Autor Wątek: Olej.  (Przeczytany 25317 razy)

Offline docent

• Ekspert forum
  • Dużo Pisze
  • jesteśmy tu oboje, ja śpię a Ty się śnisz
Odp: Olej.
« Odpowiedź #45 dnia: Styczeń 03, 2014, 09:58:52 »

Fałdy tłuszczu... pracy wątroby.
no tak ale jak je potem spalić jak jeszcze pakujemy tłuszcz?

Olej kokosowy - czy nie jest wielonasycony?
tak ale zawiera jako jedyny mct

Klara

• Gość
« Odpowiedź #46 dnia: Styczeń 03, 2014, 10:03:08 »
Fałdy tłuszczu... pracy wątroby.
no tak ale jak je potem spalić jak jeszcze pakujemy tłuszcz?

Bez odpowiednich tłuszczów ani rusz, więc stosować z umiarem, ale stosować.
Jak spalić? Zastosować dietę niskowęglowodanową i wprowadzić w życie, więcej niż dotychczas, ruchu na świeżym powietrzu. :)

Offline docent

• Ekspert forum
  • Dużo Pisze
  • jesteśmy tu oboje, ja śpię a Ty się śnisz
« Odpowiedź #47 dnia: Styczeń 03, 2014, 10:11:09 »
no dobrze jednak 3x siłownia w tyg bez węglowodanów to ani rusz do tego wokół domu co dnia........wierz mi nie po to uciekłem z miasta na wieś aby siedzieć przed telewizorem  :)

ale ta babka dobrze gada tylko nie da rady wierzyć dzisiaj nikomu , jedni gadają ,że masło inni, że margaryna znajdziesz wyznawców oleju oraz energii z kosmosu. Temat rzeka. Jedna jak mówisz .......umiar, ja bym dodał jeszcze zdrowy rozsądek i analityczne podejście.

Klara

• Gość
« Odpowiedź #48 dnia: Styczeń 03, 2014, 16:39:00 »
no dobrze jednak 3x siłownia w tyg bez węglowodanów to ani rusz do tego wokół domu co dnia........wierz mi nie po to uciekłem z miasta na wieś aby siedzieć przed telewizorem  :)
W przypadku nadwagi możemy mieć do czynienia z tzw. otyłością (nie przestrasz się tego określenia) prostą, czyli będącą wynikiem złej diety. Wtedy zmiana diety (na niskowęglowodanową i trochę więcej ruchu sprawia, że szybko stajesz się jak 'młody bóg'.

Częstym jest, że takie zmiany a zwłaszcza wzmożony ruch: bieganie (nawet po kilkadziesiąt kilometrów dziennie), siłownia - nie przynoszą żadnych efektów. Jest to wskazówka, że  głównym problemem jest wątroba. W takiej sytuacji, dopóki nie będziemy mieć zdrowej, czyli w pełni wydajnej wątroby, to nie schudniemy nigdy (zwłaszcza na brzuchu) choćbyśmy się 'zajechali' na siłowni, czy gdzie indziej...

Jeszcze inną sprawą jest otyłość, czy tylko nadwaga, wynikająca z choroby: cukrzyca typu II, tarczyca (niedoczynność, Hashimoto), czy niektóre choroby o podłożu hormonalnym ( głównie u kobiet). Tutaj jest bardzo trudno utrzymać dobrą wagę i wygląd, ale nie jest to niemożliwe.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2014, 16:40:56 wysłana przez Klara »

Offline tusia221

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #49 dnia: Listopad 25, 2014, 09:56:35 »
Co mozna zrobic z olejem(np. z lnianki),który sie przeterminował,czy picie go moze byc szkodliwe?

Kupiłam olej z wiesiołka w kapsułkach(500mg) dla dziecka,bo znowu ma nawrot azs,a ktos poradził mi abym jeszcze tego sprobowała,tylko nie wiem,czy to sa tez dawki homeopatyczne,jak w przypadku tranu(tak pisała Basia),cy moze podając 2,3 kapsułki dziennie bedzie to chociaż troszkę odczuwalne,a jak stosować taki olej gdybym kupiła go w butelce,jaka ilość podawać?

Offline SwojskaPiwniczka_pl

• Nowy
  • *
« Odpowiedź #50 dnia: Grudzień 01, 2014, 10:45:16 »
Co tyczy się nadwagi to raz że jest to kwestia diety a dwa nie oszukujmy się,także ćwiczeń. Siłownia sama w sobie okej,ale nie piszesz jakie ćwiczenia wykonujesz bo moim zdaniem nie wystarczy tylko tam iść aby osiągnąć efekt,trening także powinien być nieco bardziej specjalistyczny i nastawiony na efekt jaki chcesz uzyskać. Plus dobra dieta oparta na zdrowych produktach