General Category > Fitoterapia układu krążenia, w tym i limfatycznego

Poprawa krążenia mózgowego?

(1/7) > >>

qwerta:
Co poza miłorzębem polecacie na poprawę krążenia mózgowego? Suplementuję złocień maruna (520 mg wyciągu z Tanacetum parthenium, w tym 1,04 mg partenolidu), ale może za mało? Biorę też bakopę, EGCG, głóg i flunaryzynę (tą tylko doraźnie, bo jest na receptę, a nie chcę co chwila latać po nią do lekarza), ale jednak wciąż dokuczają mi migrenowe bóle głowy. Dziś spałam nieco zbyt długo i już silna migrena, musiałam brać aspirynę :( Chciałabym jednak uniknąć częstego łykania aspiryny...
Trochę się boję przesadzić z tym rozrzedzaniem krwi.
W wątku o naczyniowych bólach głowy ktoś chwalił Kapilar. Nie wiem, co myśleć o tym suplemencie. Polecacie?
Dodam jeszcze, że ciśnienie mam niskie. Jak rano wypiję mocną bawarkę, to ból głowy znika, ale po śniadaniu wraca i z czasem przybiera na sile. Praktycznie zawsze jest taki schemat, kiedy budzę się z bólem głowy, bo spałam zbyt krótko lub zbyt długo albo np. zasnęłam o niewłaściwej porze. Doraźnie pomaga też intensywne szczotkowanie zębów przez 10-15 minut (zapewne właśnie pobudzając krążenie), ale tylko chwilowo i nie zawsze całkiem ten ból znika, chociaż prawie zawsze się zmniejsza, jednak przeważnie po kilkunastu minutach wraca taki jak był wcześniej.

leo:
http://rozanski.ch/forum/index.php?topic=1308.0

qwerta:
Wypróbuję w takim razie połączenie miłorzębu z pieprzem cayenne i dam znać, jaki efekt :)

leo:
Pieprz cayenne trzeba brać razem z jakimś tłuszczem - tylko z wodą będzie cholernie piekło. Osobiście biorę to w emulsji maślanka + cayenne + jakiś olej - nawet 1 łyżeczka cayenne na raz wchodzi bez problemu.

Pragmatyk:
Rozszerzanie naczyń w mózgu: barwinek mniejszy, kasztanowiec, pieprz mnisi, kardamon, rdest ostro gorzki...

Jesion wyniosły wzmacnia naczynia, uszczelnia je i hamuje śmierć neuronów spowodowaną dysfunkcją mitochondriów - stosuje się w przypadku zaburzeń krążenie mózgowego - warto zażywać rano, przed kawą.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej