Autor Wątek: pokrzywa - forma przyjmowania  (Przeczytany 2968 razy)

Offline gatek

• Nowy
  • *
pokrzywa - forma przyjmowania
« dnia: Luty 07, 2014, 17:14:39 »
Jeśli chce stosować pokrzywę na ogólne wzmocnienie organizmu i żeby utrzymywać morfologię na dobrym poziomie, to w jakiej postaci najlepiej ją zażywać? Zawsze piłam napar, ale ostatnio przestał mi smakować, czy zażywanie zmielonej pokrzywy da ten sam efekt, albo chociaż podobny?
"Człowieczeństwo Sięgnęło Rynsztoka
Dusza Ludzka Popłynęła Ze Ściekami"
                                          Włochaty

Offline arte

• Ekspert forum
  • Dużo Pisze
Odp: pokrzywa - forma przyjmowania
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 07, 2014, 21:03:59 »
 Najbardziej  korzystna   forma   kiedy  chodzi  o   problemy  z  krwinkami  to  pokrzywa  świeża.  sok  z  pokrzywy / ziele.  połączony  z  sokiem  z  mniszka   - też  moze  byc  cała  roślina
 Nie  długo   będzie  można  samodzielnie  pozyskać obydwie  rośliny.

rosliny   zebrać  umyc  zmielic   w  maszynce   na  miazgę.
 zalać  przegotowaną  zimną wodą   tak  by  przykryć  masą
poczekać  kilka  godzin,  odcedzic  pić  po  50  ml   1   x  dziennie
sok  szybko  kisnie  trzymac    w  lodówce.

rewitaminalizacja  organizmu
  Tylko  patrzeć  kiedy    pojawią  sie  pierwsze   listki   pokrzywy  i  mniszka.

Offline zulu

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 10, 2014, 07:59:08 »
Zastanawiam się nad zakupem w tym roku wyciskarki . Mam zamiar ją wykorzystać ja również "zielarsko". Nasuwa mi się jednak pytanie o sprawdzony sposób konserwacji takiego soku, czy może też takiego nierozrobionego wodą, by można było go rozczynić po jakimś czasie. Wiem, że da się wykorzystać alkohol, gliceryn, może i kwas cytrynowy. Chodzi mi jednak o konkrety typu: na 100 ml świeżego soku dodać x ml alkoholu itepe... :)
Z góry dziękuje za cenne odpowiedzi.
veritas est adaequatio intellectus et rei

Offline tomczan

• Więcej Pisze
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 10, 2014, 10:55:53 »
ja w tym roku sok z pokrzywy mroziłem, choc nie posiadam informacji czy wpływa to negatywnie na składniki w nim zawarte :P
Polecam:http://www.biostrefa.pl/ żywność, zioła, kosmetyki :)

Offline Sarenka

• Nowy
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 16, 2014, 23:16:43 »
podbijam pytanie z pierwszego postu - jakiś czas temu minęła mi ochota na herbatki pokrzywowe i zaczęłam mielić ususzoną pokrzywę (dodaję ją potem do różnych posiłków albo koktajli, tam gdzie mi pasuje) - czy taki sposob jest ok? a może jest lepszy bądź gorszy od picia naparów?

Offline zulu

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 17, 2014, 09:36:54 »
Nie wiem dokładnie jak rzecz ma się z pokrzywą, jednak wiadomo że większość ziół ( o ile nie wszystkie) co innego oddają do wody w czasie maceracji na zimno, co innego podczas zaparzania, co innego do innych ekstrahentów przy różnych temperaturach. Inne substancje wykorzystujemy robiąc rozmaite soki, inne przy jedzeniu na surowo, gdzie inne akurat cenne, jako niestrawione, zwyczajnie wydalamy. Tak ma się chyba sprawa w przypadku pokrzywy. Stąd też wiele jej zastosowań pod wieloma postaciami. W przypadku pokrzywy jednak wiadomo też, że jakby ją sobie nie aplikować, za każdym razem zostawi w nas coś korzystnego :
veritas est adaequatio intellectus et rei

Offline ineslik

• Global Moderator
  • Dużo Pisze
    • herbiness
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 17, 2014, 10:51:56 »
Genialna i smaczna sprawa : sól pokrzywowa w kuchni. To są mielone nasiona pokrzywy zmieszane z odrobiną soli kuchennej. Nowy smak w kuchni i dobroczynne działanie pokrzywy - dwa w jednym.

Spożywanie ziół to nie musi być udręka - zrób z tego przyjemność !

frytki z rzepy, ziemniaków i pasternaku z solą pokrzywową