Autor Wątek: Siemię lniane a ostre, krwawnicze zapalenie żołądka  (Przeczytany 979 razy)

Offline qwerta

• Dużo Pisze
Siemię lniane a ostre, krwawnicze zapalenie żołądka
« dnia: Listopad 07, 2018, 21:35:46 »
U osoby z rodziny (chłopak 25 lat) stwierdzono ostre, krwawnicze zapalenie żołądka (nawet nie wiedziałam, że jest taka choroba). Ponieważ wie, że interesuję się ziołami, to zapytał co bym mu polecała. Chciałam mu polecić siemię lniane, ale nie jestem pewna, czy powinien pić ten kisielowaty wywar razem z nasionkami czy bez. I ogólnie trochę się obawiam polecać czegokolwiek w tak poważnej sytuacji, bo nie jestem żadnym ekspertem. Niedawno miał operowany wyrostek i bardzo długo wracał do zdrowia, brał mnóstwo leków przeciwbólowych przez długi czas, więc to może być przyczyną. Dodatkowo wykryto u niego kamienie żółciowe.
Może tutaj ktoś doradzi coś pewnego, co na pewno nie zaszkodzi?
Dodam, że chłopak nie pali ani nie pije. Nie ma nadwagi. Skąd w ogóle u tak młodej osoby takie problemy? Do tego kamienie żółciowe, z tego co wyczytałam, znacznie częściej pojawiają się u kobiet, a u mężczyzn to dopiero w podeszłym wieku...
« Ostatnia zmiana: Listopad 07, 2018, 21:39:03 wysłana przez qwerta »

Offline Basia

• Płytki nurek
  • Dużo Pisze
Odp: Siemię lniane a ostre, krwawnicze zapalenie żołądka
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 07, 2018, 22:06:47 »
Ja też musiałam zapytać Google, co to jest:
Krwotoczna postać ostrego zapalenie żołądka jest najczęściej wynikiem silnego stresu psychicznego lub innych stresów, takich jak operacja, rozległe oparzenie, uraz, wstrząs, wewnątrzczaszkowy proces chorobowy. Może też być wynikiem nadużywania aspiryny lub innych niesterydowych i sterydowych leków przeciwzapalnych.
Niezależnie od przyczyny zapalenia błona śluzowa jest przekrwiona, obrzęknięta, z płytkimi nadżerkami, a nawet owrzodzeniami, które są przyczyną krwawienia.

Czy medycyna coś z tym zrobiła? Czy to może być rzeczywiście skutkiem tego wyrostka?
Mama nadzieję, że te kamienie się rozejdą, jak trawienie wróci do normy, to młody chłopak.

Myślę, że kisiel z siemienia nie zaszkodzi, ale najlepiej zapytać ten żołądek tego chłopaka. Ja bym jeszcze spróbowała babkę i kozieradkę, razem lub na przemian. Poza tym zioła wzmacniające: pokrzywa, mniszek, krwawnik, kocanki, melisa, dzika róża, jarzębina, rzepik, przetwory z kaliny, aronii, czarnej porzeczki (o ile żołądek się zgadza), a do posiłków kurdybanek by się rozpuszczały powoli te kamienie

Pozdrowienia :-)

Offline qwerta

• Dużo Pisze
Odp: Siemię lniane a ostre, krwawnicze zapalenie żołądka
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 07, 2018, 22:35:48 »
Dziękuję za odpowiedzi, przekażę :)

Myślę, że kisiel z siemienia nie zaszkodzi...
- ale razem z nasionkami czy jednak lepiej bez?