Autor Wątek: własna mąka  (Przeczytany 10745 razy)

Offline tusia221

• Dużo Pisze
własna mąka
« dnia: Listopad 27, 2012, 11:48:59 »
Czy robicie własna mąkę,tz mielicie całe ziarna?Maszynka do mielenia zboza jest baaaardzo droga tz sporo ponad 1000zl,znacie tansze alternatywy?

Offline kaminskainen

• Dużo Pisze
Odp: własna mąka
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 27, 2012, 11:52:13 »
"Robot kuchenny" (idiotyczne określenie, ale cóż...) firmy Zelmer ma dostępną przystawkę pt. młynek żarnowy - ponoć można zemleć ziarna na mąkę. Mamy tego "robota" ale przystawki nie nabyłem - ale nie jest czymś kosmicznie drogim.
Różnice, głupcze!

Offline tusia221

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 27, 2012, 13:36:01 »
a mozesz podac konkretny typ tego zelmera?

Offline *Agnieszka*

• Więcej Pisze
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 27, 2012, 14:26:37 »
Tusiu,ja mielę ziarna w Thermomixie.
:)

Offline kaminskainen

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 27, 2012, 14:37:36 »
Tu np. wyszczególniajo młynek zarnowy:
http://www.electro.pl/produkt-Maszynka_ZELMER_986_80_Symbio_-134267,142.html
Ja mam o kilka lat starszy model ale mógłbym kupić tajką przystawkę - ale na razie nie robię jeszcze wszystkiego ;)
Różnice, głupcze!

Offline zulu

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 27, 2012, 14:50:03 »
może coś takiego Ci się przyda ?

http://www.bazarek.pl/searchx.php/fraza,przystawka+zelmer

Niedroga przystawka, mam nadzieję, że plastik wytrzymały.
veritas est adaequatio intellectus et rei

Offline roleczka

• Nowy
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 18, 2013, 12:23:03 »
Jeśli potrzebujesz coś zmielić na drobno, to rzeczywiście roboty kuchenne wielofunkcyjne są do tego idealne. Tak na prawdę nie muszą mieć osobnej maszynki do mielenia, żeby poradzić sobie z tematem. W dobrym blenderze też można uzyskać bardzo dobre efekty i bardzo dokładnie zmielić potrzebne składniki, więc warto pomyśleć o takim pomocniku w kuchni.

Offline ewula K

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 18, 2013, 14:19:32 »
Ja, mimo wysokiej ceny, zakupiłam ok. 3,5 roku temu maszynę z  żarnami do mielenia mąki. Działa bezawaryjnie.
Kalkulowałam tak:
zużywam ok. 10 kg ziaren orkisza miesiecznie. Kupuję go po 6,50. Czyli wydaję 65 zł/miesiąc.
Gdybym kupowała makę , to 10 kg maki orkiszowej kosztowałoby mnie ok. 110-120 zł. Czyli plus minus jestem na plusie ok. 50 zł/miesiąc. W całym roku daje to 600 zł. Po półtora roku maszyna zwraca się. Od tej chwili "pracuje" już na moją korzyść.
A przeciez mielę nią jeszcze żyto, jęczmień i owies.
Ten rachunek spowodował, ze maszynę mam i cieszę się nią. Nie bez znaczenia jest to, ze maka jest zawsze świeża. Ta, która stoi na półkach sklepowych nie jest już tak wartościowa. Pisze się, że po miesiącu od zmielenia ziarna na zboże maka traci ponad 25% wartości odżywczych.

Offline Dobruszka

• Nowy
  • *
    • Furtka
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 18, 2013, 17:18:18 »
Ja, mimo wysokiej ceny, zakupiłam ok. 3,5 roku temu maszynę z  żarnami do mielenia mąki. Działa bezawaryjnie.

Ewo, jaka to maszyna ?
Chciałabym kupić, a zupełnie nie mam rozeznania.
Bywa, że znajdziemy się zupełnie przypadkowo
w jakimś miejscu, zupełnie nie zdając sobie sprawy
z ukrytych tam skarbów ...

Offline ewula K

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 18, 2013, 18:39:14 »
Dobruszko!
Przesyłam Ci link do miejsca gdzie kupiłam swój młynek (blisko mojego miejsca zamieszkania). Kupuję u nich też orkisz i owies. Produkują makaron razowy i orkiszowy (dobry) i inne rzeczy. Firma jest niewielka. Prowadzi ją małżeństwo. Nie narzekam, wydają mi się po tych ponad trzech latach współpracy solidni. Przejrzałam tam ofertę młynków- aktualną. Ten. który ja kupiłam to Pico lipowy  z lejkiem drewnianym. U nich kupiłam też maszynkę ręczną do płatkowania zbóż. Jest młynek, który i miele zboża i płatkuje, ale kupienie oddzielnie młynka do mąki i tej maszynki do płatkowania wyszło znacznie taniej, niż kupowanie jednego urządzenia.
http://www.nowa.niro-bio.pl/?page_id=142
Pozdrowienia  :)
Ewa
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 18, 2013, 18:41:58 wysłana przez ewaryn »