Forum

Autor Wątek: polksiezyce na paznokciach  (Przeczytany 2433 razy)

Offline mira

• Sr. Member
polksiezyce na paznokciach
« dnia: Grudzień 09, 2011, 01:17:18 am »
Czy ktos bylby chetny napisac jak wygladaja polksiezyce na paznokciach Waszych rak. Zaczynajac od kciuka, czy sa duze, czy malo widoczne, i na jakich palcach. A moze jeszcze jakies inne znaki dostrzegacie, jak plamki, chmurki, bruzdy poziome, pionowe, wybrzuszenia, zaglebienia. Czy paznokcie sa twarde, miekkie, kruche, rozowe, bialawe itp

pozdrawiam

Offline halina1

• Hero Member
Odp: polksiezyce na paznokciach
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 09, 2011, 10:15:13 am »
Na kciuku na prawej ręce mam wyraźny półksiężyc, z jedną bruzdą pionową, położoną trochę na prawo od centrum. Na tej samej ręce, mały półksiężyc na wskazującym, na pozostalych brak półksiężyców.
Na ręce lewej mam ledwie zaznaczone półksięzyce na trzech palcah, kciuku wskazujacym i serdecznym.
Paznokcie mam dość elastyczne ale nie miękkie, błyszczące, z lekko zaznaczonymi bruzdkami pionowymi.

Mira
Fajne to pytanie.

Offline ineslik

• Hero Member
    • herbiness
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 09, 2011, 10:37:46 am »
Mi też się spodobało , zrobiłam sobie najpierw peeling mąką, żeby odsunąć skórki.
Lewa
kciuk -promień ponad 2 mm, całkiem mocny pionowa pręga (nie widziałam jej wcześniej)
następny - 1,5mm
-1,5 mm
-0,5 mm
-0

prawa
-3,5mm (prążek w tym samym miejscu,ale słabszy)
-1,5 mm
-1,5mm
-1,5mm
-0,5mm

Pazurki twarde, prążkowane pionowo,  błyszczące. Nigdy się nie łamią. Są  elastyczne. Bardzo grube. Jak tylko kombinuję z usuwaniem skórek,pojawiają się białe plamy.
Mieszkam na skraju lasu. Relacje z ziołowym posmakiem zamieszczam na blogu www.herbiness.com

Offline Basia

• Płytki nurek
  • Global Moderator
  • Hero Member
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 09, 2011, 11:38:06 pm »
W zasadzie nie mam półksiężyców, ale paznokcie są zdecydowanie jaśniejsze u podstawy. Paznokcie mam miękkie, elastyczne, dość cienkie.
Czy łamliwe? Hmm... Łatwego życia to one u mnie nie mają, ale w zasadzie, to nie mam na co narzekać. Są pionowo bruzdkowo prążkowane. Tnę je krótko. Są szerokie, a szczególnie szerokie mam paznokcie kciuków. Kiedy byłam jeszcze w przedszkolu, to łatwiej było mi grzebać w piasku rękami, niż łopatkami, czy łyżkami, które ciągle się zapodziewały. Z jakiegoś powodu, dokładnie w tym samym czasie złapałam zakażenie pod paznokciami kciuków - w sumie nie bardzo rozumiem, jakim cudem, przecież nie kciukami się grzebie w piasku. W końcu paznokcie zeszły, nowe wyrosły, ale wyraźnie "stożek wzrotu" ostatnich paliczków kciuków został uszkodzony - kciuki i paznokcie rosły już tylko na szerokość. Porównywałam kciuki moje i u małych dzieci i rzeczywiście, moje ostatnie paliczki mają długość normalną dla pięcioletnich dzieci, ale szerokość jest "dorosła".

Pozdrowienia :-)

Offline mira

• Sr. Member
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 10, 2011, 03:54:16 am »
Ogladanie plytek paznokci to jedna z calej gamy metod diagnostycznych stosowanych w ayurvedzie.  Ogolnie regula jest taka, ze mlody i zdrowy organizm produkuje paznokcie gladkie (bez bruzd, zmian kolorystycznych) z widocznymi, normalnej wielkosci polksiezycami. Kolor, od rozowych i miekkich, do mniej przezroczystych i twardych jest charakterystyka typu metabolicznego osoby. Wszelkie jednak zmiany swiadcza o mniejszych lub wiekszych zmianach w metabolizmie, i moga one towarzyszyc roznym dolegliwosciom. Podobnie jak w akupunkturze gdzie punkty na ciele odpowiadaja organom i kanalom przeplywu energii, tak i kolejne palce odpowiadaja organom i elementom energetycznym. Zbyt duze polksiezyce sygnalizuja bardzo szybka przemiane materii (czasem zbyt szybka co powoduje, ze osoba na przyklad latwo traci wage, albo moze to byc oznaka ze tarczyca produkuje za duzo hormonu, lub inne przyczyny). Jezeli  polksiezyce sa mniejsze niz normalne, to jest to oznaka spowolnionego metabolizmu, ktorego przyczyny moga byc rozne. Pionowe bruzdy mowia o niewlasciwym przyswajaniu w jelitach i towarzyszyc moga roznym mniejszym lub wiekszym dolegliwosciom.
Zadalam to pytanie bo interesuja mnie przypadki zaniku polksiezycy i ewentualnie przyczyn oslabienia organizmu, pytam wiec wsrod blizszych i dalszych znajomych.

Basiu, a czy temu zakazeniu na Twoich dzieciecych kciukach nie towarzyszyla wczesniej jakas choroba z wysoka goraczka czy jakis inny ostrzejszy stan zdrowia. Pamietasz moze?

pozdrawiam

Offline ineslik

• Hero Member
    • herbiness
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 10, 2011, 10:28:06 am »
Niewłaściwe przyswajanie to mogłoby się zgadzać, bo ostatnio wytropiłam u siebie zbyt niski poziom cholesterolu. Dzięki za wskazówkę.
Mieszkam na skraju lasu. Relacje z ziołowym posmakiem zamieszczam na blogu www.herbiness.com

Offline Basia

• Płytki nurek
  • Global Moderator
  • Hero Member
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 10, 2011, 10:40:37 am »
Basiu, a czy temu zakazeniu na Twoich dzieciecych kciukach nie towarzyszyla wczesniej jakas choroba z wysoka goraczka czy jakis inny ostrzejszy stan zdrowia. Pamietasz moze?

Chora nie byłam, cały czas chodziłam do przedszkola, czyli nic z gorączką nie mogło być.
Ponosiłam raczej straty psychiczne, bo nie mogłam się bawić, jak chciałam, bo ciągle gubiłam opatrunki. Opiekunki mi bandażowały tylko palce, nie przewiązując bandaża przez nadgarstek. Aż w końcu jedna mi zabandażowała porządnie, dzięki czemu przynajmniej po drabinka i drzewach mogłam łazić jak normalne dziecko :-)

Prawdą jest, że jestem dość powolna, podskórna warstwa tłuszczu jest zauważalna, więc pewnie przemiana materii nie jest zbyt szybka. Na razie mi to nie orzeszkadza - po prostu mogę nosić mniej ubrań.

Pozdrowienia :-)

Offline mira

• Sr. Member
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 10, 2011, 05:53:39 pm »
ostatnio wytropiłam u siebie zbyt niski poziom cholesterolu

Z tymi normami i poziomami to jest sprawa zagadkowa. Kazdy jest inny i ma inna wrodzona charakterystyke (tak jak i odciski palcow ma inne). Wlasciwie kazdy dla siebie jest najlepsza norma. Sztuka jest poznac swoja wlasna nature z ktora sie czlowiek rodzi i zachowac rownowage przez cale zycie. Bo czy poziom choresterolu, czy czegos tam u sasiada, moze byc norma. Te ksiazkowe tabele tez sie bardzo zmieniaja, a ostatnio coraz bardziej, w zaleznosci jaka jest planowana produkcja lekow. Kazdy ma inna charakterystyke, inne slabosci i inne mocne strony, a najwieksza szkode wprowadzaja roznego typu mody i normy.

Offline ineslik

• Hero Member
    • herbiness
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 10, 2011, 10:01:53 pm »
Dlatego "wytropiłam", nie robiłam badań. Zwiększyłam spożycie tłuszczu i wprowadziłam sławetny olej ryżowy - czuję się lepiej, może i paznokcie się wyszlifują.

Offline ineslik

• Hero Member
    • herbiness
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 11, 2011, 07:38:00 pm »
sprawdziłam tutaj
http://www.normanallan.com/Med/askdr/finger.html

pionowe prążki to jednak nie musi być niepokojący objaw, chociaż doszukano się związku z niedoborem jodu.

Offline halina1

• Hero Member
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 11, 2011, 08:11:04 pm »
Patrząc na zdjęcia z linku, można domniemywać iż duże półksiężyce są raczej związane z chorobami. Wszystkie chore poznokcie mają je bardzo zaznaczone. W jednej notce o półksiężycach jest napisane, że normą jest ich obecność na kciuku i brak na malym palcu.

Copyright © Forum "Luskiewnik" Fitoterapia, zielarstwo. Medycyna dawna i współczesna. Forum zielarzy i fitoterapeutów