Autor Wątek: Czy to mogą być skutki uboczne zaleconej wysokiej dawki Vit D 3 ?  (Przeczytany 430 razy)

Offline emka

• Nowy
  • *
Dzień dobry
Piszę do wspaniałych Ludzi Ziół z prośbą o doraźną pomoc. A ponieważ boli i nie przestaje - bardzo proszę o dobrą radę.
W związku z niskim poziomem Vitaminy D 3 ( 25OH Vit.D3 total=14.0)  i Vit.B 12 (wynik=152) lekarka przepisała mi Foltium-D3, 20 000 IU (kapsułki) - 1 raz w tygodniu; Vit B 12 WZF zastrzyki oraz z powodu bólu rozpoczynającego się na pośladku i biegnącego wzdłuż uda w dół zalecono p.bólowe zastrzyki - Aglan.
Po dwóch zastrzykach p.bólowych dostałam mocnego bólu z trudnością w oddychaniu po prawej stronie w okolicy obojczyka, więc tego lekarstwa już nie pobierałam. W ciągu tygodnia w górnej części pleców pojawiły się swędzące zgrubienia - pomyślałam, że może w lesie jakieś coś mnie ugryzło. Drugą dawkę vit D3 zażyłam w sobotę . Od wczoraj zaczął mnie boleć cały bark - dość mocno i bardzo pieką mnie te wybrzuszone miejsca. Wczoraj nałożyłam na nie żel z rivanolem- Rivel i ponieważ myślałam, że to odczyn uczuleniowy, więc zażyłam wapno Calperos 1000. Dzisiaj zastanawiam się, czy ból całego barku, słabość, trudności z koncentracją, ból w rękach przyczynę ma w sporej dawce Vitaminy D3. Nie wiem, czy zrobiłam dobrze - zażyłam dzisiaj sproszkowany, rozpuszczony węgiel - 2 łyżeczki na 100 ml wody i w dwóch dawkach wypiłam. Na ranę na plecach również położyłam papkę z węgla. Jestem kobietą prawie 60-letnią. Macie ogromną wiedzę w różnych dziedzinach, więc bardzo proszę o pożyteczną, doraźną radę. Pozdrawiam serdecznie.  Małgorzata
« Ostatnia zmiana: Maj 19, 2020, 16:12:24 wysłana przez emka »