General Category > Fitoterapia ginekologiczna.

menopauza

(1/3) > >>

Selemena:
Dzień dobry dla forumowiczów

Chciałam zapytać w jaki sposób od strony ziół mogłabym pomóc swojej mamie w tym ciężkim okresie? Za wszelkie porady bardzo dziękuję.

Agnieszka

Basia:
Proszę, napisz, czy coś się dzieje? Czy to naturalna menopauza, czy wynik operacji?

Poza tym, warto przeczytać nasze poprzednie plotki na zbliżone tematy:

Aromataza - aktywacja?
http://rozanski.ch/forum/index.php?topic=711.0

hormonalna terapia zastępcza
http://rozanski.ch/forum/index.php?topic=451.0

Pozdrowienia :-)

Selemena:
W dużym skrócie objawy u mamy to : huśtawki nastrojów , podnenerwowanie , zimne poty , wysokie ciśnienie , osłabienie , brak chęci do czegokolwiek... To naturalny stan , mama nigdy nie chorowała i kontrolowała swój stan poprzez robienie badań w przychodni.

Agnieszka

Basia:
A co medycyna mówi na to wysokie ciśnienie? Czy jest jakaś oficjalna przyczyna? Jak jest z wagą? Jak jest z ruchem? Podobno osoby mocno obciążone pracą fizyczną lub intensywnie się ruszające mniej cierpią z powodu objawów "lat przejściowych".

Na zmniejszenie potów ja proponuję zwykły napar z rumianku, może warto spróbować dodać szałwii.
Dodatek melisy i arcydzięgla powinien nieco by wyrównać nastroje. Na temat mineralizacji kości jest napisane w innych wątkach.
Ważne jest, aby stosować zioła sypane, nie torebkowe.

Jeżeli medycyna nic nie mówi na temat tego wysokiego ciśnienia, to polecałabym zacząć  z wszelkimi klasycznymi mieszankami Klimuszki i Sroki wspomagającymi wątrobę i drogi zółciowe, bo tam jest przeprowadzany przerób mniej lub bardziej zdrowego pożywienia na mniej lub bardziej niepotrzebny kit w naczyniach krwionośnych.

Pozywienie: można ograniczyć niektóre tłuszcze, za wyjątkiem porządnych olejów, należy zamienić białe pieczywo na razowe, nie używać gotowych mieszanek przypraw, ale mieszać je samodzielnie, aby nie zawierały różnych wzmacniaczy smaku i zapachu. Pożywienie należy mocno przyprawiać, bo to są zioła wspomagające trawienie. Takie pierwsze myśli.

Pozdrowienia :-)

Selemena:
Dziękuję. A co jeśli chodzi o uspokojenie? Czasem mam wrażenie że te nerwy mamę wykończą...Jeśłi chodzi o wagę to mama jest szczupła a lekarze powiedzieli ze to od nerwów...

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej