Witam wszystkim, piszę tutaj po raz pierwszy. Ostatnio zainteresowałem się stosowaniem ziół.
Czy tradycyjne ziołowe nalewki, a właściwie mocne alkohole oparte o składniki ziołowo-przyprawowe - (np. Goldwasser, Krambambula, rosolisy, kordiały) posiadają jakieś wartości lecznicze na konkretne schorzenia - czy raczej ich skład ma na celu osiągnięcie ciekawego smaku?