Wrzuć w Google "сбитень", to wyrzuci dużo po rosyjsku, nawet spolszczony wpisik w Wikipedii "zbiteń". Rozumiem, że to jest rodzaj miodu pitnego.
Z rosyjskiej Wikipedii:
"в кипящей воде растворяют мёд, патоку, или сахар[6], затем добавляют пряности (зверобой, шалфей, лавровый лист, имбирь, перец стручковый[9], мята, хмель, корица, гвоздика[7], чёрный перец, бадьян, кардамон[8] и другие подобные компоненты по вкусу). Варят 30 минут. Подают горячим и пьют как чай"
W gotującej się wodzie rozpuszcza się miód, patokę lub cukier, dodaje się przyprawy (dziurawiec, szałwię, liść laurowy, imbir, ostra paprykę, miętę, chmiel, cynamon, goździki, czarny pieprz, anyż gwiazdkowy, kardamon i inne podobne składniki według smaku. Gotuje się pół godziny i pije się na gorąco, jak herbatę.
Pozdrowienia :-)