Autor Wątek: Ksylitol  (Przeczytany 11492 razy)

Offline tusia221

• Dużo Pisze
Odp: Ksylitol
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 03, 2014, 14:44:12 »
Napiszcie proszę co jest nie tak z ksylitolem chińskim,czemu uważa sie go za gorszego gatunku?

Offline zulu

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 03, 2014, 14:54:47 »
Na Franciszkańskiej Konferencji wspominał o tym dr Stanisław Kubat.
1. Produkują go z podpadniętej pod GMO kukurydzy.
2. Przy oczyszczaniu używa się chemii delikatnie mówiąc niezdrowych.
3. Produkt o tyle dziwny, że jego wprowadzeniem na rynek UE zajmuje się... włoska mafia...

veritas est adaequatio intellectus et rei

Offline Dondarrion

• Więcej Pisze
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 03, 2014, 17:13:19 »
A ja zawsze myślałam, że to cukier z brzozy :)
I am back to save the universe

Offline zulu

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 05, 2014, 08:10:48 »
O takim też ksylitolu mówimy. Jedyny "porządny" ksylitol to ten wyprodukowany w Finlandii z brzozy. Niektóre nacje potrafią zrobić wszystko ze wszystkiego, jak chociażby iPhona za 5 USD. Wszystko w nim jest OK. Wygląd, wyłącznik, ekran powitalny z jabłuszkiem i..... No właśnie na tym się cała zabawa kończy definitywnie i ostatecznie. Ale cóż czego wymagać więcej od smartfona za 5$. Podobnie jest z ksylitolem zza Wielkiego Muru ;)

Offline lanatural

• Nowy
  • *
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 12, 2014, 22:05:10 »
Dotarł ktoś do badań naukowych na temat ksylitolu? W internetowych opisach widnieje, że przeprowadzono ich całkiem sporo, ale nikt nie cytuje. Szukam dla niedowiarków z rodziny, bo sama mam duże i własne przekonanie.

Offline tusia221

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 19, 2015, 15:41:37 »
Nie mogłam znależć materiałów nt produkcji ksylitolu,na tym blogu jest ciekawy wpis,więc polecam  http://pinkcake.blox.pl/2015/02/Ksylitol-bialy-oczyszczony-nienaturalny.html

Offline zulu

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 20, 2015, 08:24:34 »
Wpis faktycznie ciekawy. żeby sobie wyrobić zdanie, zawsze należy nastawiać prawe i lewe ucho :)
Przynajmniej wyjaśnione jest to od strony technicznej. Osobiście ksylitol używam sporadycznie. Więc nic mi nie grozi. Gorzej z tymi co pochłaniają inne złożone cukry w ilościach naprawdę niebezpiecznych, co jeszcze przemnożone przez metody ich produkcji daje wysoki współczynnik szkodliwości dla organizmu.

Offline tusia221

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 20, 2015, 15:02:47 »
Najgorsze jest nakręcić się,że coś jest 100 % zdrowe,ja np tak myslałam o ksylitolu i..... klops.
Może nawet lepiej,bo drogi niemiłosiernie,wolę kupić dobry brązowy i nie przesadzać z ilością.

Zaczynam wracać chyba do "świata żywych",bo zaczynałam świrować pod względem tego co zdrowe i mnie to przerażało,że tyle świństwa wokół,chyba zaczynałam mieć objawy tej ortoreksji,masakra.
Ten wpis o tym ksylitolu mnie tak ocudzi,że cos się działo ze mna nie tak.

Jednak umiar i rozsądek ponad wszystko  :D

Klara

• Gość
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 20, 2015, 16:05:57 »
...wolę kupić dobry brązowy i nie przesadzać z ilością.
Tak. Z pośród tych wszystkich słodzidł, wciskanych nam lemingom, za wielkie pieniądze, pod pozorem zdrowia, najlepszy jest miód (ale prawdziwy) i cukier buraczany (ale nie 10 łyżeczek na szklankę herbaty jak stosuje JKM :D).
https://www.youtube.com/watch?v=GxzBPz99IcA