Autor Wątek: Czy można słodzić?  (Przeczytany 397 razy)

Offline Marco25

• Nowy
  • *
Czy można słodzić?
« dnia: Lipiec 31, 2020, 14:36:12 »
Witam serdecznie, jestem nowy na forum.  Drodzy państwo, z powodu problemów z żoładkiem i trawieniem, zakupiłem oprócz probiotyków zioła.  Oto ich skład

korzeń arcydzięgla; liść: prawoślazu, szałwii; owoc bzu czarnego; porost islandzki; siemię lniane; ziele: drapacza, melisy; korzeń lukrecji; kwiat nagietka, ślazu.

Stosowanie: 1 stołową łyżkę zalać szklanką wody i pozostawić pod przykryciem przez 20 minut. Tak też zrobiłem, i po przecedzeniu - smak mi nie za bardzo odpowiadał, czy mógłbym słodzić te zioła 1 łyżeczką miodu?  czy nie powinno się tego robić?

Offline Basia

• Płytki nurek
  • Dużo Pisze
Odp: Czy można słodzić?
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 31, 2020, 23:01:25 »
Musisz sam ocenić, co jest przyczyną Twoich problemów. Jeśli brak soków żołądkowych lub trzustkowych, niedokwaśność, to nie powinieneś słodzić. W innych przypadkach też niekoniecznie.

Drapacz zdecydowanie dodaje goryczy, możliwe, że taka jest jego funkcja w mieszance - pobudzenie produkcji enzymów trawiennych..

Smak mieszanki można poprawić dodając miętę lub zwiększając ilość melisy.

Pozdrowienia :-)

Offline Marco25

• Nowy
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 01, 2020, 09:10:36 »
Dziękuje Basiu za odpowiedź, ciężko powiedzieć co mi jest. Brałem kiedyś suplementy w postaci białka,gainerow do picia gdy trenowałem na siłowni - i po miesiącu lub dwóch zaczęły się problemy z żołądkiem. Teraz wygląda to tak że źle się czuje po mleku (jakby nietolerancja laktozy). Codziennie rano gdy się obudzę, mija od 10 minut do godziny i muszę biec do toalety po pierwszym wypróżnieniu czasami za godzinę idę drugi raz i na tym się kończy - w ciągu dnia nie boli mnie nic, natomiast już od rana gdy tylko otworzę oczy czuje lekkie mdłości, przelewanie w brzuchu. Zakupiłem probiotyk sanprobi super formula. Najbardziej dziwi mnie ta biegunka rano - dlaczego nie w ciągu dnia, wieczorem.. tylko zawsze po przebudzeniu z rana.  I dodatkowo odbijanie w ciągu dnia.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 01, 2020, 09:51:31 wysłana przez Marco25 »

Offline kyciek

• Średnio Pisze
    • Ziołolecznictwo
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 01, 2020, 15:22:51 »
Być może jakąś cegiełkę do Twojego stanu zdrowia dołożyły gainery, które piłeś.

Często lista ich sztucznych i szkodliwych dodatków jest bardzo długa....

Offline Marco25

• Nowy
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 01, 2020, 16:39:14 »
Też mi się tak wydaje - dodatkowo po zjedzeniu tłustego, odsmażanego, mdłości się nasilają, czuje delikatne palenie w żołądku. Oprócz odżywek, w tamtym okresie jadłem codziennie smażone, bez przerwy dzień w dzień smażone mięso z przyprawami - rano smażone, na obiad smażone.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 01, 2020, 21:55:28 wysłana przez Marco25 »

Offline kuneg

• Mów mi Małgorzato :)
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 01, 2020, 22:11:31 »
Dołóż do tej mieszanki ziele lub kwiat krwawnika - ma działanie przeciwzapalne i ściągające. Ponadto napary z krwawnika stymulują pracę przewodu pokarmowego, działają rozkurczająco na mięśnie gładkie jelit, dróg żółciowych i moczowych, wzmagają wydzielanie soków trawiennych oraz żółci. Uwaga - ma też działanie przeciwkrwotoczne, czyli wzmaga krzepliwość krwi.

Jedz kiszoną kapustę - tylko nie pasteryzowaną. Świetnie spełni się jako probiotyk, a dodatkowo również ma działanie przeciwzapalne.

Dobrze by było zrobić gastroskopię i ocenić stan śluzówki żołądka oraz dwunastnicy.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 01, 2020, 22:14:05 wysłana przez kuneg »
Nigdy wcześniej wiedza nie była tak łatwo dostępna i tylko od nas zależy, czy z niej skorzystamy.

Offline Marco25

• Nowy
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 02, 2020, 13:38:02 »
Taki mam plan z tą gastroskopią, dam sobie dwa tygodnie na ziołach - jak nie pomoże, pójdę na gastroskopię.  Ziele krwawnika dołożę, dzieki za propozycję.

Offline qwerta

• Więcej Pisze
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 02, 2020, 18:34:42 »
Ja bym jeszcze dodała, żeby nie jeść już na co najmniej 2-3 godziny przed snem, a kolacja powinna być lekkostrawna. Kiedyś często miewałam mdłości po przebudzeniu, bo późno jadłam kolację, jako że rano nie miałam czasu jeść śniadania. Kiedy zmieniłam ten nawyk, to mdłości zniknęły. Co do biegunek, to może warto przyjrzeć się diecie? Chyba, że to ze stresu...
A te zioła to ile razy dziennie pijasz? Posłodzić wg mnie można stewią. Sama w sobie ma właściwości lecznicze, a do tego jest wielokrotnie słodsza od cukru, więc wystarczy dodać dosłownie odrobinkę na czubek noża. Aczkolwiek jak mi jakieś zioła nie smakują, to słodzenie niczego nie zmienia, ale może to dlatego, że mi gorycz nie przeszkadza, za to bardzo odrzucają mnie jakieś dziwne i nieprzyjemne aromaty albo ślimata konsystencja, np. lubię gorzki wrotycz, a len wypijam z obrzydzeniem
« Ostatnia zmiana: Sierpień 02, 2020, 18:42:30 wysłana przez qwerta »

Offline kuneg

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 02, 2020, 20:25:36 »
Zauważyłam u siebie, że jak jem kupną rukolę i sałatę, to następnego ranka mnie przeczyszcza. Jak jem to samo, ale z ogrodu, to nic mi nie jest.

Koniecznie napisz, co jesz.
Nigdy wcześniej wiedza nie była tak łatwo dostępna i tylko od nas zależy, czy z niej skorzystamy.

Offline Marco25

• Nowy
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 02, 2020, 21:18:52 »
Dziękuję za zainteresowanie, to miłe. Co do jedzenia to nie mam ustalonej diety lub produktów których się trzymam, na śniadanie jest to często placek owsiany, jajecznica albo kanapki z szynką. Obiad to przeważnie ziemniaki albo ryż z jakimś mięsem. Na kolację różnie, kanapki albo serek bez laktozy.. na pewno mam biegunke po bananach i po żółtym serze, to już zauważyłem kiedyś.  A to dziwne bo sery żółte nie mają laktozy, mdli mnie bardzo po smażonym albo tłustym  np po smażonym mięsie albo jajecznicy. W ciągu dnia odczuwam przelewanie w brzuchu, mdłości no i ta biegunka, dzisiaj np po wstaniu rano nie zjadłem śniadania i dostałem biegunki po 3 godzinach na czczo.. często to jest taki okres 1-3 godzin, czasami zaraz po obudzeniu. Ale później w ciągu dnia jest ok i nic mi się nie dzieje, tylko mi się przelewa w brzuchu.  I odnośnie ziół to pije je dwa razy dziennie, rano godzinę po śniadaniu i godzinę po kolacji.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 02, 2020, 21:20:48 wysłana przez Marco25 »

Offline Basia

• Płytki nurek
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 02, 2020, 22:11:55 »
Ja bym stawiała też na niewydolną wątrobę i trzustkę, możliwe, że zaburzenia flory bakteryjnej w jelitach.

Ale, wniosek z wszystkich wypowiedzi jest taki, że chyba zostaje się przyzwyczaić do smaku mieszanki. Smak można też nieco poprawić dodatkiem suszonych owoców, możesz jeszcze pokombinować dodatkiem oregano, tymianku lub majeranku.

Ogółem dołóż do posiłków surowizny i kiszonek, ogranicz na jakiś czas smażenie, mięso można spokojnie dusić z warzywami i przyprawami trawiennymi, przy okazji będziesz mieć sos, w którym będzie mnóstwo dobra.

Na noc możesz wziąć węgiel drzewny, ale zwróć uwagę na to, by to był lek, a nie suplement, bo to jest jakaś zupełna pomyłka.

Pozdrowienia :-)

Offline kuneg

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 02, 2020, 22:41:20 »
A byłeś z tym u lekarza?
Po dodatkowych informacjach mam podobne wnioski, jak Basia. Warto sprawdzić wątrobę i trzustkę.
Jak będzie diagnoza lekarska, to łatwiej będzie dobrać ziółka, bo na razie to trochę na oślep.

Offline Marco25

• Nowy
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 02, 2020, 23:14:24 »
Nie byłem, co prawda morfologie robiłem i wyszła ok ale panelu wątrobowego nie robiłem.

Offline Mati123

• Nowy
  • *
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 03, 2020, 12:01:17 »
Hejka,nie przejmuj się smakiem,potrzeba czasu żeby organizm się przestawił.Też wciągałem gainery i białko,dużo w tym słodzików i ogólnie cukru typu maltodekstryna.
Wiem jedno da się zrezygnować z cukru i słodyczy bez glutenu da się żyć a organizm polubi kwaśne i gorzkie. Tylko trochę czasu.
Pewno z czasem i nalewka z piołunu Ci posmakuje ;)
Słuchaj Basi mnie dużo pomogła a za swój kit na jelita powinna dostać nobla.
Z mojej strony zbadaj poziom D (25oh),ja miałem niski i dopiero po miesiącu brania 20-30 000 j.m.dziennie dobiłem do 120 i zacząłem czuć się lepiej.Pooglądaj co Czerniak mowi o witaminie d,niestety chyba już nie doktor.Mnie jeszcze na trawienie dobrze robi kwas askorbinowy w proszku ,pobudza żołądek i jelita i działa lekko przeczyszczająco i ostatnio testuje Yerba mate z miętą pieprzową i boldo super na trawienie.
Pozdrawiam i zdrówka

Offline Marco25

• Nowy
  • *
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 03, 2020, 12:08:26 »
Witaminę D3 na pewno mam w dolnej granicy normy.. jednak nie mogę przyjmować suplementów a próbowałem wielu, od vigantoletten (lek 1000j.m) po krople Dr.Jacobs, firmy NowFoods ... zawsze, po kilku dniach mam silne bóle głowy powyżej dawki 2000j.m mimo tego że np biorę magnez (100-200mg jonów dziennie w formie mleczanu, cytrynianiu - większy dawek nie mogę bo działają na mnie depresyjnie)

P.S Czasami czuję delikatne ukłucia (kilku sekundowe) sporadycznie w ciągu dnia, tuż pod prawym żebrem w tym miejscu jak na obrazku.

https://zapodaj.net/b537f7a985133.jpg.html
« Ostatnia zmiana: Sierpień 03, 2020, 12:14:11 wysłana przez Marco25 »