Autor Wątek: Czy można słodzić?  (Przeczytany 861 razy)

Offline Mati123

• Nowy
  • *
Odp: Czy można słodzić?
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 03, 2020, 13:00:17 »
Mnie tak kłuło powietrze które nie mogło się wydostać z żołądka i jelit.Teraz kiedy odbije mi się po jedzeniu (wiesz tak jak dziecku :D) to jest ok.
Nie śpiesz się,organizm potrzebuje czasu.Ja jestem przeciwnikiem glutenu,cukru i nabiału oprócz zsiadłego mleka ale tylko zrobionego samemu.Ale każdy jest inny i musi próbować.
Witamina d u mnie powodowała zawroty głowy i ogólnie kiepsko.Ale z każdym dniem było lepiej.Brałem vigantol krople i now foods z k2mk7. Masz tu link koniecznie obejrzyj https://youtu.be/rG54BXYbRss i te witaminy na początek.
Na żołądek pomaga kwas askorbinowy ja kupuję Herbapol w proszku lub woda z wyciśniętą cytryną z oliwą z oliwek na czczo lub przed posiłkiem,nie pij octu jabłkowego chyba że zrobisz go sam,nalewka z piołunu suszonego na winie 2 łyżeczki na pół szklanki wody,woda henryk,józef lub zuber ale zaczynaj od małych ilości tj. 1/4 szklanki i resztę dolej wody Jana przed posiłkiem.Ja wolałem Henryka,zuber wykrecał mi żoładek  :D,olej z czarnuszki polecam gaja, weź mały na próbę bo z nim jest tak że albo pokochasz albo znienawidzisz.
I pau d arco ja piłem z magicznego ogrodu,gotowałem rano z 2-3 łyżek na 2 szklanki wody tak z 5 minut,miałem na rano i wieczór, zresztą czasem też pije jak zaczyna mi się kłucie w boku.
P.S nic nie reklamuje,pisze co biorę  :D

Offline Marco25

• Nowy
  • *
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 04, 2020, 09:51:25 »
Tragedia.. cały czas to samo.. i ciągle po tym jak się prześpię, jutro idę na badania mam zamiar zrobić

Morfologie Całkowitą
CRP
Amylaza, ALP, Glukoza, Lipaza
Bilirubina
Alat
Aspat

Do tego zamówiłem test na obecność bakterii HP.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 04, 2020, 10:18:53 wysłana przez Marco25 »

Offline zielarz polski

• Moderator
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 04, 2020, 11:56:25 »
Badania warto porobić, bo chociażby wyniki poziomów enzymów mogą wiele wyjaśnić.

Offline Marco25

• Nowy
  • *
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 04, 2020, 12:30:23 »
Przez ostatni rok, przyjmowałem adaptogeny, witaminy różnego rodzaju, kreatyne, białka, gainery, nie było dnia żebym nie brał przynajmniej 5-7 tabletek suplementów - może faktycznie rozwaliłem sobie oprócz żołądka, wątrobę albo trzustkę. Zobaczymy..  jeżeli wszystko będzie dobrze, będę chciał poprosić lekarza o lek xifaxan podobno jest bardzo dobry na sibo, ibs, hp, wrzody żołądka, biegunki, wymioty, mdłości .. do tego dodam probiotyk + te zioła które pije teraz bo przeczytałem to:

"Xifaksan niszczy bakterie, które wytwarzają amoniak zatruwający nasz organizm(zwłaszcza wątrobę czy mózg jeśli bariera krew-mózg jest nieszczelna) w tym h.pylori, clostridię, klebsielle, gronkowca, enterobacter czy paciorkowca jak i e.coli, wspiera detoks wątroby, promuje wzrost dobrych bakterii w tym też tych, które wytwarzają maślan, polepsza wchłanianie witaminy D3, zniweluje stany zapalne w jelicie. Należy pamiętać, aby podczas kuracji tym antybiotykiem należy wspomóc jakimś preparatem przepływ żółci, przydałoby się coś dodatkowo na wątrobę w celu jej wsparcia przed endotoksynami wybijanych bakterii (liv52, ostropest plamisty)"

"Należy pamiętać aby podczas kuracji tym antybiotykiem, należy wspomóc jakimś preparatem przepływ żółci" czy te zioła które biorę będą  do tego odpowiednie ?  Muszę coś z tym zrobić - ponieważ za 2-3 tygodnie wracam do pracy a z takimi objawami to nie wiem co zrobię.

Offline Marco25

• Nowy
  • *
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 04, 2020, 13:24:35 »
Poniżej wklejam badania na celiakię + nietolerancje, jak widać nic tu nie ma... robiłem je kiedyś bo takie przelewania w brzuchu czy mdłości to miałem już dawno i  nie wiedziałem w czym jest problem.. ale to co się dzieje obecnie to apogeum.

https://zapodaj.net/16e473ec70589.jpg.html
https://zapodaj.net/a3119f6610b8f.jpg.html
https://zapodaj.net/fe465bfa31fe0.jpg.html

Offline Mati123

• Nowy
  • *
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 04, 2020, 18:22:13 »
Xifaxan bardzo mi pomógł na początku,później przy drugiej kuracji nie było już tak.Dość dobry antybiotyk tylko ta cena.
Teraz uważam że lepsze efekty przynosi kuracja olejek oregano, liść oliwny, enterosgel z Ukrainy i koniecznie kit na jelita Basi.

Offline kyciek

• Średnio Pisze
    • Ziołolecznictwo
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 04, 2020, 18:44:00 »
W Twoim przypadku, jeśli zdecydujesz się na cokolwiek z suplementów, moja przyjacielska rada jest taka, żebyś czytał etykiety.

W wielu suplementach, a tak naprawdę w większości prócz głównego składnika jest sporo dodatków szkodliwych lub bardzo szkodliwych, takim suplementem na pewno sobie zaszkodzisz.

Albo pogorszysz już swój stan.

Jeśli już poszukaj takich bez żadnych dodatków, są takie.

Krzysztof

Offline zielarz polski

• Moderator
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 04, 2020, 20:32:20 »
Dobra rada.
Możesz poszukać np. ekstraktów w proszku, odejdzie Ci wiele substancji dodatkowych, czyli dodatków technologicznych niezbędnych do powstania tabletki.
Podobnie wiele suplementów w kapsułkach, dostępne jest w po prostu w formie płynnej - trany, omegi, oleje, itd. 

Offline Marco25

• Nowy
  • *
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 05, 2020, 13:26:09 »
Nie miałem dzisiaj biegunki - no cud święty.. ale wszystko przede mną, nie zjadłem wczoraj placka owsianego którego smaruje masłem orzechowym. Czekam na test HP
« Ostatnia zmiana: Sierpień 05, 2020, 14:04:54 wysłana przez Marco25 »

Offline Marco25

• Nowy
  • *
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 08, 2020, 19:41:19 »
Wynik badania HP ujemny, biegunki przeszły po tym jak wyeliminowałem całkowicie placka owsianego, tam było sporo tłuszczu, bo masło orzechowe a dawałem go dużo, wiórki kokosowe, i olej do smażenia.  Badan nie robiłem bo mój lekarz kazał się wstrzymać i najpierw ograniczyć smażone i tłuste. Zadziałało, ale co to mogło być? biegunka tłuszczowa? zioła nadal pije.

Offline Basia

• Płytki nurek
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 08, 2020, 22:35:29 »
Moim zdaniem niewydolna wątroba lub trzustka, może skurcze w drogach żółciowych.

Pij te zioła, co pijesz, jeśli Tobie nie szkodzą i się dobrze po nich czujesz.

Pozdrowienia :-)

Offline Marco25

• Nowy
  • *
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 08, 2020, 22:43:56 »
Rozumiem Basiu, te zioła powoli mi się kończą więc będę chciał kupić coś jeszcze, może coś doradzisz? Dodatkowo niedługo zaczynam pracę w fabryce akumulatorów, i wszyscy tam boją się stężenia ołowiu i ołowicy, badania są co trzy miesiące, ale może są jakieś zioła które zmniejszają wchłanianie metali ciężkich. Tak że potrzebowałbym coś na to trawienie (stres ma też w tym swój udział) i do tej pracy, jeżeli trzeba to zapłacę za rozpiskę :)

Offline Basia

• Płytki nurek
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 09, 2020, 18:40:51 »
Myślę, że potrzebujesz wszystko, co pomaga wątrobie i ułatwia odtruwanie.
Z apteki sylimarynę w solidnych dawkach + cały alfabet witamin

Do posiłków dokładaj wszelkie czarne owoce, oczywiście, najlepiej z dobrego, czystego źródła, dodatkowo wszelkie tymianki, majeranki, rozmaryn, hyzop, estragon, kminek i tego typu przyprawy. Nie stosuj gotowych mieszanek, chyba, że nie mają różnych wzmacniaczy czy aromatów. Warto stosować kurkumę, imbir i kozieradkę

Jedzenie ma być smaczne, nic na siłę..

Poza tym jedz domowe kiszonki i porządny nabiał od zdrowych krów, co się pasą na łące.

Z ziół stosuj wszystko, o czym wiesz, że wspomaga trawienie i pracę wątroby, trzustki i nerek:
mięta, melisa, mniszek, ostrożeń warzywny (czarcie żebro), karczoch, kocanki, bergenia (korzenie), liscie brzozy, nagietki, liście leszczyny, liście jabłonki, owoce dzikiej róży, wszelkie jasnoty, nawłoć (jakakolwiek) siedmiopałecznik błotny, bobrek, krwawnik, dziurawiec, wierzbownice, wierzbówka (teraz liście), pokrzywa.

Ogółem, wszystkie zioła, które są nietoksyczne, a wspomagają organizm.

Pozdrowienia :-)

Offline Marco25

• Nowy
  • *
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 09, 2020, 19:26:56 »
Bardzo dziękuje