General Category > Zioła w domu, ogrodzie i w dzikich uprawach

Pozyskiwanie nasion

(1/2) > >>

tomczan:
W tym roku zacząłem pozyskiwać nasiona z własnej uprawy, głównie warzyw, kilku ziółek, roślin adaptogennych(cytryniec, różeniec). Na razie są to małe ilości przeznaczone zostaną głównie na rozsadzenie roślinek, o chce trochę rozbudować swój ogród :)

Czy ktoś z was trudzi się podobnym zajęciem ? z chęcią nabył bym/zamienił się żeby poszerzyć swoje zbiory.

Dondarrion:
Z zeszłego roku mam nagietki, z tego dziewannę. Mam też nasiona niecierpka himalajskiego.

Wacek:

--- Cytat: tomczan w Październik 15, 2013, 13:53:49 ---Czy ktoś z was trudzi się podobnym zajęciem ? z chęcią nabył bym/zamienił się żeby poszerzyć swoje zbiory.

--- Koniec cytatu ---
Oczywiście mając ogród i zainteresowania ziołami sadzenie i sianie ziół to miłe zajęcie . Zostało mi trochę nasion piołunu , miesięcznicy , bukwicy , drapacza lekarskiego  , ale wolę sadzonki więc posadziłem wszewłogę , różeniec , arnikę , mydelnicę , i jeszcze kilka . Dostałem nawet nasiona traganka i je wysiałem . Czekam na sadzonki kiprzycy i wierzbownicy . Ostatnim nabytkiem jest okazała sadzonka Ginkgo Biloba . ;D

ps . zapomniałem o "bajorku" z siedmiopalecznikiem  :-[

Trampoliksa:
ja właśnie suszę sobie nagietek i dziewannę, żeby na zimę coś było:)

Luu:

--- Cytat: Wacek w Październik 15, 2013, 14:34:22 ---ps . zapomniałem o "bajorku" z siedmiopalecznikiem  :-[

--- Koniec cytatu ---

Czyli dla 7palecznika potrzebne jest bajorko? nie wystarczy codzienne podlewanie? A bliskość rzeki? Nie mam żadnego stawu u siebie, ale rzekę mam, kamienistą, łupkową. Czy to samo tyczy się bobrka?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej