Autor Wątek: Mleko migdałowe  (Przeczytany 319 razy)

Offline qwerta

• Dużo Pisze
Mleko migdałowe
« dnia: Lipiec 13, 2020, 18:48:33 »
Szukając zamiennika mleka krowiego, który nadawałby się do herbaty, postanowiłam zrobić sobie samodzielnie mleko migdałowe, jako że te dostępne w sprzedaży są beznadziejnej jakości. Mleko wyszło przepyszne i do bawarki nadaje się wyśmienicie. Jednak zrobiłam je po raz pierwszy i trochę mi się zagrzało w mikserze, przez co dość szybko niestety skisło, pomimo przechowywania w lodówce.
I teraz pytanie do mądrych ludków na forum. Czy takie skisłe mleko migdałowe można potraktować tak samo jak kwaśne mleko krowie czy jogurt lub kefir? Czy raczej nie nadaje się do spożycia? Dodam, że mleko po prostu się rozwarstwiło i ma kwaskowy smak, ale nie ma brzydkiego zapachu, nie spleśniało ani nie zgorzkniało. Pomimo kwasowości wydaje się całkiem smaczne, jednak do herbaty już się nie nada :(

Offline wzuo

• Więcej Pisze
Odp: Mleko migdałowe
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 13, 2020, 22:26:38 »
Jak tylko kwach to pić ze smakiem. Gorzej jak jest jakaś pleśń czy jest gorzkie, to lepiej sobie darować.

Offline qwerta

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 13, 2020, 23:14:31 »
@wzuo - dzięki :) Nie jest gorzkie ani spleśniałe, tylko kwaskowe. Po prostu nie wiem, czy te bakterie, które je ukisiły, to są te same co w mleku krowim i czy są bezpieczne dla zdrowia.

Offline wzuo

• Więcej Pisze
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 14, 2020, 16:36:00 »
@wzuo - dzięki :) Nie jest gorzkie ani spleśniałe, tylko kwaskowe. Po prostu nie wiem, czy te bakterie, które je ukisiły, to są te same co w mleku krowim i czy są bezpieczne dla zdrowia.

Zapewne nie te same, bo bakterii kwasu mlekowego jest hoho i jeszcze trochę. Piwa również robi się kwaśne z użyciem odpowiednich bakterii i nikt nie narzeka na sensacje po spożyciu :)

Offline Basia

• Płytki nurek
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 14, 2020, 22:10:33 »
Myślę, że formalnie to będą bakterie octowe lub coś w tym stylu.

Pozdrowienia :-)

Offline Lunanana

• Nowy
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 23, 2020, 10:42:24 »
Dopóki Ci całkiem nie skwaśnieje to jak najbardziej nadaje się do spożycia :) tak samo możesz zrobić z orzechami nerkowca np. A do herbaty polecam zrobić własne mleko owsiane. Bardzo tanio wychodzi, bo jedynie miksujesz płatki z wodą, odciskasz i gotowe :)

« Ostatnia zmiana: Luty 01, 2021, 12:01:05 wysłana przez Lunanana »