Autor Wątek: Lody - letnia pokusa  (Przeczytany 2021 razy)

Offline Renia

• Ekspert forum
  • Dużo Pisze
Lody - letnia pokusa
« dnia: Lipiec 09, 2016, 12:49:06 »
Rożek truskawkowy, smaczny i to bardzo. Po zjedzeniu momentalnie pojawia się głód, pragnienie, ma się ochotę na kolejnego loda, nie po każdym tak się dzieje, ale po tym tak (przynajmniej ja tak mam) http://zaklecienaszczescie.blogspot.com/2014/08/rozek-truskawkowy-koral.html
,,Nie ten przyjaciel, kto współczuje, a ten kto pomaga." Thomas Fuller

Offline Moc jest w Tobie!

• Dużo Pisze
Odp: Lody - letnia pokusa
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 09, 2016, 12:57:34 »
Żalisz się? Szukasz łączących się z Tobą w bólu?  :P

Wystarczy przeczytać skład tego "loda" i pragnienie znika w mig.  :D

Skład:

odtworzone mleko odtłuszczone, rożek waflowy 14% (mąka pszenna, cukier, tłuszcz roślinny palmowy, skrobia ziemniaczana, emulgator: lecytyna sojowa, błonnik pszenny, sól, barwnik: E 150d), cukier, olej roślinny kokosowy, sos truskawkowy 7% (truskawki 42%, cukier, syrop glukozowy, woda, substancja zagęszczająca: E 1441, regulator kwasowości: E 330, aromat), polewa do impregnacji rożka (cukier, tłuszcz roślinny kokosowy i palmowy, kakao w proszku o obniżonej zawartości tłuszczu (10-12%) emulgator: lecytyna sojowa) woda, syrop glukozowy, przecier truskawkowy 1%, emulgator: E 471, stabilizatory: E 412, E 466, E 407, E 410, regulator kwasowości E 330, barwniki: E 162, E 160b, aromaty.

Offline Renia

• Ekspert forum
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 09, 2016, 13:26:09 »
Ale najwięcej lodów zjadają dzieci :(, ja grzeszę od czasu do czasu. Czy naprawdę nic nie można zmienić, wszystko musi mieć tak paskudny skład. Ja już trochę lat przeżyłam, więc jak mnie szlak trafi, to chociaż w przyszłości ZUS zaoszczędzi na wypłacaniu mi emerytury. Znajomy niedawno mi powiedział, że przyglądał się nekrologom przed kościołem. W ciągu dwóch tygodni kilkanaście pogrzebów, w tym tylko jedna osoba osiągnęła wiek emerytalny.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 09, 2016, 15:17:07 wysłana przez Renia »

Offline kuneg

• Mów mi Małgorzato :)
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 09, 2016, 13:37:51 »
Lody nie muszą mieć tak paskudnego składu. Wystarczy zamieszać je w domu z mrożonych owoców, swojego jogurtu, trochę cukru, potrzebny będzie solidny blender do tego i do roboty. Jak ktoś chce bardziej puszyste, to jako emulgatora może użyć jajka i tłustej śmietany. Jak ktoś ma miskę do robienia lodów, to już zupełna bajka :)
Będzie taniej, zdrowiej i smaczniej.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 09, 2016, 13:40:33 wysłana przez kuneg »
Nigdy wcześniej wiedza nie była tak łatwo dostępna i tylko od nas zależy, czy z niej skorzystamy.

Offline Moc jest w Tobie!

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 09, 2016, 13:38:26 »
jak mnie szlak trafi, to chociaż w przyszłości ZUS zaoszczędzi na wypłacaniu mi emerytury.

No, cóż? Może warto nie wypowiadać takich życzeń? ;)

Offline Renia

• Ekspert forum
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 09, 2016, 15:14:29 »
Lody nie muszą mieć tak paskudnego składu. Wystarczy zamieszać je w domu z mrożonych owoców, swojego jogurtu, trochę cukru, potrzebny będzie solidny blender do tego i do roboty.
Jasne, ale czy wszystko musimy robić samodzielnie? Tak się nie da. Czy nie można producentów wziąć za mordy? - pewnie nie, bo to już za daleko wszystko zaszło. Może już nie ma różnicy co jemy - loda, w którym jest wiele tego czego być nie powinno, czy też gryziemy ,,zdrową", piękną marchewkę, którą rolnik prysnął kilkanaście razy, zanim wykopał. Ja już nie wierzę w zdrową żywność.
No, cóż? Może warto nie wypowiadać takich życzeń? ;)
Ale ja chcę żyć - jak wszyscy, tylko nas tak trują z każdej strony...

Offline Apuela1

• Nowy
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 09, 2016, 12:41:11 »
Trucizna jest wszędzie. Czasem aż strach kupić tego banana w Lidlu. Proces konserwacji (mumifikacji) ciała ludzkiego zaczyna się jeszcze za jego życia. Co do lodów, ja kupuję domowej roboty. Fakt, są droższe i też nie ma 100% pewności co do składników, ale nie uwierzę, aby były gorsze od tanich mrożonek ze sklepów.

Offline Tomas

• Nowy
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 11, 2016, 15:17:18 »
A u mnie żona robi w domu, takie są najlepsze!
I kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały wszechświat sprzyja potajemnie twojemu pragnieniu.
Paulo Coelho