Autor Wątek: Zestaw ziół.  (Przeczytany 2446 razy)

Offline Tintino

• Nowy
  • *
Zestaw ziół.
« dnia: Wrzesień 16, 2018, 09:32:37 »
Jest to mój pierwszy post na forum dlatego witam wszystkich serdecznie.  :)
Postanowiłem zadbać trochę bardziej o siebie i w związku z tym rozpisałem sobie suplementację ziołową.Chciałbym się od Was dowiedzieć czy mogę łączyć wybrane przez siebie zioła¿
Chciałbym stosować Rdest japoński, Różaniec górski oraz Maca.Mam 44 lata.Proszę o Wasze opinie.

Offline janek

• Dużo Pisze
Odp: Zestaw ziół.
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 17, 2018, 19:40:21 »
Immunologicznie,adaptogennie, wzmacniająco.
Bez sensu.
Zawsze musisz postawić pytanie i o nim napisać - co chcesz osiągnąć.

Przecież możesz sobie pomieszać z 10 ziół.

Offline zielarz polski

• Moderator
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 17, 2018, 21:56:26 »
Stosować możesz, tylko jaki jest cel tej mieszanki?
Bo tak, to ciężko coś doradzić.

Offline Tintino

• Nowy
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 19, 2018, 07:23:53 »
Dziękuję za odpowiedzi.Zauważyłem ostatnio u siebie spadek witalności, do tego problemy na tle nerwowym.Ćwiczę na siłowni 5 razy w tygodniu od ponad 3 lat.Generalnie zależy mi na suplementacji wzmacniającą układ nerwowy, serce, mięśnie, ogólny stan zdrowia oraz libido lub podnoszące poziom testosteronu.

Zapomniałem jeszcze napisać, że zażywam D3 +K2.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 19, 2018, 08:03:01 wysłana przez Tintino »

Offline Tintino

• Nowy
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 27, 2018, 13:16:32 »
Ułożyłem sobie dwa nowe zestawy. :D
Chciałbym poznać Wasze zdanie na ich temat.

Zestaw 1 (4 mc stosowania)

Różeniec górski, Colostrium ,Rdest japoński, Mangostan - ekstrakt, D3 +K2

Zestaw 2 (4 mc stosowania)

Maca, rzeń szeń koreański, Shitake ekstrakt, liposomalna witamina C, D3+K2
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 27, 2018, 13:43:15 wysłana przez Tintino »

Offline zielarz polski

• Moderator
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 28, 2018, 13:45:38 »
Cztery miesiące na różańcu - długo. Jednak podnosi ciśnienie co w połączeniu z treningiem może dodatkowo obciążać układ sercowo- naczyniowy.
Może warto po prostu pomyśleć o porządnej regeneracji zamiast się sztucznie stymulować?
To tak naprawdę nie usunie kwestii zmęczenia organizmu, tylko go sztucznie będzie stymulować.

Offline kuneg

• Mów mi Małgorzato :)
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 28, 2018, 16:39:46 »
To ja mam kilka pytań na początek.
Jak u Ciebie z wynikami cukru?
Jak z wagą ciała?
Jakie masz ciśnienie?
Ile przeciętnie sypiasz na dobę i czy często zarywasz noce?
Ile czasu spędzasz na świeżym powietrzu?

Widzę, że chcesz iść w kierunku adaptogenów i chyba budowy masy mięśniowej. Popraw, jeśli się mylę.

Różeniec i żeń-szeń podkręcają organizm, ale ja osobiście nie lubię ich działania na sobie, bo czuję się nieco rozdrażniona. Poczytaj o działaniach niepożądanych  i skutkach ubocznych, bo każde zielsko takowe posiada.

Ja wolę inne adaptogeny. Np. wąkrota azjatycka ma bardziej wyciszające działanie, a jednocześnie dodaje mi jasności myślenia. Również połączenie cytryńca z kozłkiem daje mi świeżość umysłu wraz ze spokojem wewnętrznym.

Wiesz, do każdej substancji chemicznej organizm się przyzwyczaja z czasem, więc 4 miechy bez zmiany, może być jedną z przyczyn spadku "formy". Ogólnie raczej nie powinno się stosować jednej mieszanki powyżej miesiąca.
Nigdy wcześniej wiedza nie była tak łatwo dostępna i tylko od nas zależy, czy z niej skorzystamy.

Offline Tintino

• Nowy
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 29, 2018, 09:55:39 »
Dziękuję bardzo za odpowiedzi.Mam teraz trochu mało czasu żeby odpowiedziedź na pytania, ale postaram się zrobić to popołudniu.

Edit:Owszem zależy mi na masie, ale przede wszystkim na witalności i i zdrowiu. :)
180cm
Waga 78-80kg
Ciśnienie 120/70
Cukier ok.
Śpię 7,5-8h
Latem jeżdżę na rowerze kilka razy w tygodniu po kilka godzin.Zimą raz dziennie z psem.
Chciałbym jednocześnie stosować 3 do 4 suplementów.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 29, 2018, 17:15:23 wysłana przez Tintino »

Offline janek

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 29, 2018, 19:40:18 »
Zgadzam się z zielarzem pl.
Nie zgadzam się co do połączenia kozłka z adaptogenami, ale zgadzam się , że cytryniec czy wąkrotką to super surowce.

Offline kuneg

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 30, 2018, 00:29:47 »
Janku, a dlaczego nie zgadzasz się na łączenie kozłka z adaptogenami? Ja łączę kozłek z cytryńcem, ale stosuję na sobie.
Nigdy wcześniej wiedza nie była tak łatwo dostępna i tylko od nas zależy, czy z niej skorzystamy.

Offline kyciek

• Średnio Pisze
    • Ziołolecznictwo
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 30, 2018, 10:55:38 »
Ja stosuję cytryńca rano, kozłka wieczorem.

Ich połączenie wydaje się postawienie na przeciwstawne działanie, ale nie wykluczam ich połączenia - są zioła zawierające składniki zarówno pobudzające jak i uspokajające, każdy organizm jest inny, o czym nie należy zapominać.

Niemniej, specyficzne połączenie, u mnie by nie przeszło chyba:)

Krzysztof

Offline janek

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 30, 2018, 11:08:41 »
Janku, a dlaczego nie zgadzasz się na łączenie kozłka z adaptogenami? Ja łączę kozłek z cytryńcem, ale stosuję na sobie.

Bo kozłek uspokaja a adaptogeny - na ogół pobudzają.

Offline kuneg

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 30, 2018, 11:37:50 »
Janku, tak, ale...

Żeńszeń działa na mnie pobudzająco w taki sposób, że jestem nieco rozdrażniona i nadal kiepsko mi się pracuje, bo mam pracę umysłową. Do fizycznej pracy być może by pasował. Również cytryniec nieco mnie rozdrażnia czasem, chociaż mniej i pewnie jest to zależne od cyklu miesięcznego. Stąd pomysł połączenia tego z jakimś uspokajaczem. Połączenie cytryńca z dziurawcem w nalewce alkoholowej daje u mnie efekt świetnego humoru, ale wtedy mam trochę olewający ;) stosunek do pracy... choć robotę wykonuję sprawnie i rzetelnie wtedy. Taki zestaw zostawiam na zimowe miesiące. Wszystko zależy od tego, co chce się osiągnąć. Dopasowuję zestawy do siebie metodą prób i błędów przy zastosowaniu minimalnych dawek dobowych. To się nazywa optymalizacja - minimum nakładów i max efektów. U mie się to sprawdza.

Pomysł łączenia adaptogenów z uspokajaczami mieli również twórcy gotowego preparatu Depribon. W jego skład wchodzi żeńszeń i dziurawiec, i mądrzejsi ode mnie nad tym myśleli.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 30, 2018, 19:24:03 wysłana przez kuneg »

Offline kyciek

• Średnio Pisze
    • Ziołolecznictwo
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 30, 2018, 20:40:09 »
Jeszcze zdanie ode mnie - cytryniec na mnie działa naprawdę nieźle psychoaktywizująco, pobudzająco, kozłek przeciwnie, nie wiem jakbym miał je połączyć i w jakim celu, ale jak pisałem, nie jestem przeciw autorowi tego połączenia, każdy jest ZUPEŁNIE inny.

Krzysztof

Offline janek

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 01, 2018, 09:14:31 »
Kuneg.

Mam bardzo duży szacunek dla Twojej wiedzy czy praktyki.
Ale zupełnie nie rozumiem Twojego przykładu.
Dla mnie to naturalne i oczywiste połączenie dziurawiec i żeń-szeń(dowolny, ja jestem fanem syberyjskiego)
Sam stosuje takie mieszanki u ludzi przy zwalczaniu depresji, działanie jest zawsze, pewne, szybkie i wyraźne.