Autor Wątek: witam potrzebuje porady na temat mikrobiomu...............  (Przeczytany 1402 razy)

Offline kickboxer

• Średnio Pisze
witam potrzebuje porady na temat mikrobiomu...............
« dnia: Wrzesień 13, 2016, 16:20:19 »
wszystko lepiej odkąd zacząłem stosować się do diety zero cukrów,kawy,alkoholu ograniczam sie z jedzeniem, nawet ostatnio sie skusiłem i zjadłem bardzo duzo takich gąbek z dużą ilością cukrów i kawe i widze że mikrobiom ma sie w wstanie dużo lepszym i tak samo wątroba już mnie nieboli w prawym podbrzuszu i mam pytanie bo mam zamiar zacząć stosować kwetiapine albo almisupryd w małej dawce narazie i brac osłonowo tabletki na wątrobe bo tak mi doradzili,a jak cos to mam jeszcze zastrzyki do wyboru tak mi doradzili bo one omiją wątrobe i jelita więc może też mikrobiom ,ale jeśli z moim mikrobiomem jest lepiej to mam pytanie czy jeśli sprawdze jutro orotan litu 5 mg jedną kaspułke to jeśli ona niepomoże,bądz napewno tak będzie ze już lepiej pomoże,ale czy to niezanieczyści mojego mikrobiomu? ,że mi np. będą te psychotropy szkodziły,przez wzięcie tej kapsułki litu bo już będzie zanieczyszczony bardziej?czy lepiej dlatego odrazu spróbować neuroleptyka? bo niechce spieprzyć sprawy......bardzo proszę o bardzo dużą rade.................

Offline Basia

• Płytki nurek
  • Dużo Pisze
Odp: witam potrzebuje porady na temat mikrobiomu...............
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 13, 2016, 18:22:28 »
Fajnie, że już się Tobie trawienie jakoś reguluje. Pilnuj probiotyków i wspomagaj wątrobę, to będzie dobrze.

Jesli bierzesz inne leki, to zapytaj w aptece, czy z nimi można brać orotan litu. Może trzeba będzie zmienić dawkę? Jeśli w aptece stwierdzą, że nie powinno być problemów, to spróbuj.

Orotan litu - spróbuj na początek pół dawki, ale z posiłkiem na wszelki wypadek. Teoretycznie on nie powinien szkodzić bakteriom - on nie jest bakteriobójczy, ale jeśli trafił w jakąs nadżerkę, to może coś poszło nie tak. Albo rozgnieć tabletkę lub wysyp kapsułkę do łyżki z wodą, i tak weź i dobrze popij, aby uniknąc jakiegoś przyklejenia się piguły.

Pozdrowienia :-)

Offline kickboxer

• Średnio Pisze
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 14, 2016, 11:06:15 »
w pozadku ale jakbym sie chcial doradzic jakiegos lekarza to jaka dziedizna medycyny zajmuje się mikrobiomem?

Offline Basia

• Płytki nurek
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 14, 2016, 11:09:29 »
Może gastrolog? Przynajmniej warto spróbować.

Pozdrowienia :-)