Autor Wątek: Interakcje juki i ruszczyka kolczastego  (Przeczytany 755 razy)

Offline Popey

• Nowy
  • *
Interakcje juki i ruszczyka kolczastego
« dnia: Styczeń 11, 2019, 18:52:18 »
Witam. Chciałbym zapytać czy może wystąpić jakaś negatywna interakcja przy jednoczesnym spożywaniu ruszczyka kolczastego i juki. Chciałem przetestować te dwa zioła jednak szkoda mi czasu aby najpierw stosować jeden, a później drugi.

Oba chcę zastosować jako możliwe rozwiązanie problemu z trądzikiem różowatym - ruszczyk na zwężenie naczyń czyli działanie bardziej tylko zmniejszające objawy choroby, natomiast juke na ewentualne usunięcie przyczyny - poprawienie stanu jelita.

Offline Basia

• Płytki nurek
  • Dużo Pisze
Odp: Interakcje juki i ruszczyka kolczastego
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 11, 2019, 23:16:09 »
Myślę, że nie powinno być problemów, ale tylko dwoma ziołami trądzika różowatego raczej nie załatwisz. Dołóż jeszcze klasyki czyszczące krew i przeciwzapalne: stokrotki, nagietki, rdest ptasi, fiołek trójbarwny, oregano, mięta, melisa, dzika róża, rzepik, pokrzywa.

Ale i tak nie będzie lekko. Powodzenia w walce :-)

Offline Popey

• Nowy
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 11, 2019, 23:56:39 »
Dziękuję za szybką odpowiedź Basia.

Chcę spróbować zwłaszcza ruszczyka po pewnej obserwacji kilka miesięcy temu. Odchudzałem się i stosowałem efedrynę, zaobserwowałem, że skóra nie tylko nie pogorszyła się podczas stosowania tego stymulanta ale też dość znacznie się poprawiła. Efedryny z oczywistych powodów stosować często nie można (o ile w ogóle), więc zacząłem grzebać w internecie co w niej mogło mieć wpływ na poprawe skóry i chyba najbardziej prawdopodobnym było jej działanie wazokonstrykcyjne (po ludzku pisząc - obkurczające naczynia krwionośne). Przypadkiem trafiłem na artykuł o ruszczyku, który okazało się, że ma również takie właściwości. Z tego powodu wierze, że i on coś podziała przy moim problemie, aczkolwiek zdaję sobie sprawe, że moje działania przypominają od dawna już bardziej błądzenie we mgle ale co mi pozostało skoro medycyna akademicka mnie olała.
Chciałem więc tylko zapytać czy juka (którą już stosuję od kilku dni) może mieć jakiś negatywny wpływ na działanie ruszczyka.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 12, 2019, 00:04:19 wysłana przez Popey »

Offline Basia

• Płytki nurek
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 12, 2019, 16:01:43 »
A w jakiej formie to chcesz brać? Jakieś ekstrakty, czy coś innego?

Pozdrowienia :-)

Offline Popey

• Nowy
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 13, 2019, 22:43:15 »
Ekstrakty :) Od jutra zaczynam ruszczyk :)