Autor Wątek: Antybiotyki ze sklepu z odczynnikami chemicznymi  (Przeczytany 2264 razy)

Offline marcines

• Nowy
  • *
Antybiotyki ze sklepu z odczynnikami chemicznymi
« dnia: Czerwiec 16, 2018, 19:15:15 »
Witam,
W/g badań igg mam toxocaroze, yersinie i ascaris. W związku z tym w polskim sklepie internetowym z odczynnikami chemicznymi kupiłem bez recepty:
-albendazol
-mebendazol
-iwermektyne
-tiabendazol
-lewamizol

Wszystkie powyższe mają postać sypkiego proszku tak jakby wyszły z laboratorium. Zapakowane w profesjonalne opakowanie chroniące z pełnym opisem i znakami ostrzegawczymi. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz, czy będą podobnie przyswajalne co tabletki z apteki np. czy zentel (albendazol) w tabletkach z dodatkami w składzie będzię się różnił od albendazolu w czystej postaci bez dodatków. Może zentel potrafi lepiej dotrzeć do jelita niż albendazol w formie czda. Może należałby je zapakować w kapsułki żelatynowe i wtedy połknąć. Czy są może osoby, które mają doświadczenie z Nitazoksanidem. Czy pomógł na pasożyty jelitowe. Zamówiłem z Tajlandii tabletki. Oczywiście nie będę brał wszystkiego. Jeszcze nie wiem jak się za to zabrać. Natomiast od 10 dni biorę zentel przepisany przez lekarza a efekty marne.

Offline Basia

• Płytki nurek
  • Dużo Pisze
Odp: Antybiotyki ze sklepu z odczynnikami chemicznymi
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 16, 2018, 20:25:29 »
Przeniosłam z dzialu o fitoterapii.

Często niektóre składniki kitu tabletkowego przyspieszają lub opóźniają wchłanianie substancji czynnej, w zależności od przeznaczenia.
Chyba raczej powinieneś z pytaniem "jak zrobić lek" pójść na forum medyczne lub farmaceutyczne, tam mogą być ludzie wiedzący więcej.

Nie wiem, co to znaczy, że po Zentelu nie ma efektu.
A tak na prawdę, to, jeśli wyniki są prawdziwe, to wcale nie znaczy, że jesteś chory dokładnie z ich powodu. Równie dobrze, jeśli brałeś dużo leków, to możesz mieć awitaminozy spowodowane złym przyswajaniem pokarmu po wybiciu pożytecznych bakterii w jelitach

Pozdrowienia :-)

Offline janek

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 17, 2018, 07:37:47 »
Zawsze należy sobie odpowiedzieć na pytanie - czy naprawdę mam pasożyty?

Wartość badań, testów jest naprawdę niska.

Czy mógłbyś podać mi (możesz na priw) adres tego sklepu?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 17, 2018, 11:36:18 wysłana przez janek »

Offline zielarz polski

• Moderator
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 17, 2018, 08:44:10 »
Mnie ciekawi jak Ty masz rozpisany Zentel, że bierzesz go przez 10 dni?

Offline marcines

• Nowy
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 17, 2018, 13:27:31 »
Nie wiem, co to znaczy, że po Zentelu nie ma efektu.

Odkąd jadłem tatara z żółtkiem mam cały czas te same objawy tzn. powiększone węzły, bezsenność i wysokie eozynofile oraz podwyższone OB. Przyjmując zentel od ok 10 dni nic się nie poprawia.

Równie dobrze, jeśli brałeś dużo leków, to możesz mieć awitaminozy spowodowane złym przyswajaniem pokarmu po wybiciu pożytecznych bakterii w jelitach
Brałem tylko metronidazol i teraz zentel. Ale oprócz tego probiotyki i 3/7 dni kiszonki tak od roku (od czasu zarażenia). W związku z tym to raczej nie jest problem z florą bakteryjną. Po za tym moje objawy wg literatury odpowiadają na toxocaroze i yersinie. Co ciekawa yersinia i toxocara mają objawy ogólne zbliżone do siebie. Na toxocare biorę zentel na yersinie jeszcze nic nie brałem bo ponoć trzeba zacząć od większych patogenów. Może być taka możliwość że zentel zadziałał wybiłem toxocare i ascaris a dokucza mi yersinia. Tylko problem w tym że na yersinie lekarz przepisał mi cyprofloksacyne (cipronex). Jest to bardzo ciężki "chemioterapeutyk", który może powodować trwałe kalectwo (w/g opinii w internecie). Dlatego boję się tego brać. Ponoć w większych ilościach pomaga olej z oregano:
http://zdrowiebeztajemnic.pl/yersinia-enterocolitica-einstein-srod-bakterii-gram-ujemnych-charakterystyka-protokol-leczniczy/
ale ja biorę i mi jakoś szczególne nie pomaga. Może na jersinie znajdę jakiś antybiotyk o mniejszych skutkach ubocznych np. duomox.

Zawsze należy sobie odpowiedzieć na pytanie - czy naprawdę mam pasożyty?
Gdybym umiał odpowiedzieć na to pytanie to bym był Panem Świata :)
Oddałem do badania na pasożyty z 15 próbek kału - nic nie wykryto. W końcu się wkurzyłem i zrobiłem badanie z krwi igg na toxocare (wynik dodatni), igg ascaris (wynik dodatni), yersinie igg (dodatni), iga (dodatni), igm (wątpliwy). Wszystko robiłem metodą elisa.

Mnie ciekawi jak Ty masz rozpisany Zentel, że bierzesz go przez 10 dni?
Lekarz zalecił co 12 godzin 1 tabletka (400 mg) przez 20 dni. Wg literatury standardowe dawkowanie.

Offline zielarz polski

• Moderator
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 17, 2018, 17:04:25 »
A możesz dać jakiś link to tej literatury, bo producent podaje takie dawkowanie (wygrubienia moje):

"Dawkowanie preparatu Zentel
Preparat ma postać zawiesiny doustnej lub tabletek i przeznaczony jest do stosowania doustnego. Stosuj preparat zgodnie z zaleceniami. Nie przekraczaj zaleconych dawek ponieważ nie zwiększy to skuteczności działania leku a może zaszkodzić Twojemu zdrowiu i życiu. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące stosowania preparatu skonsultuj się z lekarzem.
Dorośli i dzieci po 2. roku życia:
Owsica, glistnica, zarażenie tęgoryjcem dwunastnicy, tęgoryjcem amerykańskim lub włosogłówką ludzką: jednorazowo 400 mg.
Tasiemczyca, zarażenie węgorkiem jelitowym: 400 mg 1 raz na dobę przez 3 kolejne dni.

Jeżeli leczenie nie będzie skuteczne lekarz może zalecić powtórzenie leczenia po 3 tygodniach.
W przypadku zaburzeń czynności wątroby lekarz może zalecić wykonanie dodatkowych badań lub szczególne postępowanie. Szczególną ostrożność należy zachować stosując preparat u osób w podeszłym wieku (po 65. roku życia) z zaburzeniami czynności wątroby.
Tabletkę można połknąć popijając wodą; można też rozkruszyć, rozgryźć lub żuć, popijając niewielką ilością wodą.
U dzieci i osób, które mogą mieć trudności z połknięciem tabletki, zaleca się stosowanie preparatu w postaci zawiesiny doustnej."

Edycja:
W niektórych przypadkach (toksokaroza) stosuje się dłużej, np. 7-10 dni ale i tak w dawce 400 mg
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 17, 2018, 17:09:54 wysłana przez zielarz polski »

Offline marcines

• Nowy
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 17, 2018, 21:22:46 »
Uniwersytet Medyczny w Białymstoku/Klinika chorób zakaźnych i hepatologii/Algorytmy diagnostyczno-terapeutyczne/Toksokaroza rozpoznanie i leczenie:
http://www.choroby-zakazne.pl/uploads/pdf/Toksokaroza.pdf
Na samym dole podane dawkowanie 400-800mg 5-20 dni. Mi lekarz przepisał na 20 dni ale nie czuje po nim jakiś strasznych skutków ubocznych raczej bym powiedział, że to słabe i nie działa. Bardziej się boje Cipronex'u ludzie na forach piszą, że nieodwracalnie uszkadza stawy i ścięgna powodując kalectwo.

Offline zielarz polski

• Moderator
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 17, 2018, 22:39:11 »
Dzięki za link.