Forum

Autor Wątek: kamienie na woreczku żółciowym  (Przeczytany 15792 razy)

Offline Basia

• Płytki nurek
  • Dużo Pisze
Odp: kamienie na woreczku żółciowym
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 15, 2016, 09:09:57 »
Renia, jest masa ziół żółciopędnych, po prostu je stosuj i dobrze przyprawiaj jedzenie.
Nie stosuj jakichś drastycznych kuracji olejowo-cytrynowych, bo wylądujesz na stole chirurga.

Klasyczne mieszanki żółciopędne to dawne herbapolowskie Cholagogi w różnych wariantach.
Poza tym na przykład tu: http://rozanski.li/2438/dawne-mieszanki-ziolowe-oficjalne/

Kamyczki są małe, to mają szansę się rozpuścić.

Pozdrowienia :-)

Offline Renia

• Ekspert forum
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 15, 2016, 09:32:42 »
Te przepisy na pozbycie się kamieni olejowo-cytrynowo... to nie dla mnie.
Z pewnością sięgnę do recepty Gospodarza - dziękuję Basiu, trochę do pomysłów gumppka i własnej radosnej twórczości. Wróciłam teraz ze spaceru podczas, którego napasłam się śledziennicą (brr jak gorzko). U mnie ostatnio deszczowa aura, więc nie ma co zbierać. Spoglądam na wszystko co kwitnie na żółto...
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 15, 2016, 09:52:28 wysłana przez Renia »
,,Nie ten przyjaciel, kto współczuje, a ten kto pomaga." Thomas Fuller

Offline werbena

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 15, 2016, 10:07:21 »
Jeszcze z pozbieranych informacji to:

-sok z czarnej rzepy, pisze o tym Maria Treben, a tu też Bołotow:

http://www.igya.pl/terapie-naturalne/oczyszczanie/671-kamienie-w-pecherzyku-zolciowym-leczenie-metoda-bolotowa

-świeży sok jabłkowy trzeba pić-  gdzieś czytałam, że "nadgryza i zmiękcza" kamienie

-nasz Dr podawał, że berberyna rozpuszcza kamienie żółciowe+Boldo ,

-korzeń mniszka, kocanka, kurkuma, ostropest, glistnik itd., teraz surówki z mniszka ;-)

http://www.luskiewnik.pl/monografie/berberis.html

-tu warto posłuchać, co mówi J. Zięba, to brzmi logicznie, że  z ziółkami  koniecznie trzeba trochę tłuszczu:

https://www.youtube.com/watch?v=Lu78bUjCFik

-  chyba prof. Aleksandrowicz podaje, ze kamienie się tworzą przy niedoborze wit.A, a niedobór A to często kiepskie trawienie tłuszczu, więc warto rozważyć połykanie trzustkowych enzymów trawiennych...

Offline Renia

• Ekspert forum
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 15, 2016, 10:52:47 »
Jutro zajmę się linkami werbeno, teraz nie mam czasu - szykuję się do pracy. Póki co zaparzyłam glistnik i przyniosłam mniszek do surówki, tak mi intuicja podpowiadała i widzę, że słusznie.

Offline adampupka

• Ekspert forum
  • Dużo Pisze
  • Opus iustitiae pax
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 15, 2016, 11:12:42 »
W zeszłym roku w Krośnie Doktor opowiadał o winie z mahoni, które perfekcyjnie rozkrusza kamienie. Ogólnie to chodziło o działanie berberyny jak mnie pamięć nie myli. Później odszukam przepis i postaram się napisać :)
Postawa tych, którzy odrzucają wojnę z powodu jej okrucieństw, a nie ze względu na jej niesprawiedliwość,
toruje drogę do zwycięstwa agresorom.
Pius XII

Offline czesiu69

• Ekspert forum
  • Średnio Pisze
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 16, 2016, 06:44:57 »
Przede wszystkim glistnik jaskółcze ziele i fumaria officinale 

Offline Renia

• Ekspert forum
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 16, 2016, 20:11:18 »

Offline Renia

• Ekspert forum
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 06, 2016, 09:57:43 »
Piję mieszankę, którą opublikował Gospodarz, jeszcze raz dziękuję Basi, za ten link :), brak ataków i jakichkolwiek dolegliwości.
Rp. Species Cholagogae – ziółka żółciopędne:
Folium Menthae piperitae 5,0 (liść mięty pieprzowej)
Anthodium Chamomillae 10,0 (koszyczek rumianku)
Herba Chelidonii 10,0 (ziele glistnika)
Flor. Stoechados = Flor. Helichrysi 15,0 (kwiat kocanki)
Herba Hyperici 15,0 (ziele dziurawca)
Herba Millefolii 15,0 (ziele krwawnika)
Herba Polygoni avicularis 15,0 (ziele rdestu ptasiego)
Radix cum herba Taraxaci 15,0 (korzeń z zielem mniszka).
Surowce uprzednio rozdrobnione starannie wymieszać. 1 łyżka mieszanki na 1 szklankę wrzącej wody. Doustnie 1/2 szklanki naparu 2-3 razy dziennie.

Wczoraj uzbierałam kurdybanka (suszy się) i ciągle spoglądam na berberys, z którego mam zrobić nalewkę (polecił mi gumppek, aby dodatkowo stosować, no i Adam o tym pisał). Może dzisiaj zrobię. Z czystym sumieniem mogę powyższą mieszankę polecić innym z tego typu problemem.
-tu warto posłuchać, co mówi J. Zięba, to brzmi logicznie, że  z ziółkami  koniecznie trzeba trochę tłuszczu:
https://www.youtube.com/watch?v=Lu78bUjCFik
Zioła piję wg wskazówki Zięby - pół godz. po zjedzeniu czegoś z tłuszczem. Może tak trzeba.

Offline Henryka

• Nowy
  • *
  • ...i znowu iść za marzeniami ... J.Conrad
Drogi żółciowe zapchane?
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 28, 2016, 17:31:29 »
Siostry Zielarki! Bracia Zielarze! RATUNKU! Chyba mi pojechało po trzustce - ból pod prawym, górnym, nie mogę normalnie oddychać. W dodatku te upały powaliły mi krążenie. Badań nie zdążyłam zrobić usg takoż Jestem w Niemczech, w pracy. W Polsce będę 4 października. Zbierałam tego lata kocankę, bo coś mi ostatnio intuiucja podpowiada, że trzeba iść w kierunku oczyszczania wątroby. Zrobiłam trzy dni postu na wodzie, jakby trochę uśmierzyło... Co Wy macie do powiedzenia w tym "temacie"? :)
Viking-owa

Offline Basia

• Płytki nurek
  • Dużo Pisze
Odp: Drogi żółciowe zapchane?
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 28, 2016, 20:38:16 »
Renia, zgodnie z radą połączyłam watki :-)

Kocanka - dobry trop.
Do kompletu jaskółcze ziele - nalewka na rozkurczenie przewodów żółciowych, dziurawiec (coś kwitnącego znajdziesz, jak się rozejrzysz), nasz ulubiony wrotycz, dalej kurdybanek, trędownik, szelężnik. Jak jest kolka, to ne próbuj tłustego jedzenia, by kamień za szybko nie wylądował w trzustce i nie spowodował jakichś poważnych kłopotów.

Jakby co, to proś o leczenie zachowawcze, bo inaczej zostaniesz bez woreczka, a to zupełnie inny zestaw problemów.
.
Pozdrowienia :-)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 28, 2016, 20:41:39 wysłana przez Basia »

Offline Renia

• Ekspert forum
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 28, 2016, 21:17:15 »

Zioła piję wg wskazówki Zięby - pół godz. po zjedzeniu czegoś z tłuszczem. Może tak trzeba.
A teraz odniosę się do filmu na YT z p. Ziębą w roli głównej. Poleca picie ziół pół godziny po jedzeniu, wyjaśnia dlaczego właśnie wtedy. Pięknie mówił o rozpuszczaniu kamieni. Miało być szybko i skutecznie. Niestety po ponad 4 miesiącach picia ziół żółciopędnych miałam atak. Czyli kamienie pomimo, ze drobne nie rozpuściły się. Było to 3 dni temu nad ranem. Krzyczałam z bólu przez 2 godz. dopiero gorąca kąpiel pomogła. Znowu zaczęłam szukać informacji. W książce Klimuszki przeczytałam (pominę mieszankę ziołową, do której autor odnosi się, bo jest po łacinie, jak przetłumaczę to napiszę):
,,(...) Pić 3 x dziennie po szklance, 20 min przed jedzeniem. Codziennie przed snem wypić łyżkę oliwy surowej  z oliwek i zaraz po tym wypić sok z całej cytryny wymieszany z oliwą. Praktykować tak przez 9 dni. Ta metoda przyspiesza rozkruszanie kamieni w woreczku żółciowym. " Dalej pisze o unikaniu tłuszczy zwierzęcych podczas leczenia.
Nie mam pojęcia czy ta metoda jest skuteczna, ale spróbować nie zaszkodzi.
Odsłuchując wykłady z towaroznawstwa wyłapałam jak Doktor poleca, zastosować obok ziół żółciopędnych aminek egipski na rozszerzenie dróg żółciowych. Owoc aminka (jest dostępny na Magicznym Ogrodzie - zamówiłam) rozetrzeć w moździerzu. Zrobić nalewkę na alkoholu 70% w proporcjach 1:5. Po 7 dniach przefiltrować. Zażywać 1-2 razy dziennie po 3-5 ml.
Ponadto również zanotowałam z wykładów: olej z oliwek, lniany, sojowy - oczyszczanie dróg żółciowych (1 łyżka na czczo).
Zaczęłam teraz ostro popijać olej z dziurawca. Muszę uzupełnić zapasy olejów.
Usuwać woreczek? - oto jest pytanie. Znajoma usunęła kilka lat temu, a teraz kamienie tworzą się w drogach żółciowych, ciągle cierpi, problemy z trzustką. Bardzo żałuje. Znam też osoby, które przeszły operacje i są zadowolone, ale jak popytam o problemy gastryczne, to raczej mają.
Ja nie ufam lekarzom, więc na operację tylko w ostateczności.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 28, 2016, 21:23:29 wysłana przez Renia »

Offline Wesoły Sen

• Więcej Pisze
  • Keep Calm And Avoid Microbiome Mayhem
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 28, 2016, 22:39:01 »
Zła flora jelit, patogenne bakterie kolonuzujące drogi żółciowe, żywe kultury widziane pod mikroskopem elektronowym w rdzeniu kamieni, wśród nich poważnie patologiczne szczepy Klebsiella spp, Salmonella, itd.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2020648/

Warto sprawę przemyśleć
Odżywiając organy przywracasz ich funkcje

Zioła to leki a leków należy brać niezbędne minimum i tylko jak potrzeba.

Offline genowefakundzia

• Nowy
  • *
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 30, 2016, 08:38:35 »
Kup sobie fitolizynę. W smaku jest niedobra, ale pomaga na kamienie.

Offline Henryka

• Nowy
  • *
  • ...i znowu iść za marzeniami ... J.Conrad
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 30, 2016, 12:58:49 »
Wiedziałam, wiedziałam, wiedziałam że mogę na was liczyć! Wszystkie te skrzętnie pozbierane, własną ręką zielska mam w domu. Tutaj widzę wrotycz, jaskółcze, pije świeżą miętę a  w linku poleconym przez naszą Ines przeczytałam, że rewelacyjny jest ocet jabłkowy - zaczęłam pić od dzisiaj. Zobaczymy! Ale jest to wredne, przyznaję schorzenie (chyba jak każde inne) Jak zalecanie wrotycz? Napar? A jaskółcze? Przestrzegamoczywiście diety. Dzięki!!!!!! :)
Viking-owa

Offline adampupka

• Ekspert forum
  • Dużo Pisze
  • Opus iustitiae pax
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 30, 2016, 13:29:55 »
Kup sobie fitolizynę. W smaku jest niedobra, ale pomaga na kamienie.

Ale fitolizyna jest na kamienie nerkowe przecież...

Postawa tych, którzy odrzucają wojnę z powodu jej okrucieństw, a nie ze względu na jej niesprawiedliwość,
toruje drogę do zwycięstwa agresorom.
Pius XII

Copyright © Forum "Luskiewnik" Fitoterapia, zielarstwo. Medycyna dawna i współczesna. Forum zielarzy i fitoterapeutów