dopiero NADMIAR tłuszczu mi zaszkodził i próbuje przywrócić układowi pokarmowemu poprawne funkcjonowanie.

Zobacz jakie ty głupoty wypisujesz:
Czyli zwiększyłeś podaż tłuszczu i białka.
Ograniczając jednocześnie podaż białka do 1-1,5g białka /kg ciała.

Jednak przy poważniejszych chorobach wątroby zaleca się ograniczenie białka do 30-40g na kilo,
a ty jak rozumiem spokojnie jesz więcej.

Weź się zwyczajnie przebadaj: mocz i krew.

Sądzisz, że jestem tak głupi, że nie wpadłem na pomysł wykonania podstawowych badań?
Takie badania robiłem swego czasu max co 3 miesiące.

Różni ludzie obrzucają mnie tu błotem
...
Patsz str.67:
...
Całość jest zwyczajną nagonką na mnie, z tego powodu, że ktoś skojarzył te tekstu, jak i moją nazwę z poglądami, i nazwą na innych forach dyskusyjnych, gdzie prezentuję te same poglądy, ale różniące się głównie szeroko pojętą stylistyką .
Inni wypisują bzdury i innym wolno.
Albo komuś nie podoba się zwyczajna stylistyka, bo z nietypowej tu zrezygnowałam (prawda, że wielka szkoda?),
albo odwrotnie, co jest bardziej prawdopodobne, a nawet pewne,
że komuś nie podoba się moja stylistyka gdzie indziej i prześladuje mnie gdzie się da.

Skoro pisanie w stylu dysortograficznym uważasz za zwyczajne to boje się myśleć co oznacza styl "NIETYPOWY".
Czy ty przypadkiem nie jesteś Ginomenem?

Jeśli ludzie na wielu forach proszą cię abyś się nie wypowiadała to zrozum, że musi być jakiś powód.
Wg mnie masz problemy z toksynami, które skutkują u ciebie problemami z myśleniem i zaburzeniami paranoidalnymi przez co wydaje ci się, że cały świat jest skupiony na tobie i śledzi każdy twój krok żeby wytknąć ci każde potknięcie.
Sugerowałbym spożywanie świeżo mielonego ostropestu (10g) koniecznie z tłuszczem (min 20g), wit. B12, cynku (w dużych odstępach czasu)

Radzę też udać się do odpowiedniego specjalisty.

I pamiętaj, że anonimowość w sieci jest tylko fikcją.
Jak komuś bardzo zajdziesz za skórę to z wykorzystaniem odpowiednich środków finansowych i znajomości ten ktoś na każdym forum gdzie piszesz może zamieścić twoje zdjęcia, imię, nazwisko, adres zamieszkania, historię medyczną itd. itp. A prawo go nie dosięgnie bo np. poprosi o to znajomego z Argentyny.

Offline Optimus

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 23, 2016, 18:41:44 »
Czytałem kiedyś, że endotoksyny bb krążą ciągle między jelitami a wątrobą.
Toksyny LPS mają silne działanie kataboliczne i antyanaboliczne więc tłumaczyłoby to spadek mojej wagi.
Toksyny rozpuszczają się w tłuszczach, więc przy diecie tłuszczowej i przy jednoczesnym stosowaniu odpowiednich substancji oczyszczających prawdopodobnie znacznie łatwiej usuwać toksyny bakteryjne.
Ponadto nadmiar tłuszczu nie jest trawiony i jest usuwany wraz ze stolcem, nie jest to zdrowe ale w taki sposób wydalane są pewnie znaczne ilości endotoksyn.

Ma ktoś wiedzę w tym temacie?