Autor Wątek: Nefropatia IGA  (Przeczytany 858 razy)

Offline Katinka

• Mało Pisze
  • **
Nefropatia IGA
« dnia: Styczeń 20, 2020, 03:49:04 »
Bardzo proszę o pomoc, syn ma 30 lat i bardzo złe wyniki choruje od 14 roku życia. ma krteatyninę .0.87, kwas moczowy 11,gfr <60 wysyłam go na badania może zrobi. Na razie udało się go przekonać i przez 1 miesiąc brał niskie dawki katalpy 2x dziennie w tej chwili bierze chansa piedra 1 cap i 2x dzi 10 ml nalewki z gajowca. Jako dziecko maił uczulenie na gluten,jaja i mleko . Po 3 latach bezwzględnej diety eliminacyjnej wprowadziliśmy znowu te produkty. W wieku 14 lat po infekcji dostał krwiomoczu i stwierdzono nefropatię IGA . W zeszłym roku bardzo chorował i niestety zniszczenia poszły b. daleko.  Nie jestem naturopatą ale od lat odwiedzałam stronę p. Doktora i z powodzeniem leczyłam infekcje u niego olejkami, wit e, olejkiem z wiesiołka. Boję się by mu nie zaszkodzić - sama mam cukrzycę i niestety również nefropatię  i wysoki kwas moczowy i testuję na sobie i dopiero daję jemu. Ale brakuje mi doświadczenia i zdaje się ,że tylko mniszek obniża wydzielanie IGA , ale własnie nie jestem tego pewna. A stymulacja wydzielania przeciwciał może u niego wywołać lawinę. Niestety  od marca "czeka" na kontakt by zrobili mu badania w szpitalu jaki jest konkretnie stan jego nerek i w zasadzie nikt nie chce mu pomóc. Oczywiście również nie dają mu leków,Bierze tritace 10 mg bo ma b. wysokie ciśnienie obecnie już obniżone. Makroskopowo chyba zmniejszył się białkomocz , własnie się przyznał do kwasu moczowego. Jak tylko uda mi się wydębić  wyniki badań to podam . Szczerze jestem załamana. I szukam pomocy. Wiadomo , zioła lepiej działają  w zestawach a ja mu tego nie jestem w stanie skompletować. Co prawda udało  mi się fuksem wyprowadzić męża z zapalenia jelita grubego  po 2 latach , jak będzie to interesujące to opiszę na razie bierze zioła i od 2 miesięcy ma stan remisji. pozdrawiam

Offline Mefisteo

• Nowy
  • *
Odp: Nefropatia IGA
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 09, 2021, 20:13:06 »
Witam
Jakie syn ma Wyniki ile bialka na dobe, erytrocyty o ile przekroczone?? Jakies objawy bole ledzwiowe? Kreatyninie ma w normie, egfr ile dokladnie ponizej 60? Kwas Moczowy jest podwyzszony.
« Ostatnia zmiana: Marzec 09, 2021, 20:55:46 wysłana przez Mefisteo »

Offline Katinka

• Mało Pisze
  • **
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 26, 2021, 12:43:51 »
KW moczowy miał 11 bierze milurit 100, gfr miał 58,9 ale było już niżej  48 ,ostatnio nie robił badań bo korona.
Bierze katalpa i ostatnio Czanca piedra i nadciśnienie tritace 10. Ma robić badania to zamieszczę. I przeszedł na dietę bezglutenową, gdyż jako dzieciak miał uczulenie na jaja,mleko i gluten. Po 3 letnim okresie diety wydawało się ,że przeszło. Mam nadzieję ,że to pomoże. U mnie w cukrzycy chanca po roku poprawiła gfr z 78 na 84. W moim przypadku proliferacja komórek można przypuszczać okazała się prawdziwa.oczywiście konieczne przerwy.
Pozdrawiam

Offline Basia

• Płytki nurek
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 26, 2021, 14:21:17 »
Obydwoje bardzo pilnujcie spożywania wszelkich przetworów z czarnych owoców, by dbać o naczynka krwionośne.
Poza tym do różnych ziół dokładajcie znamiona kukurydzy - one ładnie odkamieniają nerki i lawendę dla dezynfekcji i nadgryzienia złogów.

Pozdrowienia :-)