Autor Wątek: Przyczyny wypadania wlosow.  (Przeczytany 41114 razy)

Offline jolanta

• Mało Pisze
  • **
Odp: Przyczyny wypadania wlosow.
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 26, 2011, 16:37:20 »
Ingwer,

Bądź tak miła i podaj nazwę preparatu z samą "Saw palmetto" . Pozdrawiam

Offline Ingwer

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 26, 2011, 17:55:45 »
Jolanto,
podaje odpis ulotki z preparatu, ktory aktualnie stosuje.

Dr. Willmar Schwabe GmbH & Co. KG, Karlsruhe, Stand: 29.08.2006

Prostagutt® uno
320 mg / Kapsel

Wirkstoff:
Sabal-Dickextrakt

Anwendungsgebiete:
Beschwerden beim Wasserlassen bei Altersprostata.
http://www.schwabe.de/schwabe/Arzneimittel/Prostagutt/Pflichttext.php
Pozdrawiam.

Offline ineslik

• Global Moderator
  • Dużo Pisze
    • herbiness
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 26, 2011, 21:13:08 »
40% ekstrakt z palmy sabałowej kupowałam w sklepie Thanatos
link chwilowo (?) nie działa
http://thanatos.com.pl/product_info.php?products_id=93?osCsid=22b448c949cd4c2d34482fb89772eac2

inne preparaty Robert pięknie  przedstawił  nam na forum
http://rozanski.ch/forum/index.php?topic=724.msg6630#msg6630

« Ostatnia zmiana: Grudzień 28, 2011, 09:37:00 wysłana przez ineslik »

Offline ineslik

• Global Moderator
  • Dużo Pisze
    • herbiness
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 28, 2011, 09:41:15 »
W laboratorium urody powodzeniem cieszy się preparat MSM będący źródłem przyswajalnej siarki.  Wpływa na tempo wzrostu włosów,  ich ilość i jakość.

Kopiuję stronę doktora o siarce, bo te strony gov. jakoś znikają.
http://luskiewnik.strefa.pl/biochemia/sulfur.htm

Biopierwiastki, czyli makro-, mikro- i ultraelementy.

Gospodarka wodno-elektrolitowa organizmu człowieka.

Biopierwiastki w profilaktyce i terapii schorzeń.

Siarka – sulfur, S

Siarka stanowi około 0,25% masy dorosłego człowieka. W ciągu doby człowiek wraz z moczem wydala 1,0-3,5 g siarki.

Prawidłowe stężenie siarczanów we krwi wynosi 50-150 umol/l, tj. 0,5-1,5 mg%. Zbyt duże stężenie siarczanów w osoczu krwi przyczynia się do rozwoju kwasicy. Zatrzymanie siarki w organizmie spowodowane jest najczęściej niewydolnością nerek.

Siarka wchodzi w skład bardzo ważnych aminokwasów siarkowych, są to: cysteina, cystyna i metionina. Poza tym siarka jest składnikiem koenzymów (kwas liponowy, CoA – przenośnik grup acylowych), witamin (tiamina, biotyna), hormonów (insulina) oraz mukopolisacharydu - heparyny, wreszcie tauryny i glutationu. O niektórych z wymienionych substancji Czytelnik dowie się na stronie (kliknij tutaj). Tauryna wchodzi w skład ziół, gdzie jest połączona z kwasem cholowym, ponadto występuje w niektórych glonach (krasnorosty) i sinicach (spirulina).

Zwiększone wydalanie siarki z organizmu występuje podczas wysokich gorączek, w przebiegu chorób zakaźnych i nadczynności tarczycy. Aby nie nastąpił niedobór siarki w organizmie należy spożywać pokarmy bogate w cysteinę, cystynę i metioninę. Dużo siarczków, dwusiarczków, trójsiarczków, tioli i tiosulfinatów znajdziemy w czosnku, który gorąco polecam spożywać w różnych postaciach. Siarkę zawierają również jaja, mleko, mięso, fasola, ziemniaki, kapusta, cebula, szczypiorek, ryby, kakao, kalafior, kalarepa, rzepa, rzodkiew, brukselka. Bogate w siarczany są wody mineralne zdrojowe, np. Zuber, Solanka Gorzka Inowrocławska i Polanica.

Produkty bogate w siarkę hamują rozwój objawów trądzikowych, łuszczycy, zmniejszają łojotok, działają przeciwbakteryjnie. Działają leczniczo w przypadku stanów zapalnych stawów, mięśni i tkanki łącznej właściwej. Aktywują procesy regeneracji. Ułatwiają procesy detoksykacji i eliminacji toksyn. Pobudzają wzrost włosów i paznokci.

Zioła zawierające znaczne ilości siarki to: gorczyca, rukiew, owoc dzikiej róży, kozieradka, stulisz, czosnaczek, czosnek niedźwiedzi, chrzan, rzeżucha, borówka, krwawnik.

Offline krynia

• Średnio Pisze
« Odpowiedź #34 dnia: Grudzień 28, 2011, 22:03:29 »
Co do siarki, to słyszałam wiele pozytywnych opinii o preparacie Sufrin. Sama nie używałam więc z autopsji nie znam:
http://www.sufrin.pl/
Jeżeli chodzi o palmę sabalową, to np. Saw Palmetto Extract firmy Now i jeszcze Prosatan, który obok palmy sabalowej ma jeszcze ekstrakt z pokrzywy, pestek dyni, likopen i cynk.
Również wierzbownica drobnokwiatowa na włosy ma działanie podobne do palmy sabalowej. Stosować jako napar z jednej łyżki na szklankę wody dwa x dziennie.
No i zielona herbata.

Offline Ingwer

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #35 dnia: Grudzień 29, 2011, 19:34:19 »

Kryniu,

Prostenal
Skład:
Zawartość w 1 kapsułce
Ekstrakt z owocu Saw Palmetto 300mg
Olej z dyni 300mg
Pokrzywa 250mg
Mącznica lekarska 50mg
Likopen 500ug
To juz przerobilam :)
Po miesiecznej przerwie, zaczelam brac sama palme sabalowa ( Serenoa repens,Saw palmetto )
Koniczyne czerwona i Wierzbownice.
Z Twej porady stosuje herbatke na wzmocnienie wlosow Bhringaraj, za co Ci dziekuje.

Podkresle jedno, od momentu, gdy Mira podala przepis mycia wlosow maka z cieciorki, moge czesciej robic wcierki ,
w ktorych zoltko i oleje sa baza. Cieciorka swietnie odtluszcza wlosy. Do wcierek wlaczylam zmielone nasiona kozieradki.
Pozdrawiam.

Offline ewula K

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 11, 2012, 13:24:59 »
Jestem w trakcie czytania nowej ksiązki :). Jest to opasłe tomisko, formatu A-4 , blisko 800 stron.
A tytuł jego:"Odzywianie dla zdrowia" , z podtytułem:Tradycje wschodnie i nowoczesna wiedza o odżywianiu.autor: Paul Pitchford. Jest to  połaczenie TMCH z współczesną dietetyką. Fascynujaca pozycja.
Streszczę rozdział na temat przedwczesnego siwienia i wypadania włosów.
Pisze, że włosy są jednym ze wskaźników jakości krwi. TMCH mówi, że włosy są przedłużeniem krwi i dlatego wpływ na nie ma stan śledziony-trzustki oraz nerek.
A więc leczenie wypadania włosów i przedwczesne siwienie leczy się poprzez poprawienie jakości krwi a także wzmocnienie śledziony, trzustki i nerek. Podaje się, że spożywanie pokrzywy, hijiki i trawy pszenicznej uważa się za metodę zapobiegania wypadaniu włosów
Utrate włosów przypisuje się diecie wysokotłuszczowej i wysokobiałkowej, ponieważ właśnie one uszkadzają nerki i prowadzą do zakwaszenia krwi.Mięso i nabiał , oprócz dużej zawartości tłuszczu i białka, w TMCH są w grupie tzw. pokarmów "słodkich". Dodatkowo ludzie spożywają duże ilości słodyczy, deserów, białego cukru, słodzonych napojów itd.. Medycyna wschodnia przestrzega przed pożywieniem z nadmiarem smaku "słodkiego" i wprost twierdzi się, że jest to podstawowa przyczyna wypadania włosów.
Oprócz tego podaje się, że wszelkie zmartwienia, troski i niepokoje mają istotny wpływ  na funkcję "produkowania krwi" i przyswajania składników pokarmowych. Wg TMCH kiedy uczucie zmartwienia dominuje w człowieku, czyli wystepuje w nadmiarze, jest bardzo szkodliwe dla funkcji sledziony i trzustki. A więc to kolejny powód przedwczesnego siwienia czy wypadania włosów.
Cytat:"Jednak siwienie i wypadanie włosów to nie najgorszy skutek zmartwień. Zmartwienia przyśpieszają proces starzenia, ponieważ osłabiają krew, która rozprowadza składniki konieczne do regeneracji komórek. Ponieważ uczucie niepokoju uszkadza trzustkę i osłabia jej funkcję wytwarzania enzymów, zwiększa się prawdopodobieństwo wystąpienia wszelkiego rodzaju problemów z układem pokarmowym".
« Ostatnia zmiana: Styczeń 11, 2012, 13:27:29 wysłana przez ewaryn »

Offline Ingwer

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 01, 2012, 13:24:00 »
Bardzo sluszny punkt widzenia sprawy dosc dokuczliwej dla wielu kobiet.
Podaje się, że spożywanie pokrzywy, hijiki i trawy pszenicznej uważa się za metodę zapobiegania wypadaniu włosów
:D Kuracja sokiem pszenicznym znajduje odbicie w wynikach morfologicznych. :D

Offline Roza z Białego

• Nowy
  • *
« Odpowiedź #38 dnia: Maj 17, 2012, 13:20:09 »
Co do siarki, to słyszałam wiele pozytywnych opinii o preparacie Sufrin. Sama nie używałam więc z autopsji nie znam:
http://www.sufrin.pl/
Jeżeli chodzi o palmę sabalową, to np. Saw Palmetto Extract firmy Now i jeszcze Prosatan, który obok palmy sabalowej ma jeszcze ekstrakt z pokrzywy, pestek dyni, likopen i cynk.
Również wierzbownica drobnokwiatowa na włosy ma działanie podobne do palmy sabalowej. Stosować jako napar z jednej łyżki na szklankę wody dwa x dziennie.
No i zielona herbata.

A ja potwierdzę skuteczność biosiarki Sufrin, stosowałam przez pół roku i wyraźnie poprawiła mi się cera, włosy odzyskały zdrowy wyglad, przestały wypadać. Początkowo zniechęcające było odbijanie się po zazyciu drażetki ale po kilku tygodniach przyzwyczaiłam się :-)

Offline Ingwer

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #39 dnia: Maj 22, 2012, 20:09:28 »
Nowosci, jakie znalazlam podczas swych poszukiwan do przyczyn wypadania wlosow.
Jak juz sporo na ten temat pisalam, mialam wszelkie badania skory glowy i wlosow, przeprowadzone.
Jednak badania na nuzenca nie wykonywalam.
Sprawa z nuzencem wydaje mi sie realna, gdyz zaobserwowalam u siebie
typowe swedzenia obrzezy powiek, wrazenie chodzenia czegos pod skora ...pod skora,
w uszach, od czasu do czasu "wilgotnosc" w uchu ...

Byc moze tu jest przyczyna ...

Z forum:       http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3185096&start=240
dosc interesujacy wpis.:

jaolga
    ...  Moja córka po miksturze nafty z olejkiem pichtowym też miała podrażnienie skóry tzn pieczenie ,drobne wysypki. Smarowałam pózniej oliwką dziecięca, a po tygodniu flucinarem (tylko na receptę) w żelu na 24 godz potem normalne mycie głowy. Olejek z naftą zastosowałam jeszcze trzykrotnie ale tylko na pół godz. Tak profilaktycznie. To w przypadku nużeńca wystarczy. Zaznaczam że nie robiłam córce badań na nużeńca. Stwierdzam że musiała go mieć ponieważ kuracja pomogła w 100%. Włosy nie wypadają !
I rosną wciąż nowe,ich kondycja jest świetna. Myślę że najlepiej zrobić badanie żeby się upewnić czy na pewno to ta paskuda. A po za tym możliwe jest uczulenie na olejek pichtowy. Tylko te podrażnienie to nic, w porównaniu ze "spaloną", swędzącą skórą głowy po miksturach przepisanych przez panią dermatolog. Zyczę powodzenia w walce z paskudą.

Szczegolowy opüis schorzenia u naszego Gospodarza :
http://www.rozanski.ch/demodex_choroba.htm

Osoby z niewyjasniona przyczyna wypadania wlosow zachecam do dokladnego przeanalizowania sprawy.

Sama zrobie ten zabieg opisany przez "jaolga", a nastepnie przygotuje mieszanke do wcierania w skore i nacierania w uszach.

Rp. Mikstura do smarowania skóry w celu zwalczenia nużycy
Goździki przyprawowe – 1 łyżka
Ziele glistnika – 2 łyżki
Korzeń arcydzięgla – 1 łyżka
Kłącze tataraku – 2 łyżki
Korzeń mydlnicy – 1 łyżka
Zioła zalać 200 ml alkoholu 40%, wytrawiać w szczelnie zamkniętym słoju 7 dni; przefiltrować. Skórę przemywać 4 razy dz. Na oczy (okłady) i do płukania uszu - po rozcieńczeniu 1 łyżka mikstury na 100 ml wody. Można także wspomniane zioła zalać octem spożywczym zamiast alkoholem. Tak przygotowany ocet działa zabójczo na nużeńca. Po rozcieńczeniu można również stosować do okładów na oczy (1 łyżeczka preparatu na 100-150 ml wody).

Szczerze powiem - znow mam nadzieje ...

Offline jolkaj

• Moderator
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwiec 23, 2014, 13:20:54 »
Jak się potoczyła Wasza walka o każdy włosek?

Mam 33 lata. Od kilku lat cierpię na bardzo duże wypadanie włosów na zakolach i na czubku głowy. Badania tarczycy mam ok, jestem pod kontrolą. Mam azs i coraz więcej wskazuje że mogę robić cuda i wianki ale moje jelita mało co wchłaniają. Częste biegunki, nietolerancje, wysypki, łuszcząca się skóra. Przez wiele lat leczono mnie na trądzik różowaty posterydowy. Jak się okazało na ową chorobę pomogła maść "protopic" a jest ona z powodzeniem stosowana przy łuszczycy i nużeńcu. O nużeńcu wspominał mi też zapisujący krem dermatolog. Zła jestem na siebie po sprawę odpuściłam i nie zrobiłam zeskrobin skóry w tym kierunku.

Co by nie mówić ale włosów mam naprawdę mało. Przez kilka miesięcy stosowałam http://www.doz.pl/leki/p4026-Loxon ale wysuszył mi okropnie skórę głowy i efekt był taki że przez świąd wyrwałam sobie jeszcze więcej włosów.
Stosuję witaminy-silicę. Różnicy żadnej nie widzę. Do tego mam olejek z łopianu z chili..chyba jakiś rozcieńczony jest bo się wręcz leje jak woda  :-\
Mam nietolerancję glutenu i staram się go nie jeść. Unikam nabiałów i rzeczy gotowych.
Piję herbaty z pokrzywy, brzozy, skrzypu. Stosuję płukanki z tataraku ale ciągle towarzyszy mi świąd.
Do mycia używam na przemian selsum blue i mydła siarkowego.

Mam również łupież tłusty z czasem przechodzący w łojotok.

Mam w domu ciecierzycę ale nie widziałam tego wątku o tym jak przygotować pastę do mycia ciała i włosów.

Proszę o pomoc, trudno się żyje z tym problemem.

Jola
Warto być uczciwym, choć nie zawsze się to opłaca. Opłaca się być nieuczciwym, ale nie warto. Prof. Bartoszewski

Offline Basia

• Płytki nurek
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwiec 23, 2014, 15:39:51 »
Dlaczego unikasz nabiału? Czy masz rzeczywiście nietolerancję, czy bo to teraz takie modne? Jeśli nie masz rzeczywistych nietolerancji, to porzadne kwaśne mleko lub kefir bez krochmalu powinny Tobie podregulować trawienie - sama piszesz, że prawie niczego nie przyswajasz.

Poza tym może powinnaś spróbować wykonać chociaż niektóre punkty z listy czynności dla regeneracji jelit:
http://rozanski.ch/forum/index.php?topic=2007.msg24074#msg24074

Nie pij może przez jakiś czas herbaty z pokrzywy, bo ona jest lekko androgenna, a może zamiast skrzypu pij przytulię lub może nawet jedz surówki z drobno posiekanej przytulii lub poziewnika. Skrzyp na dłuższą metę wypłukuje witaminę B1. Teraz przytulia przynajmniej u mnie kwitnie, można ją zbierać, szczególnie czepna dobrze mineralizuje.

Możesz sobie stosować teraz samodzielnie zrobiony olej z dziurawca.

Pozdrowienia :-)

Offline jolkaj

• Moderator
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwiec 23, 2014, 16:07:15 »
Nabiału unikam bo jest średniej jakości. Po drugie nie robiłam testów i nie wiem do końca czego nie toleruję. Kolejna kwestia że dostaję po czymś wysypki i świądu i stąd też rozbija się o laktozę. Moda, nie moda ale wiem jak często biegam do wc.

Dziurawiec od rana zalany olejem :)
Basiu Ty pisałas o biotynie weterynaryjnej?

Dziękuję za link. Jak tylko zerknę z czegoś wiekszego niż ipad to z chęcią doczytam :)
Warto być uczciwym, choć nie zawsze się to opłaca. Opłaca się być nieuczciwym, ale nie warto. Prof. Bartoszewski

Offline książkowy

• Więcej Pisze
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwiec 23, 2014, 17:24:17 »
Jeśli łysiejesz na tzw. zakolach i czubku głowy to zapewne łysienie androgenne. Niedługo napiszę o tym notkę, dość konkretną na blogu, ale tutaj w skrócie powiem Ci - po pierwsze zaopatrz się w coś co zawiera inhibitory reduktazy przekształcającej testosteron w dihydrotestosteron bo to ten drugi odpowiada za łysienie androgenne. W tym celu możesz albo wybrać tabletki (np. prostatan, prostamol, sterco - one są na prostatę ale na łysienie androgenne się je także stosuje bo przyczyną w tych problemach jest DOKŁADNIE to samo czyli nadmiar dihydrotestosteronu, a tak konkretnie to najbardziej polecam Prostatan bo ma najskuteczniejszy skład i chyba jest najtańszy z tych wszystkich), albo kupić olej z pestek dyni, ziele pokrzywy, wierzbownicę drobnokwiatową i zaprzać codziennie 3 razy dwa ostatnie + łyżeczka olejuz  pestek dyni dziennie. Polecam jednak suplementy bo zawierają najsilniej działającą palmę sabałową. A co poza tym? Wcierka do włosów Jantar - 100 ml kosztuje 10 złotych. W składzie prawie same ekstrakty ziołowe i witaminy. Kupić sobie za 20 gr strzykawkę w aptece i codziennie nakładać tą odżywkę na skórę głowy i wcierać, robiąc krótki masaż. Po trzecie dobrze się odżywiać, czyli owoce, warzywa, nasiona, ryby (albo tran jeśli nie jesz ryb 2 razy w tygodniu), możesz kupić spirulinę i ją codziennie zjadać po 3 gramy (tutaj o spirulinie: http://polowanie-na-zdrowie.blogspot.com/2014/03/spirulina.html), do tego pieczywo pełnoziarniste, woda mineralna i soki 100%, wywalić oranżady, słodzone napoje. Możesz być pewna, że o ile nie jesteś jakoś bardzo genetycznie obciążona, a problem nie wynika z jakiejś poważnej choroby metabolicznej to po miesiacu takiej kuracji zauważysz już pierwsze wybijające się nowe włosy, a po kilku miesiącach będziesz już naprawdę zadowolona.
« Ostatnia zmiana: Listopad 30, 2014, 01:57:22 wysłana przez Płaszczoobrosła »

Offline Basia

• Płytki nurek
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwiec 23, 2014, 18:09:26 »
Pokrzywa jest antyestrogenna, proponuję ją wycofać z picia na jakiś czas, chociażby po to, by zobaczyć, czy coś to zmieni. To jest ziele dla mężczyzn.

Płaszczoobrosła radzi, by stosować zioła estrogenne, ale ja mam wątpliwości, czy dla osoby w wieku rozrodczym z w miarę sprawnymi narządami rodnymi to pomoże. Przydałoby się badania równowagi hormonalnej.

Z rzeczy do wewnątrz spróbuj lukrecję, ona pobudza korę nadnerczy do pracy. Do dyni dodaj jeszcze wiesiołek. Po sterydach nadnercza mogły się koszmarnie rozleniwić.

Spróbuj powoli wprowadzić kwaśne, porządne mleko (śmietanę odłóż do innych celów spożywczych, na przykład zamiast masła) lub kefir. Kwaśne mleko nie ma już laktozy. Wystarczy, jeśli zjesz po łyżce między posiłkami kilka razy dziennie. Jak sama piszesz, i tak masz biegunki. Możesz na noc łyknąć węgiel. Moim zdaniem po prostu masz bałagan w bakteriach jelitowych i trzeba to uporządkować, bo bez tego trudno ruszyć dalej.

Jeśli baaaaaaardzo boisz się mleka, to zakiś sobie ogórki i kapustę i jedz codziennie kilka razy dziennie takie kiszonki. Chodzi o systematyczną dostawę bakterii kwasu mlekowego do jelit.

Pozdrowienia :-)