Autor Wątek: jak rozpoznać kukurydzę gmo  (Przeczytany 21161 razy)

Offline Basia

• Płytki nurek
  • Dużo Pisze
Odp: jak rozpoznać kukurydzę gmo
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 17, 2012, 16:02:59 »
Też myślę, że to wapno. Nikt nie nawozi nawozem sztucznym na jesień, to robie się na wiosnę, aby się nie wypłukało, zanim rośliny zaczną cokolwiek wykorzystywać.

A jeśli chodzi o służby... Po pierwsze wścibski inspektor zawsze może mieć szefa, a jego szef też może zostać zreorganizowany. a po drugie, jeśli wszystko jest zgodne z normą, to żaden inspektor tego nie zakwestionuje, dopóki nie wyskoczy jakaś porządna gigant epidemia, która zatrzęsie dobrze bezpieczeństwem polityków.

Pozdrowienia :-)

zielarz czeladnik

• Gość
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 18, 2012, 23:01:58 »
Nie no nigdy nie zbierałem z tego pola miałem dopiero zbierać ale się po tym zdarzeniu rozmyśliłem ;). Jeżeli jest to wapno czy potencjalny konsument który spożyje taką kukurydzę może się czegoś obawiać???..... pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Sierpień 18, 2012, 23:46:22 wysłana przez zielarz czeladnik »

Offline kasia

• Więcej Pisze
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 08, 2012, 09:42:55 »
Byłam na wsi.Znowu zetknęłam się z masowym opryskiwaniem -tym razem ściernisk-na chwasty.Proszę uważać przy zbiorach ziół na polach.Nawet po okresie wegetacyjnym i zbiorach, gleba nie zazna spokoju.

zielarz czeladnik

• Gość
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 08, 2012, 22:12:32 »
Dziękuję za ostrzeżenie sama widzisz kasiu co wyczyniają to się dzieje wszędzie nie tylko z kukurydzą. Jeżeli możesz to podaj lokalizację i nazwę tej wsi aby wszyscy mogli się dowiedzieć i uniknąć konfrontacji i niebezpieczeństwa  ze strony skażonych roślin i terenu...... pozdrawiam

Offline kasia

• Więcej Pisze
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 08, 2012, 22:59:28 »
Nie o to chodzi ,by podać nazwę jednej wsi.Przecież tam tego nie wymyślono.To jest stosowane zapewne na wielu polach.Konkretnie ten oprysk,po skoszeniu zbóż, był skierowany przeciwko perzowi.Kłącza perzu są surowcem zielarskim.Oprócz pola skażone są tereny przyległe-typu polna droga czy miedza.Dlatego lepiej nie zbierać ziół na polach ,co do których nie ma pewności jaki był zastosowany kalendarz oprysku.Np. owies pryska się na początku maja-to jest oprysk bardzo powszechny i stosowany od dawna.W tym roku zauważyłam,że opryskiwane jest również żyto.

Offline stukam kopytkami

• Ekspert forum
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 09, 2012, 11:09:38 »
Podawanie nazwy wsi nie na tym polega. Jak wiecie wiatr potrafi przenieść - taki z niego mocarz :-) -
z pól i łąk, opary oprysku również. Jeśli mój sąsiad będzie uprawiał GMO a ja nie to niestety , ale na moich polach również pojawi się GMO...

zielarz czeladnik

• Gość
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 09, 2012, 13:08:20 »
Tak niestety słyszałem o tym że gmo przenosi się z wiatrem i w ogóle chemikalia z pól to jest chyba największym problemem. Odradzam zbieranie ziół z pól pryskanych ja tak kiedyś nazbierałem rumianek i zle się po nim czułem :'(.... pozdrawiam