Autor Wątek: MSM a DMSO  (Przeczytany 623 razy)

Offline qwerta

• Dużo Pisze
MSM a DMSO
« dnia: Maj 19, 2019, 15:58:55 »
Jakie są istotne różnice w działaniu i zastosowaniu pomiędzy MSM a DMSO? Próbowałam znaleźć coś na ten temat w internecie, ale nigdzie nie znalazłam wypisanych konkretnych różnic. Obydwie substancje wydają się mieć podobne działanie. Wszędzie tylko rozwlekłe opisy z wyliczeniem tak licznych zastosowań, że aż wydaje się to mało wiarygodne. Przez pewien czas (coś ok. miesiąca) zażywałam MSM w dość sporej dawce, ale tak po prawdzie nie zauważyłam żadnego efektu. Spotkałam się też z opinią, że to pic na wodę, więc sama nie wiem, czy wypróbować dla odmiany DMSO, czy dać sobie spokój...
I z jakiej firmy ew. polecacie to DMSO?
« Ostatnia zmiana: Maj 19, 2019, 16:02:16 wysłana przez qwerta »

Offline leo

• Dużo Pisze
Odp: MSM a DMSO
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 19, 2019, 18:40:01 »
I MSM i DMSO są suplementem siarki, dlatego działanie obu jest podobne - wynika z uzupełniania ew. niedoborów siarki. MSM to krystaliczny proszek, DMSO jest cieczą - dobrym rozpuszczalnikiem, błyskawicznie się wchłania przez skórę i może ułatwiać przenikanie przez skórę różnych substancji - to można wykorzystać, ale też może zadziałać na niekorzyść (mogą się z DMSO wchłonąć zanieczyszczenia, substancje toksyczne). MSM nie jest inwazyjne w smaku - z jakimś sokiem i wit. C jest do przełknięcia, DMSO - dla mnie jest ohydne, ten smak czuć prawie natychmiast nawet tylko po aplikacji na skórę.
Tu jest opis działania tego na forum: http://zdrowiej.vegie.pl/viewtopic.php?t=4318&sid=6069c84f4285eed56dda8cdb848f8663  - jeszcze z czasów jak nie było to dozwolone do obrotu jako suplement - kupowało się to w sklepie "końskim" :-)

Offline qwerta

• Dużo Pisze
Odp: MSM a DMSO
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 19, 2019, 21:17:19 »
@leo - dziękuję :)