General Category > Zioła w domu, ogrodzie i w dzikich uprawach

zielarskie odkrycia w ogrodzie Anny

(1/3) > >>

ineslik:
W moim ogrodzie rośnie  niewiele ziół....
nie ma takiego ogrodu, ziół rośnie wiele, chociaż czasem ich nie dostrzegamy. Adrian znalazł poszukiwane zioło(glistnik) przy psiej budzie. Ja znalazłam trędownika obok funkii . Czasami wystarczy odpuścić sobie "pielenie".

Popyrtany:
Najlepiej zabrać lapka, jak się ma z internetem i szukać roślin które mamy po obrazkach a potem na stronie rozanski.li po dokładne info. Tyle różnych kwiatów rośnie, ziół, traw... Sam jestem ciekaw kiedy znowu zaskoczony odnajdę coś bardzo pożytecznego na własnym placu. ^^

Alchemik:
Oj tak. U mojej babci w ogrodzie ozdobnym naparstnica purpurowa i tojad mocny w tym roku. Nagietki, bluszczyk, rdesty i rumianek bezpromieniowy, nie mówiąc o mięcie, perzu i żółtlicy. Glistnik z zeszłorocznego przypadkowego wysiewu po wysuszeniu. A na tym drugim ogródku.... kochani!

*Agnieszka*:
U mnie pięknie rośnie rumianek, różne rodzaje mięt, pokrzywy, glistnik, mniszek, bluszczyk, żółtlica,perz, czarnuszka, pięciornik, macierzanki, tasznik,nagietek,rdest, majeranek, jeżówka, pysznogłówka, maliny,jeżyny, porzeczki, żurawina, rumianek bezpromieniowy, babki, kolendra, ostropest, trybula, orzechy, kosmosy,barwinek, facelia, aksamitki, szałwia, pigwowiec malutki, rozchodnik, maruna, nasturcja,czosnaczek,słoneczniki, dynie, cukinie, melisa, wiesiołek, konwalia, lawenda, dąbrówka, bratki, jarzębina, szafran...i to jeszcze nie wszystko, oj ależ jestem bogata :)
Wczesną wiosną,kiedy nie ma "co jeść"to komponowałam sałatki z tego co pod ręką,teraz kwiaty zdobią moje sałatki.

*Agnieszka*:
Jeszcze dopiszę: lubczyk, rzewień, poziomki, rozmaryn, stewia, malwy, mydlnica, fiołek, chrzan, dziurawiec,krwawnik,  koniczyna,przytulia?,gorczyca, piwonia, cynie, wilczomlecz i skrzyp też się znajdzie, jaskier wyka, jasnota,goździk, przetacznik, niezapominajka, kukurydza, groszek, frezje, róża, maciejka, szczawik, fasolki, rzodkwie, rzodkiewki, sałaty i inne warzywa i drzewa.
To jeszcze nie wszystko,bo nie umiem nazwać tych tzw chwastów oraz kwiatów niektórych nie wymieniłam,o innych może zapomniałam+w donicach jaśmin,itd itp
To,co wymieniłam mam na wyciągnięcie ręki,wszystkie te i dodatkowo te nienazwane,rosną wokół mojego obejścia.
Poczułam się baaaardzo, ale to baaaardzo bogata w zapachy, w piękno barw.
Nawet nie wiedziałam, że tyle tego jest!

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej