Autor Wątek: Okłady ziołowe przy chorobie z wymiotami??  (Przeczytany 580 razy)

Offline Kropaśkowa

• Nowy
  • *
Okłady ziołowe przy chorobie z wymiotami??
« dnia: Sierpień 09, 2020, 00:12:16 »
Gdy dziecko które nadal jest karmione piersią (1r3mce) wymiotuje po podaniu/ma odruch wymiotny na/ syropy, herbatki, to czy można robić oklady z ziół?? Czy to daje sensowny efekt?
Temperatura sięgnęła 40st i podałam czopek bo syrop został zwymiotowany i teraz bardziej na spokojnie myślę o innych rozwiązaniach bo nie chcę stosować chemi. No ale nic naturalnego ziolowego poza poza mlekiem nie idzie podać.  To taki typ że jak tylko gardło jest jakoś podrażnione to wymiotuje.
Gdybym te okłady miała robić to z esencji? Jak dlugo? Gdzie najlepiej? Może można jakiś olej zrobić czy jednak napar?
Co myślicie o moim pomyśle?
Będę wdzieczna za odpowiedzi w tym wakacyjnym czasie.

Offline leo

• Dużo Pisze
Odp: Okłady ziołowe przy chorobie z wymiotami??
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 09, 2020, 06:48:04 »
Jeszcze jedna możliwość zastosowania ziół - kąpiel ziołowa. Kiedyś, jak dziecko było chorowite, płaczliwe - kąpano je w czarcim żebrze - podobno pomagało. Po dzisiejszemu to ostrożeń warzywny, albo zamiennie ostrożeń polny. Jedno i drugie można teraz sobie nazbierać, albo kupić - w niektórych aptekach jeszcze dostępne.
Sama kąpiel dobrze działa - oczyszczająco, wzmacniająco.

Offline zielarz polski

• Moderator
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 09, 2020, 15:22:07 »
Dziecko może pić tylko mleko czy może tez inne produkty ale nie toleruje syropów i naparów ziołowych?

Jeśli to pierwsze to czy była konsultacja medyczna?
Wiadomo może, lub przynajmniej są przypuszczenia, skąd ten odruch? Może jakieś podrażnienie czy też stan zapalny błony śluzowej.
W takim przypadku warto by spróbować (na początek rozwodnionego) letniego maceratu z siemienia lnianego albo korzenia prawoślazu.

Jeśli dziecko toleruje tylko mleko, to może występuje jakieś naturalne zaburzenie rozwoju flory bakteryjnej.

Offline Basia

• Płytki nurek
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 09, 2020, 18:26:06 »
Zioła można parzyć na mleku. Wiecheć świeżej szałwii, tataraku, lawendy i rozgnieciony ząbek czosnku w pokoju dziecka też zrobią swoje.

Można zioła zastosować w mikrolewatywie.

Ale, pytanie za zielarzem polskim: czy to jest wynik nowego, nielubianego smaku, czy zaburzenia trawienia?

Pozdrowienia :-)

Offline Kropaśkowa

• Nowy
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 09, 2020, 20:45:23 »
To jest angina wirusowa. Niektóre dzieci tak mają że obrzekniete gardło powoduje mdłości i nasilony odruch wymiotny. Ja byłam takim dzieckiem.
Kąpiel się nie udała. Nie i koniec. Nie będę kompać jak płacze że nie chce. Chyba sie ciemna woda nie spodobała.
Teraz w ciagu dnia udało nam się coś wypić ale to za mało żeby miało wpływ na goraczke.
Mleka z ziołami i czosnkiem trochę wypił wczoraj a dziś już nie chciał.
Próbowałam okladow ale nie widzę żeby to pomogło. W koncu znowu dałam syrop żeby choć trochę dać wytchnienia od bólu.  Nie żygnął.
No i wpadłam na pomysł mieszanki olejkow 4złodziei Hebdy. Dodałam do olejku i posmarowałam. Może coś da...