Autor Wątek: Surowy burak  (Przeczytany 21439 razy)

Offline zulu

• Dużo Pisze
Odp: Surowy burak
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 28, 2014, 07:24:45 »
Czasem przy obróbce barszczowych buraczków, jeszcze w surowej ich fazie sporo plastrów miast  lokować  w garze, chowałem je we własnej gębie. Sensacyj żadnych jeszcze do tej pory nie uświadczyłem. jednak przypomina mi się opowiadanie pewnego fajnego masażysty z iwonickiego sanatorium. Opowiadał on jak to jeszcze w czasach jego średniej szkoły lubił wyczynowo pobiegać. Często popijał ten pan soczek pozyskiwany z grządkowych marchewek i czerwonych buraczków. Jako, że marchewka prędzej "wyszła" z grządki, pozostało mu popijać praktycznie soczek z samych buraczków. Był pewien efekt uboczny - działanie dopingowe. W sezonie biegowym, kiedy wspomagał się początkowo nieświadomie szklaneczką takiego soku, a później już z pełną premedytacją ;) nie było zawodów, po których pudło nie poczułoby jego ciała dociążonego jednym z kruszców. O żadnych ujemnych skutkach buraczanego dopalacza ów pan nie wspominał.
O podobnym działaniu wyczytałem gdzieś w literaturze.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 28, 2014, 10:25:51 wysłana przez zulu »
veritas est adaequatio intellectus et rei

Offline docent

• Ekspert forum
  • Dużo Pisze
  • jesteśmy tu oboje, ja śpię a Ty się śnisz
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 28, 2014, 08:43:29 »
racja bo sok z buraków to tzw, booster NO, na siłce też to zaobserwowałem  :)

Klara

• Gość
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 28, 2014, 08:51:23 »
...nie było zawodów, po których pudło nie poczułoby jego ciała dociążonego jednym z kruszców.
Ale o co chodzi? ???

Offline zulu

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 28, 2014, 09:17:25 »
Posłużyłem się tajemnym kodem ;)
Pudło = podium
ciało dociążone kruszcem = zawodnik udekorowany złotem, srebrem lub brązem.
Oto cała tajemnica :)

Klara

• Gość
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 28, 2014, 10:15:13 »
A...
Spoglądam w szklaną kulę i widzę: powinieneś przestać zadawać się z nauką polską, w osobie docenta, albowiem pod Jego wpływem przestajesz pisać jasno, czytelnie, a to źle, bo za to Cię najbardziej cenię na tym forum...

A docent, jak tak dalej będzie pakował i zasilał się NO boosterami, to szybko podzieli smutny los Burneiki, zwanego Hardcorowym Koksu, czyli małżonka pójdzie sobie w siną dal, zabierając ze sobą całą kasę... ;D
Tak to widzę... W szklanej kuli... Więc, Panowie, nie idźcie tą drogą! 8)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 28, 2014, 10:17:07 wysłana przez Klara »

Offline zulu

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 28, 2014, 10:38:15 »
Reprymenda przyjęta :)

Jednak docent poruszył ciekawą z pewnego punktu widzenia kwestię. Chodzi mianowicie o boostera NO, czyli aby nie zostać posądzonym raz kolejny o tajemne kodowanie ;) powiem prosto - wzmacnianie tlenku azotu w aspekcie jego oddziaływania na wydolność organizmu.
Coś mi się obiło po czerwonych ze wstydu na wspomnienie tamtej informacji  uszach  :) :-X, iż podobny efekt wykorzystują twórcy słynnej niebieskiej pigułki.
... czyżby zatem niebieską pigułę można było zastąpić czerwienią surowego buraczka                                                                                 ( w pewnym stopniu oczywiście  ) ???
« Ostatnia zmiana: Styczeń 28, 2014, 11:09:18 wysłana przez zulu »

Klara

• Gość
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 28, 2014, 11:14:12 »
podobny efekt wykorzystują twórcy słynnej niebieskiej pigułki.
... czyżby zatem niebieską pigułę można było zastąpić czerwienią surowego buraczka               ( w pewnym stopniu oczywiście  ) ???
Zanim docent to sprawdzi i opatentuje, to jest jeszcze inny, obecnie modny, sposób na witalność: zamiast niebieskiej pigułki - chleb.  :o  Jak donoszą panowie na innym forum szał jest! ;D i to po jednym wypieku!

http://www.jadlonomia.com/2013/04/chleb-zmieniajacy-zycie.html
Podobno chodzi o nasiona szałwii hiszpańskiej - chia.

« Ostatnia zmiana: Styczeń 28, 2014, 11:16:29 wysłana przez Klara »

Offline `

• Dużo Pisze
  • IRONMAN-napędzany ziołami
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 28, 2014, 12:19:06 »
Facet zasilony NO boosterami (od dziś już wiem co oznacza ten skrót :) ) i niebieską pigułką , spojrzawszy w lustro zobaczy Herkulesa.

Offline docent

• Ekspert forum
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 28, 2014, 12:30:51 »
A docent,(....)  tą drogą! 8)

Przetrzyj pierwej te kulę z kurzu zanim wróżyć zaczniesz ;-), żadnych losów nie zamierzam podzielać zwyczajnie staram się dbać o siebie.   :)

Tikamthe

• Gość
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 20, 2014, 10:53:09 »
Posłużyłem się tajemnym kodem ;)
Pudło = podium
ciało dociążone kruszcem = zawodnik udekorowany złotem, srebrem lub brązem.
Oto cała tajemnica :)

...a już myślałem, że to znowu ktoś piwem na tym forum częstuje 8)

Offline robin

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 20, 2014, 16:42:07 »
No w życiu bym się nie spodziewała, że z tego forum się dowiem że Koksu bierze rozwód:D:D:D

Mi surowy burak jednak szkodzi. Sok też o ile nie jest przecedzony - jak przecedzony przez drobne sitko i rozcieńczony wodą to ok. Obstawiam że ten błonnik buraczany jest zbyt drażniący..

Offline freshbynature

• Dużo Pisze
  • zioła i sport
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 23, 2014, 09:06:17 »
Witam

Witam
Burak w mojej diecie jest od lat ale.... Początkowo sie zachwyciłem jego mozliwościami trawiennymi , oczyszczającymi i (szczególnie) pobudzajacymi. Iw ąłsnie te pobudzające spowodowałyże zażywam go w cyklach po okresie dłuższego zażywania zauważyłem że jestem znadto pobudzony i zaczęłem kiepsko sypiać. W obecnej sytuacji jadam buraka przez dwa tygodnie i robię trzy tygodnie przerwy zastępując go innym dobrodziejstwem.
Odkrycie tego że że sok z buraków powoduje dwukrotny wzrost stężenia azotanów we krwi i zmniejsza tempo zużywania przez mięśnie adenozyno trójfosforanu, który jest głównym źródłem energii, dzięki czemu pracują one bardziej efektywnie przy znacznie mniejszym zużyciu tlenu jest odkryciem przełomowym ale w mojej opinii z burakami trzeba postępować mądrze i ostrożnie  biorąc pod uwage kwestię występujących w nim szczawianów( radze poczytac głebiej o nich) i łaczenia go z innymi produktami...
Pozdrawiam- Fresh
Piękno, które ma się w sobie, nie przemija nigdy, jest  w umyśle,...ale widzą je tylko ci, kórzy umysłem sie posługują... leżysz wstań wstałes-idź idziesz-biegnij biegniesz- leć lecisz?

Offline tomczan

• Więcej Pisze
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 23, 2014, 16:14:06 »
W obecnej sytuacji jadam buraka przez dwa tygodnie i robię trzy tygodnie przerwy zastępując go innym dobrodziejstwem.

a co to za dobrodziejstwo ?

z burakami trzeba postępować mądrze i ostrożnie  biorąc pod uwage kwestię występujących w nim szczawianów( radze poczytac głebiej o nich) i łaczenia go z innymi produktami...

w buraku jest kwas szczawiowy, który wiąże w organizmie wapń w szczawiany wapnia, czy brak łączenia buraka z produktami które zawierają wapń nie wystarczy żeby się przed tym uchronić ? czy wapn mimo wszystko jest jakoś z tego organizmu wyciągany ?

Polecam:http://www.biostrefa.pl/ żywność, zioła, kosmetyki :)

Offline freshbynature

• Dużo Pisze
  • zioła i sport
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 24, 2014, 07:21:16 »
Witam

Dobrodziejstwa stosuje w zależności od moich potrzeb. Człowiek , który cwiczy naturalnie i chce mieć porządne efekty musi działac wysoce detalicznie patrzec na każdy kęs. Osoba , która zażywa doping , suplementy może pewne sprawy ominąc ,ale to dziła tylko wtedy kiedy jest na przysłowiowym "soku". Rozczarowanie przychodzi kiedy doping trzeba odstawić wtedy z herosa zostaje smutny zrozpaczony mały pan... To tak na marginesie aby Co , mktórzy to czytaja nie sadzili że naturalni tez istnieja i moga np. podnieśc 160 kg. na przysłowiowa klatę:) Najwiecej dobrodziejstw stosuję w okresie budowania masy , ale w fazie dorzeźbiania muszę łaczyć warzywa z ziołami co daje bardzo dobre efekty. Wszystko to robie pod kątem bardzo dobrej znajomości swojego organizmu , ale i tak sie zdarza ze zaskakuje mnie totalnie:). Napisz konkretnie w czym chciałbys sie wspomóc a ja postaram sie mądrze na to odpowiedzieć.

Co do reakcji zachodzących pod wpływem szczawianów jest kilka szkół , które wieszczą rózne opinie.... Ja wyznaje opinie że każdy składnik zazywany zbyt długo odkłada swój nadmiar w organixmie a co z tym idzie przestawia naturalne szyki i walczy z nim... Dlatego na forach kulturystycznych walczę z kreatyną , ale to juz inna bajka...

Pozdrawiam - Fresh
Piękno, które ma się w sobie, nie przemija nigdy, jest  w umyśle,...ale widzą je tylko ci, kórzy umysłem sie posługują... leżysz wstań wstałes-idź idziesz-biegnij biegniesz- leć lecisz?

Offline docent

• Ekspert forum
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 24, 2014, 09:49:15 »
hmm po mojemu to zagęścić sok buraczany na wyparce dodać jonów Ca2+ i wytrącić szczawian wapnia i gotowe ;-)