General Category > Fitoterapia endokrynologiczna.

prolaktyna estriadol kortyzol

(1/4) > >>

maximus:
Witam
mam 32 lata od jakiegoś czasu mam obniżone libido robiłem badania w laboratorium i jest dość pare wyników ponad norme
cholesterol   202                   120-200
prolaktyna   23,73                 4,04-15,20
estriadol      62,58                 11,30-43,20
testosteron  10,49                  2,49-8,36
kortyzol       27,38                 4,82-19,5
 w hematologi
PLT              147                    150-400
%LYM          45,6                   20-45
 rozmaz manualny 
monocyty       12                      3-8
limfocyty         45                     20-45

w wynikach brak badania poziomu cukru

robiłem też USG jamy brzusznej i jąder z którego nic nie wyszło
seksuolog  zalecił bromergon pół tabletki co wieczór i egistrozol pół tabletki dwa razy w tygodniu
martwi mnie ten kortyzol chciałbym zastosować korzeń pokrzywy i ziele owsa czy razem z lekami można czy wg nie stosować leków tylko na naturalne sposoby się nakierować, zaznaczam że robiłem już badania rok wcześniej i tak samo miałem ponad normę te wyniki ale libido było w porządku, rok temu prolaktyna była wyższa niż teraz
proszę was o pomoc jak się do tego zabrać
pozdrawiam

wzuo:
W jakich godzinach badanie było wykonane?

maximus:
o godzinie 7,30

maximus:
żadnych chorób nie przechodziłem nie wiem dlaczego te hormony tak poszybowały
nie brałem żadnego towaru ani wspomagaczy nic tego typu
owszem miałem dość szybki tryb życia (praca po kilkanaście godzin dziennie a w weekendy trochę nadużywałem alkoholu, a jak nie to albo wycieczki w góry lub siłownia, za mało czasu poświęcałem na regeneracje, ale od pięciu lat ten stan się zmienił dużo mniej pracy zima to dla mnie czas regeneracji, dużo jazdy na rowerze, biegówki, lub wycieczki w góry, lepiej zacząłem się odżywiać i ograniczać alkohol, teraz przez okres letni trochę szalałem bo po pracy rower i to w tempie szybkim i mało poświęcałem na regeneracje,  ale czy to mogło na to wpłynąć od dwóch miesięcy zelżyłem, ale poprawy brak, w okresie luty maj schudłem 7 kilogramów wyeliminowałem wtedy alkohol i cukier no i zacząłem chudnąć ale poziom cholesterolu pozostał, wtedy libido było w porządku, ale nie idealne, waga lekko podskoczyła ale bardziej na masę mięśniową

Basia:
Rozumiem, że lekarz dał żeńskie hormony, by przyblokowały nadmiarową produkcję Twoich.
Korzenie pokrzywy blokują wytwarzanie estrogenów. One się bardzo przydadzą w kuracji. Dalej, do posiłków stosuj oleje z fitosterolami, na przykład z dyni lub z wiesiołka, przynajmniej łyżka 3 x dziennie, można więcej. Oleje dobrze jest zagryzać lub zapijać kwaśnym mlekiem lub twarogiem, wtedy się nie odbija.
Te oleje dadzą organizmowi materiał do wytwarzania hormonów płciowych.
Owies, to też dobry pomysł.

Ja patrzyłam na Twoje wyniki krwi. Cholesterol to jedna sprawa, ja bym się nim nie martwiła, ale ja widzę, że masz dużo limfocytów i monocytów i mało płytek krwi. Czy jednak nie masz jakiegoś stanu zapalnego? Coś Ciebie podgryza i to raczej nie jest związane z rowerem.

Może spróbuj dołożyć jeszcze liście pokrzywy i przetwory z aronii lub z kaliny. Może to wystarczy, by poprawić stan krwi.

Wiem, że teraz z medycyną trudno się rozmawia, ale spróbuj porozmawiać z kimś kompetentnym na temat wyników z krwi. Przydałaby się pełna morfologia krwi i inne podstawowe badania: mocz, kał na obecność krwi. Może medycyna coś więcej wymyśli.
Zrób to przy najbliższej okazji kontroli poziomu hormonów.

Dobrze przyprawiaj posiłki prawdziwymi przyprawami, czyli nie takimi, które mają dodatki chemiczne, to zwykle poprawia życie płciowe.

A teraz wątroba. Ona steruje poziomem cholesterolu we krwi i kieruje część do wytworzenia hormonów płciowych. Możliwe, że z powodu nadmiaru promili, wątroba wymaga szczególnej troski. Jako minimum, kup w aptece Sylimarol lub coś podobnego i stosuj. Poza tym możesz sobie zrobić jakąkolwiek mieszankę ziół do picia, które wspomogą wątrobę.
Na przykład w miarę po równo: mięta, melisa, nagietki, krwawnik, ostrożeń warzywny, rzepik, liście brzozy, owoce dzikiej róży, owoce jarzębiny, dziurawiec, kocanki

Pozdrowienia :-)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej