Autor Wątek: siara - właściwości  (Przeczytany 7280 razy)

Offline alla

• Średnio Pisze
siara - właściwości
« dnia: Grudzień 30, 2014, 21:09:47 »
Może dla większości z Was wyda się to dziwne, ale dopiero tutaj dowiedziałam się o takim suplemencie jak Colostrum, czyli siara kozia.
Do tej pory nadwyżki siary - część zamrażaliśmy na wypadek jeśli zabraknie dla któregoś z koźląt - a część dawaliśmy psom i kotom.
Jeśli siara jest w suplementach to może można ją pić świeżą? Co Wy na to?
Po ukraińsku siara to molozywo, pamiętam ... ale bardzo rozmycie  :o że babcia robiła takie molozywo do jedzenia w piekarniku lub dużym garnku, ale nie mam pojęcia jak.

Offline Basia

• Płytki nurek
  • Dużo Pisze
Odp: siara - właściwości
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 30, 2014, 22:20:39 »
Kiedyś na rynku kupiłam zamiast mleka krowiego. Smakowała dziwnie, ale wypiłam do końca 1,5litra zsiadłej. Miała dziwny kolor taki różowo-żółty

Pozdrowienia :-)

Wesoły Sen

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 30, 2014, 22:24:30 »
Można pić to poprostu mleko o innym składzie bogate bardziej w białka i przeciwciała a uboższe w tłuszcz. Dla niemowlaka zwierząt ssaków to skoncentrowane jedzenie chroniace przed chorobami i infekcjami.

Offline alla

• Średnio Pisze
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 30, 2014, 22:29:51 »
Basiu chmm... że żółta, nawet czasami lekko brązowata to owszem, ale żeby różowa? to dziwne, różowe zabarwienie mleka/siary świadczy o zapaleniu wymion.

Wesoły ...uboższe w tłuszcz...??!! Przecież siara jest tłusta jak masło, bynajmniej kozia na pewno  :)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2014, 22:32:34 wysłana przez alla »

Wesoły Sen

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 30, 2014, 22:41:18 »
Jest gęsta, lepka i zółta ale jednak nie tłusta. Ma mniej tłuszczu niż normalne kozie mleko, a cholesterol wręcz zbija. Pozory mylą.

Offline Basia

• Płytki nurek
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 30, 2014, 23:18:01 »
Basiu chmm... że żółta, nawet czasami lekko brązowata to owszem, ale żeby różowa? to dziwne, różowe zabarwienie mleka/siary świadczy o zapaleniu wymion.

Mi się z rózową kojarzyła raczej... Gdyby to była krew, to by też przecież była brązowa. Ale zsiadła się normalnie, tylko smakowała inaczej.

Offline halina1

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 31, 2014, 12:02:06 »

Offline alla

• Średnio Pisze
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 31, 2014, 14:47:25 »
Halina dzięki za linka.
No cóż, za miesiąc będziemy z mężem przechodzić kuracje siarową  :) jak ktoś mieszka w pobliżu Woli Uhruskiej to zapraszam na siarę  :D, koza ma siarę przez pierwsze pięć dni po porodzie, ale wydaję mi się, że ta najcenniejsza to w pierwszym i drugim dniu.

Offline książkowy

• Więcej Pisze
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 10, 2015, 15:52:18 »
Siara swoje właściwości zawiera w dużej mierze przeciwciałom, które i tak zostaną rozłożone w przewodzie pokarmowym do aminokwasów. Ma to sens u noworodka, bo nie ma on jeszcze mikrobioty a jego nabłonek jelitowy nie jest do końca wykształcony. Spożywanie tego przez dorosłych nie ma większego sensu.

Offline tusia221

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 17, 2015, 14:28:09 »
Czyli nie ma sensu podawać tego chociażby dzieciakom?
Wczoraj dostałam litr śweżutkiej kilkugodzinnej siary,troszke podałam dzieciom,ale rozcieńczyłam trochę wodą,bo dosyć to gęste jest ale z tego co pisze Zaleszczotek to na te zdrowotne właściwości nie ma co za bardzo liczyć.

Offline Basia

• Płytki nurek
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 17, 2015, 15:37:14 »
Daj dzieciom pić i się nie martw, co naukowcy gdzieś tam znaleźli, bo im za taki wynik badań zapłacono. Najwyżej to będzie po prostu odżywka białkowa.
Wysuszoną siarę sprzedają w pigułach jako suplement.

Offline kaminskainen

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 18, 2015, 15:41:15 »
Spożywanie tego przez dorosłych nie ma większego sensu.

Ale stosowanie miejscowe jak najbardziej ma przyszłość - wspominam o tym w wątku "AZS" czy "Krem dla niemowląt" w dziale "Zioła i kosmetyki" :)
Różnice, głupcze!

Offline adampupka

• Ekspert forum
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 19, 2015, 15:33:46 »
Wikipedia twierdzi tak:
Prostaglandyny obecne w siarze nie są trawione przez żołądek dziecka, ale pozostają nietknięte i działają jako ochrona żołądka i innych organów.

Pytanie czy żołądek dorosłego je trawi i czy w 100%. Jeżeli nie to picie ma sens.
:-)

Offline Basia

• Płytki nurek
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 26, 2015, 13:24:41 »
Jeśli alternatywą jest zostawienie cielakowi lub dziecku, to niech pije cielak lub dziecko. Jeśli alternatywą miałby być kanał, to lepiej wypić, nawet, jeśli pijący miałby wszystko strawić. W końcu to jest mleko.