Autor Wątek: Epidemia koronawirusów-różne  (Przeczytany 8307 razy)

Offline kardamonek

• Średnio Pisze
Odp: Epidemia koronawirusów-różne
« Odpowiedź #75 dnia: Kwiecień 16, 2021, 11:09:25 »
Nie przewidywałem, że inżynieria genetyczna stanie się kiedyś dla mnie czymś interesującym.
W podlinkowanym wyżej artykule pojawia się technika, technologia CRISPR.
Znalazłem filmik, który łopatologicznie tłumaczy co to takiego. Film robiono w 2016r. Teraz mamy 2021r.
Co będzie w roku 2026 lub 2036 ?
Po obejrzeniu, i przeczytaniu artykułu zastanawiam się, czy bać się już teraz, czy za chwilę...

https://www.youtube.com/watch?v=jAhjPd4uNFY

Wpadł mi przed oczy taki link. Posłuchałem sobie.... spowiedzi:

https://www.youtube.com/watch?v=D6EM7qQL6k8
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 16, 2021, 14:42:30 wysłana przez kardamonek »

Offline leo

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #76 dnia: Kwiecień 17, 2021, 07:49:08 »
Tylko głupi się nie boi. Teraz już są narzędzia do wyprodukowania rzeczy działających na geny, wielkie mocarstwa mają potencjalne możliwości do produkcji tego na wielką skalę, do medialnego przekonywania na skalę globalną. W tej chwili, żeby poddawać się leczeniu potrzebna jest wiara - wiara, że to nie jest manipulacja.

Offline Pragmatyk

• Więcej Pisze
    • Plantacja Choinek Rezerwat Bobra
« Odpowiedź #77 dnia: Kwiecień 17, 2021, 21:16:56 »
Są już możliwości wlać w nas tę wiarę... brakło może kilku lat. Cóż takiego się dzieje, że nie patrząc na konsekwencje decydenci podjęli decyzję już teraz - to jest pytanie.

Offline Luu

• Średnio Pisze
« Odpowiedź #78 dnia: Kwiecień 20, 2021, 12:33:19 »
Pośpiech wynika z tego, że zaczęło się przebiegunowanie, o którym kiedyś było tak głośno, a teraz cisza. W wyniku tego procesu, Ziemia zostanie na pewien czas pozbawiona pola elektromagnetycznego i Słońce nas po prostu zacznie spalać. Stąd nagły wzrost umieralności ludzi, który obserwujemy i będziemy obserwować. Są jednak miejsca na planecie, które w wyniku oddziaływania odpowiednich złóż, nie zostaną dotknięte tak dotkliwie. Jeżeli ktoś chciałby zgłębić ten temat, mogę podesłać wykład, który wyjaśnia zagadnienie, na priv.

Offline Pragmatyk

• Więcej Pisze
« Odpowiedź #79 dnia: Kwiecień 20, 2021, 18:13:49 »
Tego obawiałbym się w najmniejszym stopniu, przyczyna jest bardziej przyziemna, ale też bardziej przewidywalna - człowiek plus technologia informatyczna, pozwalająca ogarnąć dowolny temat.

Offline Luu

• Średnio Pisze
« Odpowiedź #80 dnia: Kwiecień 20, 2021, 20:39:02 »
Tego obawiałbym się w najmniejszym stopniu, przyczyna jest bardziej przyziemna, ale też bardziej przewidywalna - człowiek plus technologia informatyczna, pozwalająca ogarnąć dowolny temat.

Plus cykliczność faz Ziemi, o których wiemy bardzo mało my, ale ci technologowie zapewne więcej, więc łatwiej im ogarnąć temat... Tu się zgadzam. Wykład, o którym wspomniałam jest z 2018 roku, przed tym co się dzieje teraz, ale w zaskakujący sposób się łączy.

Offline Pragmatyk

• Więcej Pisze
« Odpowiedź #81 dnia: Kwiecień 20, 2021, 23:59:33 »
Ostatnio, kiedy pamiętam, miało nastąpić w 2012 roku (interpretacja kalendarza Majów)... i nie nastąpiło.

Nie próbujmy wpływać na procesy przekraczające o niewyobrażalne wartości nasze możliwości :-)

Cała wiedza o przebiegunowaniu bierze się:
1. z geologii - ta potwierdza sam fakt wielokrotnych przebiegunowań (nawet w czasach homo erectus'a)
2. z interpretacji artefaktów pozostawionych przez starożytne cywilizacje (tu jest duuuuuuże pole do dowolności)
3. aktualnie przeprowadzanych symulacji komputerowych... problem w tym, że każda pokazuje co innego.

Moim zdaniem za dużo zmiennych, za mało danych wsadowych, dlatego jedne symulacje straszą epoką lodowcową, inne że słońce nas spali... jedne upatrują wybawienia w górach i arkach, inne w terenach położonych nad zbawiennymi pokładami metali, a jeszcze inne mówią o tym, że spadek natężenia pola elektromagnetycznego (na czym opiera się hipotezę o przebiegunowaniu) bywa zmienny sam w sobie - nie koniecznie jest zatem wstępem do przebiegunowania... które w końcu bywało, że trwało kilka tysięcy lat :-)

Faktem jest, że Ziemia takich przebiegunowań przeszła bardzo wiele i życie istnieje... Nie jest zaś pewne jakie efekty będą miały manipulacje przy genomie człowieka, z użyciem aktualnie stosowanych "szczepionek"!

Offline kardamonek

• Średnio Pisze
« Odpowiedź #82 dnia: Kwiecień 21, 2021, 08:02:36 »
Będzie podobnie jak z roślinami GMO.
Tej otwartej puszki Pandory już nikt nie zamknie.

Offline Pragmatyk

• Więcej Pisze
« Odpowiedź #83 dnia: Kwiecień 21, 2021, 20:36:10 »
A to zależy od tego jak to rozumiesz ... :-)

Offline Luu

• Średnio Pisze
« Odpowiedź #84 dnia: Maj 21, 2021, 19:48:17 »
Dobra, podsyłam Wam wykład, który dziwnie zgadza się np. ze stwierdzeniem WHO w marcu 2020, że pandemia będzie trwała do marca 2022, z tym, że Gates chce wystrzelić kredę w atmosferę, żeby zakryła słońce, że tak szybko wprowadzają szczepionki, jakby się paliło... może mi się wydaję, proszę Was o komentarz...

https://www.youtube.com/watch?v=kbO2tlu1ulI&t=2112s

Offline Basia

• Płytki nurek
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #85 dnia: Maj 22, 2021, 10:13:36 »
Akurat kreda jest mało szkodliwa, prędzej, czy później spadnie z deszczem i będzie nawozem.

Gorzej, że tzw autorytety od klimatu wpadły na pomysł, że SO2 ochładza klimat. Wystarczy popatrzeć na to, co nam się w kółko liczy i limituje CO2, który jest nieszkodliwy, którego emisje można skompensować zostawiając przyrodę w spokoju, czy SO2, który truje, powoduje korozję i kwaśne deszcze. O SO2 dyskutują trochę żeglugowcy, no, może teraz w wyniku awantury o Turoszów i okolice, ktoś sobie coś przypomni.

"Inżynierowie klimatyczni" zupełnie poważnie gadają o wpompowaniu do atmosfery właśnie ogromnych ilości SO2, bo coś tam ich wyliczenia i symulacje (komputerowe, oczywiście) im pokazały. Pewnie jeden porządny wybuch wulkanu wstrzeli w atmosferę więcej SO2, niż wszyscy naukowcy do kupy wzięci. Innym pomysłem geniuszy jest łapanie CO2  z powietrza i pompowanie go pod dno morza.  Dzięki temu można przemielić mnóstwo kasy państwowej i międzynarodowej na badania, spotkania, konferencje, publikacje i inne cyrki, a lasy w świece będą cały czas wycinane, a bagna osuszane, a tzw "nieuzytki" zamienione na prawdziwe nieużytki zasypane toksycznymi odpadami z kopalń i przemysłu.

To akurat nie ma nic wspólnego z Windowsem i Gatesem, ale pazernością demokracji (koszty partyjnych kampanii wyborczych) i bezpostaciowego i beztwarzowego kapitału, który potrzebuje kolejnych zasobów do pożarcia, by rosnąć, ale z drugiej strony potrzebuje pokoju społecznego, by mógł rosnąć bez przeszkód. Obecny cyrk dookoła energetyki "odnawialnej" jest tego przykładem.
Musimy odejść od węgla, bo on się w dalszej perspektywie w Polsce skończy lub będzie zbyt drogi. W końcu nawet ropa i gaz ziemny tez się skończą.

Uważam, że jedyne rzeczywiście odnawialne źródło energii, to tylko biomasa z odpadów i nic innego. To oznacza, że energię elektryczną należy oszczędzać, a nie wymyślać kolejne sposoby jej zwiększonego zużycia, jak na przykład samochody elektryczne, nie mówiąc już o kopaniu walut. Z tym górnictwem kryptowalutowym to już jest zupełna paranoja - z zabawy kilku informatyków powstał gigantyczny biznes oparty na zżeraniu bardzo często subsydiowanego prądu. Chyba akurat subsydiowanie prądu w Polsce nie jest problemem, ale już w Norwegii czy w Iranie tak. Oczywiście, Norwegia czy Iran nas mogą nie interesować, ale, jeśli zaczynamy myśleć globalnie, o tlenie, klimacie i energii, to już tak.

Osobiście mogę się zgodzić z opinią, że ewidentne ocieplenie klimatu na Ziemi może być spowodowane zniszczeniami przyrody dokonanymi przez ludzi. Możliwe, że to jest lawina procesów, które już idą swoim rytmem.

Jednak uważam, że bez usunięcia przyczyny tej lawiny, czyli ciągłego niszczenia przyrody, tej lawiny nie zatrzyma się za pomoca dalszego niszczenia przyrody, tym razem dla niby ochrony klimatu, a tak na prawdę, dla produkcji nowej waluty, czyli praw do emisji CO2 i sposobów ich zmniejszenia, co karmi systemy "demokracji" partyjnej i beztwarzowy kapitał giełdowy.

Energetyka wiatrowa musi być przewymiarowana, prawdopodnie 3 razy w stosunku do normalnego zapotrzebowania na moc, bo wiatr nie wieje stabilnie i ciągle. Zbudowanie wiatraków wymaga zasobów, a część z tych zasobów może być bardzo trudno dostępna, a ich uzyskanie może spowodować kolejne zniszczenia przyrody w jakimś kraju. Z punktu widzenia przyrody, nieużytkiem są tylko wylewiska lub wysypiska toksycznych odpadów. Nawet po pustyni łazi jakiś wielbłąd, a za nim idzie jakaś rodzina ludzi.

To takie sobie gadanie na sobotnie przedpołudnie.
Czas iść do tej przyrody, z kleszczami włącznie ;-)

Pozdrowienia :-)

Offline kardamonek

• Średnio Pisze
« Odpowiedź #86 dnia: Maj 24, 2021, 10:03:51 »

Offline Luu

• Średnio Pisze
« Odpowiedź #87 dnia: Czerwiec 18, 2021, 16:17:29 »
A co powiecie o Stowarzyszeniu Niezależnych Lekarzy i Naukowców? Pięknie podsumowali cały rok, ale co dalej... Senat chce tych lekarzy, którzy odbiegają od oficjalnego schematu, że tak powiem, przesłuchać. Ja osobiście uważam, że bardzo dobrze, że założyli taką działalność, dzięki temu jest nadzieja, że nie zgłupiejemy do końca.

Offline 44

• Średnio Pisze
« Odpowiedź #88 dnia: Październik 21, 2021, 21:02:45 »
Szok!!! Co się dzieje w szpitalach teraz, gorzej niż w horrorze.

https://www.youtube.com/watch?v=UWkEAJwMdKw

Offline qwerta

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #89 dnia: Październik 22, 2021, 00:11:11 »
@44 - zaczęłam oglądać i już na samym początku mnie zszokowało - co trzeba mieć w głowie, żeby nie zgłosić się do lekarza już po jednej dobie nie oddawania moczu? A 2 dni to już w ogóle alarmujące, tymczasem ten pan czekał sobie 4 i jeszcze żartował? No masakra jakaś...
Nie wiem co tam jest dalej, bo dopiero zaczęłam oglądać, ale już czuję, że ten człowiek padł ofiarą własnej głupoty, a przynajmniej niefrasobliwości :(

Sama spędziłam niedawno 2 tygodnie w szpitalu (wyszłam 3 tygodnie temu) i byłam zszokowana, ale tym, jak dobrą miałam opiekę i jak wspaniały, troskliwy personel. Czułam się jak w jakimś amerykańskim serialu. Po tych wszystkich opowieściach, jakie się słyszy dookoła, nigdy bym się tego nie spodziewała. Być może zależy to od konkretnego szpitala i oddziału. Ja byłam w UCK Katowice-Ligota na oddziale neurologicznym. I też nie był to pobyt planowany, tylko zabrało mnie z domu pogotowie.
Co do jedzenia, to przez połowę pobytu byłam na kroplówkach (pierwsze 4 dni na sali intensywnie monitorowanej), więc siłą rzeczy jeść nie potrzebowałam, ale posiłki były 3 x dziennie i każdy mógł sobie nałożyć do woli. Samo jedzenie może nie było jakieś super, ale też nie było wcale złe jak na warunki szpitalne. Naprawdę nie mam na co narzekać
« Ostatnia zmiana: Październik 22, 2021, 00:48:26 wysłana przez qwerta »