Autor Wątek: dieta zasadowa  (Przeczytany 15232 razy)

Offline kaminskainen

• Dużo Pisze
Odp: dieta zasadowa
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 12, 2012, 22:20:05 »
Aj waj! Kapłem się poniewczasie, że jak po spaleniu czegokolwiek organicznego (naturalnego - roślinnego, zwierzęcego lub pochodnego) zostaje jakikolwiek popiół, to ten popiół po rozrobieniu z wodą musi być alkaliczny - bo zawiera sole sodu, potasu, wapnia itp. ;)
Samo w sobie więc nie jest to dowodem niczego.
Nie podważam jednak sprawdzonej wiedzy o właściwościach octu jabłkowego, wierzę Wam - jeno wzmiankuję ;)
Różnice, głupcze!

Offline docent

• Ekspert forum
  • Dużo Pisze
  • jesteśmy tu oboje, ja śpię a Ty się śnisz
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 25, 2014, 09:41:10 »
Uwaga: W tym wątku nie pisano od 120 dni.
Jeżeli nie masz pewności, że chcesz tu odpowiedzieć, rozważ rozpoczęcie nowego wątku.

no i git  :D rozważyłem, że trzeba wątek odświeżyć.
może ktoś mi opisać jak Waszym zdaniem walczyć z chronicznym przemęczeniem? Fakt sporo pracuję fizycznie i umysłowo, ćwiczę i śpię tyle co trzeba. Nie mam problemu z zasypianiem ani nie chrapię i budzę się wyspany. I tak gdzieś po 1-2h po obudzeniu praktycznie przez cały dzień jakby mi kto młotkiem w dynie przyfasolił. Czytałem, że może być to wina zakwaszenia organizmu. No fakt jem dużo mięsa a podczas ćwiczeń siłowych używam też suple białkowe (serwatkowe, kreatyna i rozgałęzione) jednak w granicach normy. Kawę żłopie ze 4 kubki dziennie. Jem również owoce 2-3 jabłka dziennie + banany 1-2. Do tego posiłki w sumie 5 dziennie (ryby, mięso, ziemniaków jakoś unikam, bo niedobre mamy na stołówce). Dziwne jest to, że jak zacznę coś fizycznie dłubać (siłownia lub praca w ogródku) to jest sporo lepiej. Może za dużo myślę i procesor nie wyrabia? Ktoś zmagał się z czymś takim? Ktoś poleci jakąś kurację? Proszę tylko nie straszyć mnie, że to świat jest zatruty i że koniec jest bliski :-D
Pozdrawiam

Offline robin

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 25, 2014, 16:44:49 »
Mi się zdaje że może masz coś z krążeniem, po wysiłku fizycznym zawsze się rusza. Pomierz sobie ciśnienie może tak na wszelki wypadek..

Offline docent

• Ekspert forum
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 25, 2014, 17:00:50 »
ogólnie to mam nadciśnienie, ponadto wieczorami kiedy oglądam dłużej filmy lub czytam książki czuje takie jakby drętwienie-mrowienie w nogach, poszedłbym do doktora aczkolwiek z doświadczenia wiem, że do doktora jest zawsze pół milionowa pielgrzymka a on i tak przemęczony w sumie mnie oleje. Po co tracić czas zatem?
chciałbym się zorientować czy któreś z Was słyszało lub miało do czynienia z czymś podobnym.

Offline robin

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 25, 2014, 17:55:13 »
Nooo wlaśnie.. tak ja mam coś podobnego od paru lat;) A, i oprócz nadciśnienia taki efekt dają czasem chore nerki.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 25, 2014, 18:06:18 wysłana przez robin »

Offline docent

• Ekspert forum
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 28, 2014, 09:55:36 »
kreatynina na nerkach, hmmm odwodnienie organizmu?