Autor Wątek: Odtworzenie panewki stawu  (Przeczytany 3757 razy)

Offline Basia

• Płytki nurek
  • Dużo Pisze
Odtworzenie panewki stawu
« dnia: Styczeń 07, 2010, 21:44:26 »
Mam kolegę, który dość paskudnie kilka lat temu potrzaskał sobie stopę. W tej chwili kości się pozrastały, jednak pozostały problemy z powierzchniami stawów - "warstwa ślizgowa" jest uszkodzona i jakoś się nie regeneruje.
Może to nie jest biodro czy kolano, ale stopa też się może przydać.
Czy coś z tym można zrobić?
Czy ktoś ma jakieś doświadczenia w takich sprawach?

Offline Małgorzata

• Średnio Pisze
Odp: Odtworzenie panewki stawu
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 08, 2010, 20:07:35 »
Problemem jest ból, sztywność stawu czy jeszcze coś innego?

Preparaty z glukozaminą mogą pomóc (polecam Artresan), homeopatyczny lek Osteocynesine firmy Boiron wspomagający tkankę chrzęstną, na pewno żywokost zewnętrznie a nawet i wewnętrznie (niezbyt długo), kurkuma, imbir, zioła zawierające dużą ilość związków mineralnych (algi, lucerna, skrzyp, pokrzywa) - to tak z pamięci, ale pomyślę co jeszcze mogłoby pomóc.

Offline Basia

• Płytki nurek
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 09, 2010, 10:40:07 »
Wygląda to tak, że, jak dłużej siedzi i potem wstanie, to pierwsze kilka minut boli i musi się rozchodzić, ale potem jest nienajgorzej.
Podobno odłamki pokruszonej panewki przycierają - przynajmniej taka jest teoria.
Bólów niezwiązanych z ruchem, czy reumatycznych nie ma.
Pewnie żywokost byłby rzeczywiście dobry.
Pozdrowienia :-)

Offline freshbynature

• Dużo Pisze
  • zioła i sport
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 17, 2010, 18:21:44 »
Witam

Polecam kozieradke+glukozaminę. Mądra kombinacja która zregeneruje (glukozamina) i wzmocni(kozieradka - zatrzymuje  min. potas i azot w organiźmie) Stosowałem w paskudnej kontuzji kolana...Pozdrawiam
Piękno, które ma się w sobie, nie przemija nigdy, jest  w umyśle,...ale widzą je tylko ci, kórzy umysłem sie posługują... leżysz wstań wstałes-idź idziesz-biegnij biegniesz- leć lecisz?