Autor Wątek: Oleofarm w Gdańsku  (Przeczytany 4724 razy)

Offline Basia

• Płytki nurek
  • Dużo Pisze
Oleofarm w Gdańsku
« dnia: Kwiecień 04, 2011, 22:44:53 »
7 kwietnia 2011 roku o godz. 17.30 w Hotelu Gdańsk przy ul. Szafarnia 9 w Gdańsku Oleofarm robi wykład na temat diety Johanny Budwig, no i oczywiście swoich produktów - w końcu to przecież firma. Wstęp wolny, a dla drugiej osoby pełnoletniej obiecują jakiś prezencik. Może butelkę oleju lnianego?
Być może tego typu spotkania są też organizowane i w innych miastach?
Pozdrowienia :-)

Offline krynia

• Średnio Pisze
Odp: Oleofarm w Gdańsku
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 05, 2011, 22:26:46 »
Taaa...Prężnie działają. U nas tak prężnie, że w aptekach ich olej aż kłuje w oczy za to leki na zamówienie. W zielarniach zaś o ich olej ciężko, bo cenami nie są w stanie konkurować z sieciówkami. Podziwiam za marketing, bo teraz jest tak, że choćby ktoś sprzedawał piękny, świeżutko tłoczony własnym sumptem "nieprzemysłowy" olej za pół ceny, to i tak niewiele osób go kupi. Bo Oleofarm, to jedyny, najlepszy itp.itd.

Offline Basia

• Płytki nurek
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 07, 2011, 20:25:00 »
U mnie na blokowisku jest ciekawa sytuacja z Oleofarmem: jedna apteka sprzedaje olej "budwigowy" w lodóweczce, inna apteka sprzedaje z witaminą E bez lodóweczki, a jeden spożywczy ma cały kąt półki na przeróżne oleje bez lodóweczki. U mnie na blokowisku zielarnia sprzedaje różne oleje różnych firm bez lodóweczki.
Myślę, że w Oleofarmie odwalili kawał dobrej roboty, bo między innymi dzięki nim i ich marketingowi, w wielu sklepach pojawiły się różne oleje z różnych firm i firemek, a ludzie zaczęli się dopytywać.
Z drugiej strony, pojawiły się podstawy naukowe, chociażby od naszego Gospodarza na temat wartości różnych olejów.
Przecież jeszcze niedawno oleju lnianego szukało się w sklepach z farbami, a nie w sklepach spożywczych.
To chyba jeden z nielicznych przypadków, że polscy producenci zaczęli produkować coś, co jeszcze niedawno pojawiało się tylko w przedwojennych wpomnieniach z wiosek, które miały swoje własne wioskowe olejarnie.
Ciekawe, kiedy ten proceder zostanie ukrócony kolejną dyrektywą w wykonaniu naszych władców?

Offline krynia

• Średnio Pisze
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 07, 2011, 20:39:10 »
Na myśl o "władczych" dyrektywach robi mi się słabo. Idę łyknąć coś naturalnego legalnie, póki można   ;)

Offline bapona

• Średnio Pisze
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 08, 2011, 22:18:22 »
O wykładach (gdzie i kiedy się odbywają) można przeczytać na stronie firmy:
http://www.oleofarm.pl/cykl-wykladow.html
Zaś po spotkaniu - zawsze kupić rozmaite produkty. Byłam na takim wykładzie w Jeleniej Górze w ub. roku; tanio kupiłam złote siemię lniane.
Pozdrawiam:)

Offline kertz

• Nowy
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 29, 2011, 11:36:06 »
czy ma ktoś informacje czy konserwowanie olejów omega-3 witaminą E jest gorsze lepsze niż niską temperaturą? Ostatnio kupiłem bardzo drogie kapsułki z omega-3 i były właśnie konserwowane wit.E

Offline Basia

• Płytki nurek
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 30, 2011, 20:26:50 »
Pewnie dlatego olej lniany z witaminą E (pewnie syntetyczną) jest sprzedawany bez lodówki... Chyba najlepiej kupić butelkę "budwigowego" i wstawić do lodówki. U mnie na blokowisku kosztuje 19 złotych. Szkoda, że nie ufam bałtyckiej wątrobie z dorsza, a wiem, że po ugotowaniu z odrobiną soli jest mniammmm... :-)))))