A jakie mają właściwości? Te same co głóg i róża, bo ognik pochodzi z rodziny różowatych - to już wiem.
A bo ja wiem? Różowatych jest dużo - jabłka, wiśnie, róża, czeremcha, truskawki, pięciorniki i masa innych roślin... Każda może działać nieco inaczej...
***
Inez, ależ piękna pomyłka :-))))
Rokitnik ma długie, wąskie, czasem tępo, czasem ostro zakończone, prawie srebrne liście. I jeśli człowiek nie skwasi się, to można jagody jeść aż do bólu zębów, prosto z krzaka. Jagody bardzo łatwo się rozduszają, a gałązki są trochę ostre, dlatego, jeśli chce się mieć na przetwory, to warto poczekać na porządny mróz, albo obciąć kilka gałązek i włożyć je do zamrażarki na dzień.
Pozdrowienia :-)