Autor Wątek: Kultury starterowe  (Przeczytany 6553 razy)

Offline Basia

• Płytki nurek
  • Dużo Pisze
Odp: Kultury starterowe
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 16, 2016, 11:54:48 »
ciekawe czy ta martadela ma identyczny skład po obu stronach Bałtyku...

Jeśli myślisz, że tam są lepsze wędliny, to się mylisz. Oni potrafią spaprać najlepsze mięso. Uważam, że jeśli już zwierzaka zabito, to należy z tego zrobić coś porządnego, a nie salami o smaku tamtejszo-przemysłowym.

Pozdrowienia :-)

Offline docent

• Ekspert forum
  • Dużo Pisze
  • jesteśmy tu oboje, ja śpię a Ty się śnisz
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 16, 2016, 11:58:52 »
fatalizujesz Moc, powiedz mi jak Twoim zdaniem można wytłumaczyć wegetrend w produkowaniu jedzenia bezmięsnego, które mięsne ma przypominać w smaku i wyglądzie, gdyż to kupią wegoludy. Po mojemu to jak zastępowanie papierosów e-wibratorami lub kobiet gumowymi lalami

Offline janek

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 16, 2016, 12:12:59 »
Docencie.

Kocham Cię, za parę rzeczy w Twoim poście, są cudne, no i jakie zdolności słowotwórcze.

Offline Moc jest w Tobie!

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 16, 2016, 12:19:42 »
Przypuszczam, że są ludzie, którzy przeszli na weganizm, żeby umniejszyć cierpieniu zwierząt, jednak nie potrafią jeszcze zrezygnować z typowych, silnych, mięsnych smaków. Dla mnie to jest niezrozumiałe, bo ja akurat mięsem się brzydzę i mam odruch wymiotny, nie tylko na smak i zapach, ale również wygląd. Jakkolwiek każde działanie, które prowadzi do zmniejszenia ilości luszu w eterze jest bezcenne.

Moja uwaga o piekle dotyczyła paradoksu, kiedy z ust katolika słyszysz o niebie w gębie, stworzonym za pomocą cierpienia innej istoty. Jahwe jest niezły we wciskaniu ludziom zatrutych ideologii, pod tytułem "Czyńcie sobie ziemię poddaną". To taki z niego "Bóg"...

janek widzę wyskakuje zawsze, kiedy kroi się zadyma. Podręcznikowy troll.

Offline zulu

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 16, 2016, 12:39:01 »
Mocy.

Ty wiesz swoje, ja wiem swoje.
Ty jesz swoje, ja jem swoje.
Niech tak więc zostanie. Nie wszczynajmy niepotrzebnej wymiany poglądów na forum o zupełnie innym przeznaczeniu.
Można by coś napisać więcej, jednak nie będę tego robił w tym miejscu. Proszę zatem również o to samo i Ciebie.
Poprzestańmy na wymianie poglądów bez dorobiania ideologii, gdyż często niektóre z nich okazują się zwycięstwem nad rozumem.
veritas est adaequatio intellectus et rei

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 16, 2016, 12:47:07 »
zulu, użyłeś sformułowania, ukazującego hipokryzję, którą pozwoliłem sobie zauważyć i skomentować. To forum jest zielarskie, a jednak piszesz o mięsie, a ja o weganizmie, więc... ;)

Offline zulu

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 16, 2016, 13:06:32 »
Mocy
Hipokryzja w moim wydaniu, to tylko Twój widzenia. Hipokrytami wedle Twego oglądu rzeczywistości jest zdecydowana większość ludzi z Forum. Że akurat inni nie napisali o swoim odżywianiu się, oszczędziło Ci wypisywania imiennych zarzutów pod ich adresem ;)
Starożytny filozof, nijaki Zenon z Kition napisał ciekawe sformułowanie:

Celem człowieka jest rozważny wybór rzeczy, które są zgodne z naturą.

... i tego się trzymam :)

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 16, 2016, 13:29:27 »
Starożytny filozof, nijaki Zenon z Kition napisał ciekawe sformułowanie:

Celem człowieka jest rozważny wybór rzeczy, które są zgodne z naturą.

Spożywanie mięsa nie jest zgodne z naturą człowieka, według mojej wiedzy i tego, co podpowiada mi intuicja.

... i tego się trzymam :)

Offline zulu

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 16, 2016, 13:35:13 »
To proste:
Pooglądaj sobie typy uzębień ssaków: drapieżcy, typowego roślinożercy i wszystkożercy. Porównaj ze swoim uzębieniem (o ile nie zostało przerobione, jednak wtedy zgryz by nie pasował ;) ).
Okaże się, że intuicja nie zawsze idzie w parze z prawdą czy nawet naturą :)

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 16, 2016, 14:14:19 »
Och, te "kły". Wierz mi, że mogę Cię zarzucić wieloma argumentami, które udowodnią, że człowiek nie jest mięsożercą, ale po co? Polecam Ci stronę na FB: Vegan Terror. Krótko, bez zbędnego pitolenia i ściśle w temacie. Jesteś ze Śląska, prawda? ;)

Offline zulu

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 16, 2016, 14:36:13 »
Człowieku, żebyś Ty wiedział jak smakowała pajda świeżego chleba ( nojlepiej ze swojskim tustym - smalcem) z kęsem wosztu (o wymiawiać z ustami ułożonymi na "o" ale jakbyś chciał mówić "u") na dole kiedy się na nia kopciyło wonglem :). Nie dość, że smakowała to jeszcze zdrowa była, bo jak wiadomo węgiel dezynfekuje i działa przeciw sr....e ;)

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 16, 2016, 16:26:08 »
Jak byłem dzieciakiem, to podjadałem dziadkowi węgiel spod pieca. Organizm wie najlepiej, czego potrzebuje. ;)

Offline docent

• Ekspert forum
  • Dużo Pisze
  • jesteśmy tu oboje, ja śpię a Ty się śnisz
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 17, 2016, 10:08:52 »
jakby nie patrzeć to z dziejów Ziemi i ustaleń naukowców wynika, że węgiel jest wege a np: ropa nie. Zulu a Ty jak byłeś mały to nie podpijałeś czasem dziadkowi ropy z traktora? :D

Offline zulu

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 17, 2016, 11:38:51 »
Popijać to nie, wyjadało się inne cuda, ale ropę z Lanz Bulldoga to się czasem brało do opalania ;)

Offline Seferian

• Nowy
  • *
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 21, 2016, 05:38:33 »