Autor Wątek: Smilax  (Przeczytany 3417 razy)

Offline Katarzyna

• Dużo Pisze
Smilax
« dnia: Czerwiec 10, 2013, 10:34:21 »
Popijam od 2 dni. Ciekawe w smaku - lekka nuta wanilii, ładny kolor. Ale przeciez nie o to w tym chodzi.
Zostałam zainspirowana ciekawym artykułem
http://www.rain-tree.com/sarsaparilla.htm#.UbWNHtiGdFm

Offline Katarzyna

• Dużo Pisze
Odp: Smilax
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 12, 2013, 11:48:06 »
Moze ktoś wie i rozwieje moje wątpliwości...na blogu Doktora nie ma podanych dawek (w sensie ile gram surowca), inne zródła podają bardzo róznie, w zalezności od tego co się chce osiągnąć np. przybór masy mięśniowej. Mnie na tym efekcie nie zależy. Póki co stosuję ok. 1/4 łyżeczki na szklankę.

Offline Katarzyna

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 03, 2013, 11:12:35 »
Odczucia subiektywne...niezły zastrzyk energii (to tak zamiast kawy). Dawka ta sama.

Offline kaminskainen

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 05, 2013, 09:04:48 »
Piszą że psianka zastępuje kolcorośl - może warto poeksperymentować, np. z tinkturą 1:5. Oczywiście znów: z aptekarską ostrożnością.
Albo herbatka ze szczypty, jak z bluszczu czy kopytnika ;)
Różnice, głupcze!

Offline Katarzyna

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 08, 2013, 14:37:42 »
Istotna różnica jest w smaku. Psianka jest gorzkawa, natomiast smilax ma posmak waniliowy, przyjemny.

Offline kaminskainen

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 08, 2013, 15:06:18 »
No tak, smaczna "psinka" nie jest. Jest natomiast z pewnością ciekawa, zrobię naleweczkę 1:5 i poeksperymentuję. Wczoraj widziałem ładną we Wrocławiu nad Odrą. Co ciekawe, są tam również całe łany cykuty ;)
Różnice, głupcze!

Offline Rachel

• Nowy
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 16, 2017, 15:39:10 »
mam pytanie, czy z tabletki z sarsaparilli maja takie samo dzialanie jak odwar czy bez sensu je brac?
znalazłam takie https://mojazielarnia.pl/3334-swanson-sarsaparilla-root-450mg-60kap--087614114040.html  i szczerze mówiac jest o wiele latwiej lykac tabletke, niz robic napary 

Offline Basia

• Płytki nurek
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 16, 2017, 17:59:46 »
Zależy, co chcesz uzyskać. Ilość surowca w kapsułce jest niewielka, a to jest tylko zmielony korzeń, nie ekstrakt. Zależy, co chcesz uzyskać.

Pozdrowienia :-)

Offline jolkaj

• Moderator
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 16, 2017, 22:45:15 »
Chodzę czasami do naturopatki leczącej wg TMC i tam zalecają znikome ilości smilaxu i to w kontekście detoksykacji, diuretycznie. Nie ma mowy o działaniu anabolicznym. Pijam 3 filiżanki dziennie z 2 łyżek i nie czuję kompletnie nic. Tą kapsułką chyba tylko otoczkę bym wyłapała  8)
Warto być uczciwym, choć nie zawsze się to opłaca. Opłaca się być nieuczciwym, ale nie warto. Prof. Bartoszewski

Offline Artevelde

• Mało Pisze
  • **
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 17, 2017, 16:40:26 »
Ja mam mieszane uczucia jeśli chodzi o działanie anaboliczne Smilaxu.

Brałem 400 mg a bywało, że i 800 mg zmielonego korzenia dziennie w kapsułkach i coś ewidentnie czułem.

Szczerze mówiąc byłem zaskoczony, ze taka mała dawka (i to nie ekstrakt!) już tak działała.
Może mam receptory prawie pod to ziółko :-)

Nie próbowałem większych dawek - trudno rzec jak będzie działać wtedy.

Offline IzaS

• Nowy
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 09, 2020, 18:32:09 »
Witam wszystkich. Stosuję odwar z korzenia Smilaxu w proporcji 1:5, podaje córeczce (10-letnia) 100ml 2x na dobę. Działanie jest dobre (zmniejsza sktki uboczne Hydrocortisonu, wzmacnia, poprawia kondycję, poprawia metabolizm, jest oczywiście moczopędna, dlatego muszę zachować ostrożność przy moczówce prostej). Zakupiłam krople - tincturę z sarsaparili 1:1. Jak ta tinctura się ma do odwaru? Jakie jest działanie tinctury? Spodziewam się, że alkohol "wyciąga" inne metabolity niż woda...? Czy ktoś mógłby pomóc w ustaleniu dawkowania tinctury?

Offline leo

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 09, 2020, 23:29:35 »
Tutaj: https://www.magicznyogrod.pl/sarsaparilla_meksykanska.html jest podane dawkowanie i wywaru i nalewki, ale 5x słabszej. Wychodząc z ilości sarsaparilli, którą używasz do sporządzenia wywaru można policzyć ile użyć nalewki. Wg tego - dzienna dawka odwaru z 2 łyżek korzeni odpowiada dziennej dawce nalewki 1:5 2x2,5ml, o to - przeliczając na tincturę 1:1 2x0,5ml ( zgadzałoby się z dawkowaniem podanym tu: https://www.ziolowa-apteka.pl/sarsaparilla-nalewka-11-50ml-nanga,id1708 )