Forum

Autor Wątek: Co najlepsze na wątrobę?  (Przeczytany 7557 razy)

Offline kikiriki

• Newbie
  • *
    • Email
Co najlepsze na wątrobę?
« dnia: Luty 11, 2012, 17:29:32 »
Jakie zioła są najskuteczniejsze, kiedy wątroba boli? Ból wątroby pojawia się nawet po zjedzeniu choćby ząbku czosnku, a kiedyś mogłem go jeść i jeść  ;D W dodatku wątroba jest narażona na leki, które mogą powodować uszkodzenie wątroby.

Mam ziele karczocha, ale nie wiem ile tego sypać - paskudnie gorzkie w smaku ile bym nie sypał.
« Ostatnia zmiana: Luty 11, 2012, 17:33:20 wysłana przez kikiriki »

Offline Ingwer

• Hero Member
Odp: Co najlepsze na wątrobę?
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 11, 2012, 20:20:45 »
Poczytaj na watku : stłuszczenie wątroby-pilna pomoc dla Człowieka.
Pozdrawiam.

Offline Basia

• Płytki nurek
  • Global Moderator
  • Hero Member
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 11, 2012, 23:21:01 »
Przy jedzeniu czosnku polecam kwaśne mleko, twaróg lub coś w tym stylu. One łagodzą zachowanie się czosnku w przewodzie pokarmowym.

Karczoch może jest i dobry, ale ze sklepu zielarskiego jest paskudny w smaku. Może spróbuj ziaren ostropestu - są dość smaczne. Albo łatwiej - można kupić w sklepach zielarskich lub aptekach tabletki z ostropestu i nieraz też w mieszance z karczochem. Na przykład Sylimarol z Herbapolu.

Pozdrowienia :-)

Offline edea

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 15, 2012, 16:58:12 »
Polecam ostropest. Stosowałam przy kamicy pęcherzyka,te ziarenka  potrafią zdziałać cuda.

Offline arte

• Sr. Member
    • Email
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 15, 2012, 19:23:19 »
Mieszanka  ziół  wątrobowych,  jeśli  znamy  przyczynę  niedyspozycji.Może   być z  moich  piwnicznych  zapasów.

Do   pełnego   zestawu  ziół  wątrobowych  w  razie  bólu    dodajemy    glistnik -  to  nasza  ziołowa  No-spa. Jeśli  boli  to  może  być  problem  niedrożności  żółci  np.  kamienie  zamykają   swobodny  przepływ  żółci,  stąd  ból.  Trzeba  by  zrobić  badanie  czy  nie  ma  złogów- kamieni po  naszemu.  Sylicynar    nie  zaszkodzi.

Offline Ingwer

• Hero Member
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 20, 2012, 10:01:52 »
Zrob badania watrobowe i virologiczne na Hepatitis A,B,C.
Pozdrawiam.

Adrian Budek

• Gość
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 20, 2012, 10:35:14 »
Najpotężniejsze zioła dla wątroby to mielone nasiona ostropestu plamistego, ziele karczocha i korzeń mniszka. Ochronnie i regeneracyjnie działa babka lancetowata dzięki aukubinie.
Aukubina posiada właściwości osłaniające wątrobę (antyhepatoksyczne, m.in. w zatruciach czterochlorkiem węgla czy amanityną muchomora sromotnikowego)
Wyciąg z melisy powoduje cofanie się zmian degeneracyjnych w wątrobie.

Wiem, że karczoch jest obrzydliwy dlatego też polecam Cynarex. Tabletki do przełknięcia :)

Ostropest jedz po czubatej łyżeczce 3 razy dziennie. Z korzeni mniszka, ziela babki i melisy zrób mieszankę i pij minimum 3 razy dziennie.
Cynarex bierz 2 tabletki 3 razy dziennie.
Po tygodniu powinna być widoczna poprawa.
Wiem to po sobie, gdyż nie stronię od piwa :) a miałem niezłe przeżycia z wątrobą.

Wprowadź sobie dietę wątrobową, ogranicz tłuszcze i pamiętaj, że do odbudowy potrzebne jest białko.

Offline arte

• Sr. Member
    • Email
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 20, 2012, 19:43:40 »
 ziół  typowo  wątrobowych  jest  wiele;  ostropest- oczywiście  nasiona, karczoch, kocanka  piaskowa,  bluszczyk  kurdybanek, rdest   ptasi,  mniszek,  bobrek,  bylice , łopian, widłak,  rzepik  itd. niektóre  z  nich  bezpośrednio  inne   wpływają   pośrednio . Pyłek   pszczeli  stanowi   bogate  żródło  aminokwasów  czyli  też  poprawia  funcje  watroby.

Offline edea

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 25, 2012, 21:26:29 »
Można stosować ostropest mielony po wycięciu pęcherzyka żółciowego? Pytam, bo gdzieś czytałam, że on się trawi właśnie w pęcherzyku i teraz nie wiem czy mogę.

Offline arte

• Sr. Member
    • Email
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 01, 2012, 19:06:40 »
  W  istotę    sylicynaru/  ostropest  i  karczoch    rośliny   wykorzystanie  w  tym   przypadku/   są  wkarkulowane  wlaściwości   hepaprotekcyjne  i  proregeneracyjne    w  stosunku  do  wątroby.  Nie  ma  więc  podstaw  by  się   obawiać   tego  zestawu  w   sytuacji  kiedy   wątroba  niedomaga.  Kiedy  nie  ma  już  woreczka  czyli  magazynu  żółci produkowanej  przez  wątrobę ,  to   żółć   spływa    sobie nieustannie  do  żołądka.   Kiedy jest  potrzeba    strawienia treści  pokarmowej  to  niestety  brakuje   odpowiedniej  ilości  żółci.  Brakuje  tego " mocnego  uderzenia"  czyli  wyrzucenia    na  raz  dużej   potrzebnej    porcji  żółci  .  Dlatego   jest  potrzeba  stosowania  ziół   tuż  przed  jedzeniem by    zaradzić  tej    potrzebie. Zioła  żółciopędne  np.  mniszek,  bobrek,  rzepik,  kurdybanek, itd.

Offline Ingwer

• Hero Member
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 01, 2012, 20:17:51 »
W sytuacji, kiedy:
Kiedy  nie  ma  już  woreczka  czyli  magazynu  żółci produkowanej  przez  wątrobę
waznym jest aby do diety wprowadzac wszystkie produkty,
ktore zawieraja substancje gorzkie, ulatwiajace trawienie.
Dobrze bedzie pomagac kurkuma, jako przyprawa,
herbatka, czy tez w formie kropli - nalewka

Offline freshbynature

• Hero Member
  • zioła i sport
    • Email
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 14, 2012, 06:45:13 »
idzie wiosna , rozjezyj się po łakach za świerzym mniszkiem lekarski i zrób sobie kilkudniowa kuracje dla wzmocnienia watroby ( swieze zioło jest najlepsze i to nie podlega zadnej dyskusji). Do takiej sałatki mniszkowej mozesz dodac kilka kropel oleju lnianego.Sam co roku racze sie mniszkiem i efekty sa naprawde widoczne.

pozdrawiam - Fresh
Piękno, które ma się w sobie, nie przemija nigdy, jest  w umyśle,...ale widzą je tylko ci, kórzy umysłem sie posługują... leżysz wstań wstałes-idź idziesz-biegnij biegniesz- leć lecisz?

Offline edea

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 02, 2012, 04:01:03 »
Dzięki Fresh. Na pewno skorzystam.

Offline Basia

• Płytki nurek
  • Global Moderator
  • Hero Member
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 09, 2012, 19:29:37 »
żółtlica regeneruje wątrobę nawet po wirusowych zapaleniach
http://rozanski.li/?p=338

Wniosek: pielić grządki rozważnie :-)

Adrian Budek

• Gość
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 12, 2012, 14:12:02 »
No Basiu, zszokowałaś mnie tym linkiem. Skubana Żółtlica rośnie w mojej okolicy w kilku miejscach, a jej właściwości bardzo mi się przydadzą.

Pozdrawiam i jeszcze raz serdecznie dziękuję.

Adriano

Copyright © Forum "Luskiewnik" Fitoterapia, zielarstwo. Medycyna dawna i współczesna. Forum zielarzy i fitoterapeutów