Autor Wątek: Hematospermia  (Przeczytany 423 razy)

Offline Strzyga

• Nowy
  • *
Hematospermia
« dnia: Marzec 09, 2021, 11:19:49 »
Dzień dobry. Partner od kilku miesięcy ma problemy z układem moczowo-płciowym. Czasem kilka razy w tygodniu, czasem rzadziej pierwszy poranny mocz jest według jego opisu praktycznie brązowy i bardzo gęsty. Tak jakby robił mu się "korek" w cewce moczowej, kilka sekund i po sprawie, reszta dnia, ba nawet reszta tego pierwszego opróżniania pęcherza mocz jest normalny. Nie ma dolegliwości bólowych, strumień moczu normalny, nieprzerywany, nie odczuwa większego parcia na pęcherz itp.

Około półtora miesiąca temu dodatkowo pojawiła się krew w nasieniu. Najpierw myśleliśmy, że to ja krwawię - nie wiem, nadżerka, mięśniak, stan zapalny - ale przeprowadziłam pełną diagnostykę, jestem zdrowa. Co więcej, krwawienie kontaktowe nie wystąpiło podczas badania ginekologicznego. Lekarz kazał więc sprawdzić partnera i okazało się rzeczywiście, krew nie jest moja.

Problem w tym, że nie jestem w stanie go zaciągnąć do lekarza, nie wiem więc czy to infekcja bakteryjna, stan zapalny prostaty, czy cokolwiek innego.

Na początku tych problemów (przed pojawieniem się krwi w nasieniu) pomagał na jakiś czas napar z nawłoci, kory wierzby (lub glistnika, zależnie co miałam w domu), liści bratka, liści brzozy i kwiatu wiązówki. Ale kiedy sytuacja się poprawiała partner wracał do picia kawy zamiast ziół i po jakimś czasie problem wracał.

Offline Pragmatyk

• Więcej Pisze
    • Plantacja Choinek Rezerwat Bobra
Odp: Hematospermia
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 09, 2021, 16:33:48 »
Proponuję zastosować odwar z bergenii, co powinno mieć wpływ wzmacniający odpowiedź immunologiczną, wyeliminować krwawienie, ewentualną infekcję i zapalenie.

Wszystko to razem może być jednak tylko maskowaniem problemu, dlatego wskazane jest wykonanie podstawowych badań.

Offline Basia

• Płytki nurek
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 10, 2021, 19:13:01 »
Zgadzam się, że chłopa należy pogonić do urologa, poza tym USG nerek i ogółem jamy brzusznej.

Jeśli po kawie się pojawiają problemy, to tym bardziej trzeba sprawdzić nerki.

Jeśli chłop się boi lekarzy bardziej, niż choroby, to go postrasz odpowiednio, by się zmieliły proporcje ;-)

Pozdrowienia :-)

Offline Strzyga

• Nowy
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 10, 2021, 20:10:22 »
U niego się miesza niechęć do lekarzy z przekonaniem o własnej mocy sprawczej (?). Przewertował wczoraj internet i dziś po pracy oznajmił mi, że zdiagnozował u siebie przewlekły stan zapalny prostaty i będzie takowy leczył przy pomocy DMSO. Ja mam mu wyszukać książkę na ten temat, żeby wiedział jak je stosować i zamówić sam specyfik.

Co ciekawe - do lekarza nie pójdzie, ale jak mu na pierwszej lepszej stronie o DMSO przeczytałam, że zalecają je podać cewnikiem do źródła, to się nie wycofał z pomysłu (ja bym wiała).

Póki co zamówiłam testy diagnostyczne na przeciwciała prostaty, ogólne badanie moczu i  naślę na niego teścia. Może chłop chłopu do rozsądku przemówi. Zamówiłam też bergenię, Mam ją co prawda na podwórku, ale nie zbierałam w zeszłym roku bo nie wiedziałam, że ma takie cudowne właściwości, i że będzie mi potrzebna.

Offline Pragmatyk

• Więcej Pisze
    • Plantacja Choinek Rezerwat Bobra
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 10, 2021, 22:23:39 »
Jak ziemia odmarzła, to ukop świeżego kłącza bergenii - gospodarz zaleca odwar:
"odwar (z bergenii) badanowy - Decoctum Bergeniae: 1 łyżka rozdrobnionych liści lub kłączy na 1 szklankę wody; gotować 5 minut, odstawić na 30 minut pod przykryciem, przecedzić. Pić 3-4 razy dziennie po 100 ml."

Bergenia nie zaszkodzi, ale pierwsze to diagnostyka!

Offline Basia

• Płytki nurek
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 11, 2021, 10:15:34 »
DMSO nie jest środkiem leczniczym. On nieco poraża komórki nerwowe, dlatego działa przeciwbólowo. Jest dobrym promotorem przejścia, bo przechodzi przez błony komórkowe. Dlatego w niewielkich ilościach, na przykład do wieloskładnikowego smarowidła na stawy ma sens. Można by rozważyć zastosowanie przy zapaleniu prostaty, jeśli już są zwapnienia, by poprawić dojście lekarstw, nie ważne, czy aptecznych, czy kuchennych.

Ale - bez USG jamy brzusznej nie ma co się bawić w jasnowidza. Rady z internetu nie zastąpią normalnej diagnostyki, a środki przeciwbólowe nie zastąpią leczenia. Trzeba wiedzieć, czy problem jest w jądrach, prostacie, pęcherzu, czy w nerkach. Testy na przeciwciała prostaty tutaj nie mają nic do rzeczy.

Jeśli chodzi o bergenię, to z ogrodu w zielarsko / spożywczo rozsądnym miejscu będzie wartościowsza, niż ze sklepu.

Pozdrowienia :-)

Offline Strzyga

• Nowy
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 11, 2021, 14:17:59 »
Bergenia nie zaszkodzi, ale pierwsze to diagnostyka!

Ale - bez USG jamy brzusznej nie ma co się bawić w jasnowidza. Rady z internetu nie zastąpią normalnej diagnostyki, a środki przeciwbólowe nie zastąpią leczenia. Trzeba wiedzieć, czy problem jest w jądrach, prostacie, pęcherzu, czy w nerkach. Testy na przeciwciała prostaty tutaj nie mają nic do rzeczy.

Ja się z tym w stu procentach zgadzam.

Nie wiem co z tym chłopem. Dla mnie też nie było żadną przyjemnością, czy świetną zabawą pakować się na fotel ginekologiczny, w momencie kiedy myślałam, że krwawienia są z mojej strony. Ale jak się coś dzieje, to się idzie i sprawdza, żeby sobie po prostu krzywdy nie zrobić.

No nic, pertraktacje trwają. Dziękuję Wam serdecznie za rady i informacje. Przekaże je też samemu zainteresowanemu.