Autor Wątek: Jak rozpoznać, czy boli żebro czy np. wątroba?  (Przeczytany 778 razy)

Offline qwerta

• Dużo Pisze
Jak rozpoznać, czy boli żebro czy np. wątroba?
« dnia: Styczeń 15, 2019, 22:30:36 »
Jak rozpoznać, czy ból odczuwany w prawym boku na wysokości żeber to ból wyłącznie żebra czy także wątroby albo np. pęcherzyka żółciowego? Kiedy go odczuwam, to mam wrażenie, że czuję go gdzieś wewnątrz, ale jak tylko naciskam lekko na żebra w tym miejscu, to wyraźnie czuję, że bardzo boli mnie żebro. A właściwie same końce żeber i to po obu stronach, ale po prawej bardziej. Kiedy próbuję uciskać poniżej, tam gdzie już nie ma żeber, to nie czuję żadnego bólu i nie wiem, czy boli mnie tylko żebro czy jednak też coś, co znajduje się głębiej pod tym żebrem. Często kiedy siedzę pochylona do przodu albo w ogóle lekko się pochylę w przód, to czuję taki dziwny dyskomfort i ucisk właśnie pod prawym żebrem (w sensie, nie poniżej, tylko jakby w głębi ciała, na wysokości dwóch najniższych żeber).
https://i.imgur.com/ZNGl6bf.png - tutaj zaznaczyłam, gdzie czuję ból przy ucisku. Starałam się oddać kolorem intensywność, im bardziej boli, tym bardziej czerwony kolor. Może ktoś z tego coś będzie mógł wywnioskować...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 15, 2019, 22:46:49 wysłana przez qwerta »