General Category > Zbieramy zioła
topola balsamiczna
(1/1)
goewa:
Witam! Ostatnio na skraju lasu wypatrzyłam wydaje mi się, że rzadki okaz- topolę balsamiczną, miała takie zielone strąki z kulkami - czy to są pąki i można to wykorzystać jakoś zielarsko? Ewentualnie inne części (liscie, korę, gałązki)?
Basia:
Strąki z kulkami? Topola nie ma strąków. A może to były długie gronka z zielonymi nasionami - kulkami?
Zrób zdjęcie, to będzie jasne, co to jest.
Ogółem topola balsamiczna ma więcej żywic, niż czarna, pączki są większe, liście też. Teraz można stosować liście na przeziębienia i podobne gardłowe sprawy. Można dodać do mieszanek na poprawę krążenia, bo zawiera salicylany.
Pozdrowienia :-)
Nawigacja
Idź do wersji pełnej