Autor Wątek: Odp: Biegunka i odbudowa jelit  (Przeczytany 3718 razy)

Offline sylvana0

• Nowy
  • *
Odp: Biegunka i odbudowa jelit
« dnia: Maj 20, 2019, 13:12:42 »
moja sytuacja taka : dieta bezglutenowa - jelita już lepiej pracują , brak gazów, brak przelewów w brzuchu i odgłosów, lepsze samopoczucie , ale to jeszcze nie to bo... wydalam ciężko i rozwolniono .
Co mogę jeszcze stosować ?  ;D

Offline LukaszekPL

• Mało Pisze
  • **
Odp: Odp: Biegunka i odbudowa jelit
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 20, 2019, 20:10:10 »
na ruchy jelit i rozluznienie to szczaw kedzierzawy korzen gotowany z 8minut i suszony, polypodium vulgare cala roslina moze moze nie wiem, i gallium verum nalewka najlepiej ze swiezego ziela. a na odbudowe jelit zywokost, albo cos co ma alantonine duzo, babka lancetowata lisc nalewka najlepiej ze swiezego ziela, i aloes. moze kwiat albo lisc forsycji ale nie wiem.     

Offline LukaszekPL

• Mało Pisze
  • **
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 20, 2019, 20:11:21 »
a z tego co wiem to hmb jest lepsze nie calcium tylko hmb w plynie to kwasne, ja wlasnie takie pije to miesnie raczej rosna nawet jak nie cwicze, ale nie ma szału, do tego jem ekdysteroidy z paproci i rozne ziola.

Offline zielarz polski

• Moderator
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 20, 2019, 20:18:51 »
Mięśnie Ci rosną od picia hmb, bez ćwiczeń?
Czasem naprawdę warto pomyśleć, zanim się coś napisze.

Offline LukaszekPL

• Mało Pisze
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 20, 2019, 20:34:57 »
Mięśnie Ci rosną od picia hmb, bez ćwiczeń?
Czasem naprawdę warto pomyśleć, zanim się coś napisze.
ale jescze biore paprotke polypodium vulgare i chodze na spacery i cos kopie czasem.

Offline Basia

• Płytki nurek
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 20, 2019, 22:24:15 »
moja sytuacja taka : dieta bezglutenowa - jelita już lepiej pracują , brak gazów, brak przelewów w brzuchu i odgłosów, lepsze samopoczucie , ale to jeszcze nie to bo... wydalam ciężko i rozwolniono .
Co mogę jeszcze stosować ?  ;D

A co by się stało, gdybyś wzięła na noc węgiel i taninę z apteki?
Wywar z kłączy kobylaka, jak radzi LukaszekPL lub chociażby teraz z liści kasztana czy dębu też powinny pomóc opanować biegunkę.

Spróbuj ustalić, czy Ty nie trawisz białka lub węglowodanów z powodu niewydolności trzustki lub wątroby, czy rzeczywiście nie tolerujesz samego glutenu?

Cytując wczorajszy wykład na zlocie Janka:
Jedna sprawa, to dieta interwencyjna (doraźna), a druga, to profilaktyczna (długodystansowa). Chodzi o to, by wykluczając grupy składników pożywienia, nie wpakować się w niedobory.

Pozdrowienia :-)

Offline LukaszekPL

• Mało Pisze
  • **
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 20, 2019, 23:46:10 »
od kobylaka raczej biegunka sie zwieksza, kobylak na zatwardzenia raczej.

Offline LukaszekPL

• Mało Pisze
  • **
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 21, 2019, 00:19:37 »
albo kobylak na niemoznosc wyproznienia sie

Offline Basia

• Płytki nurek
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 21, 2019, 10:17:26 »
Kobylak działa w zależności od dawki.
Tutaj przede wszystkim się przydadzą jego własności ściągająca, lekko dezynfekujące, by uspokoić tą fermentację.

Tu jest nieco teorii:

http://rozanski.li/676/radix-rumicis-crispae-radix-lapathi-korzen-kobylaka/

http://luskiewnik.pl/autoimmunologia/new-page-5.htm

"Działanie przeczyszczające szczawiu zależy od zawartości antrachinonów i garbników i tym samym stosunku ilościowego obu grup związków w surowcu. Jeżeli przeważają garbniki i kwas taninowy wówczas szczaw wykazuje działanie silnie ściągające i przeciwbiegunkowe. Jeśli natomiast dominują antrachinony i szczawiany – efekt przeczyszczający. Zależy to od warunków siedliskowych, terminu zbioru, rodzaju surowca, sposobu jego przetwarzania oraz dawkowania. Korzeń ma największą zawartość antrachinonów wczesną wiosną i jesienią i dlatego działa mniej (rozwalniająco) lub bardziej przeczyszczająco. Niewątpliwie reguluje wypróżnienia i wzmaga ruchy robaczkowe jelit. Owoce działają przeciwbiegunkowo. Nie każdy szczaw jest kwaśny w smaku. Kwaśne gatunki mają więcej kwasu szczawiowego i jego soli w zielu i w większych ilościach również działają przeczyszczająco. Ziele gatunków pozbawionych kwaśnego smaku działa przeciwbiegunkowo.

Działanie: przeciwzapalne, żółciopędne, antyseptyczne, przeciwgrzybicze, przeciwpasożytnicze, trawienne, regulujące wypróżnienia, ściągające na błonę śluzową. Reguluje przemianę materii. Hamuje procesy autoagresji immunologicznej. Pobudza gojenie ran. Hamuje podziały komórek naskórka w przebiegu łuszczycy. Wspomaga leczenie hemoroidów. Leczy łupież tłusty, trądzik i łojotok. Hamuje rozwój Candida."

więc badania na trzustkę i wątrobę ? Nie wiem czy to powiązesz , ale od endykronologa miałam stwierdzone nadnerczowe tło zespołu andorgennego , a tu z forum od pewnej osoby niedoczynnośc tarczycy . Nie wiem jak ruszyc dalej , więcej niż chyba pół roku temu odstawiłam pabidexamedson , teraz biorę tylko pregnenolon

Badania na trzustkę i wątrobę zrób niezależnie. Namęczyłaś się i najadłaś leków, więc to mogą być skutki uboczne, które można ziołami zlikwidować.
Badania na tarczycę też zrób.

Sprawy hormonalne są bardzo skomplikowane i trudno ustalić, co pochodzi z czego.
Czasem wystarczy powoli zredukować dawkę hormonów i jednocześnie wejść z ziołami, ale to jest więcej zawracania głowy, jednak skutek może być stabilniejszy i bez szkodliwych skutków ubocznych na dłuższą metę.

« Ostatnia zmiana: Maj 21, 2019, 12:37:18 wysłana przez Basia »

Offline LukaszekPL

• Mało Pisze
  • **
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 21, 2019, 16:31:02 »
za malo masz androgenow?

Offline Basia

• Płytki nurek
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 21, 2019, 19:19:26 »
To dziewczyna :-)

Offline leo

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 22, 2019, 12:32:13 »
To dziewczyna :-)

a mogę tu na forum załączyć wyniki badań robione rok temu i ktoś mógłby mnie na coś nakierować? Przede wszystkim mam podwyższone DHEAS. Jest już lepiej niż przez 15 lat , ale jeszcze poszukuję ulepszenia funcjonowania organizmu by przede wszystkich mieć większą chęć zycia i sily do działań oraz moją udręką są włoski na ciele tam gdzie ich byc nie powinno , niestety zbyt jasne na laser, więc może coś łagodzi ten objaw?

Kulturyści, sportowcy walczą z enzymem aromatazą - przekształcającym testosteron w hormony żeńskie. Ty masz podwyższony poziom DHEA, bierzesz Pregnenolone - to jest prekursor wszystkich hormonów sterydowych. Może Tobie brakuje aromatazy?. Tutaj ciekawy artykuł o przeciwdziałaniu aromatazie (dla sportowców): https://slawomirambroziak.pl/legalne-anaboliki/aromataza-na-lawie-oskarzonych/ - dla Ciebie może jako wskazówka "czego nie robić", bo chyba szukasz czegoś co działa jak aromataza - daje takie efekty. No i sporo tu o mechanizmach, interakcjach w hormonach.
Poczytaj sobie to: http://rozanski.li/464/pollen-czyli-pylek/ i na tej samej stronie poszukaj info o ziółkach: wyka płotowa, koniczyna, niepokalanek, lucerna - to są "babskie" zioła. Niczego nie doradzam - wiem tylko, że mnie nie interesują z tego powodu - ale może akurat Tobie by to pasowało.