Autor Wątek: Siedmiopalecznik i kręgosłup  (Przeczytany 2166 razy)

Offline Bożka

• Nowy
  • *
Siedmiopalecznik i kręgosłup
« dnia: Grudzień 20, 2017, 15:55:21 »
Dzien dobry, jestem nowa na tym forum wiec prosze wybaczyc jesli pomylilam watki. Z ziolami mialam kontakt od dawna ale od paru lat ten kontakt jest zintensyfikowany. Poglebiam wiedze z roznych zrodel, miedzy innymi z tego froum, ktore jest dla mie kopalnia wiedzy i zrodlem inspiracji za co skladam serdeczne podziekowania jego Gospodarzowi i ich uczestnikom.
Mam pytanie odnośnie siedmiopalecznika: zrobilam nalewka z siedmiopalecznika 60% etanol. Czy osoba z uszkodzonym przed 4 laty kregoslupem (uszkodzenie pod wplywem dzwigniecia ciezaru, wiek wtedy to 80 lat) odniesie z niego jakies korzysci? Chodzi mi o dzialanie przeciwbolowe. Osoba ta od kilku lat stosuje plastry z morfina w celu usmierzenia bolu. Czy nie bedzie niepozadanych interakcji? Myslalam o stosowaniu zewnetrznym w formie wcieran.
A moze macie jakies inne pomysly aby zregenerowac kregoslupnaturalnymi metodami i zniesc bol.

Bede wdzieczna za wszelkie komentarze.
Dziekuje i pozdrawiam cieplutko!

Offline Basia

• Płytki nurek
  • Dużo Pisze
Odp: Siedmiopalecznik i kręgosłup
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 20, 2017, 16:59:33 »
Nalewka do smarowania powinna się przydać. Trzeba spróbować, jak będzie działać z morfiną, chyba, że w aptece by mieli takie wiadomości.

Ale - ale, czy oprócz znieczulenia czegoś by nie dało rady zrobić? Co się stało te 4 lata temu?
Czy były robione zastrzyki z kalcytoniny? Jakaś rehabilitacja?

Pozdrowienia :-)

Offline janek

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 20, 2017, 18:07:34 »
Ja robię na słabszym bo coś mi podpowiada, że tutaj 60% to może za dużo.
Ale jeśli naprawcze to na pewno włączyłbym też żywokost.

Ale ponieważ lubię wyzwania to napisz do mnie na PW.
Po kosztach mogę Ci wysłać mój  balsam od 7 boleści czy zywokostową masć p.bólową.
Z chęcią się porównam do morfiny.

Offline Basia

• Płytki nurek
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 20, 2017, 18:30:59 »
Dla samego 7pałecznika, 60% to rzeczywiście za dużo, ale mocny spirytus sam też pomaga od zewnątrz, dlatego pomyślałam, że tak jednak może mieć sens.

Pozdrowienia :-)

Offline Bożka

• Nowy
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 20, 2017, 18:58:29 »
Bardzo Wam dziekuje za szybka reakcje!

Basiu, nie bylo zadnej rehabilitacji, byly badania zaoferowano operacje chirurgiczna. W zwiazku z olbrzymim ryzykiem, osoba nie poddalala sie jej. Operacja miala polegac na uzupelnieniu jakims srodkiem zniszczonych kregow.
Poniewaz osoba nie chciala operacji, ostatecznie zapisano plastry z morfina i to wszystko.

Janku, dziekuje za pomysl. Zglosze sie po twoj balsam 7 bolesci, czytalam o nim. Natenczas mam gliceryt zywokostowy wiec moze poeksperymentuje i zrobie masc. Dostawa korzenia jest w drodze. Czy jest sens i jaki zrobienia takiej masci na tluszczu gesim? Czy lepiej dac lanoline? Moglabym wtedy dodac siedmiopalecznika, redukujac wpierw stezenie alkoholu.
Czytalam ze dobry wplyw ma kora leszczyny na kregoslup, zwlaszcza na stan dyskow.
Czy ktos moglby wypowiedziec sie w tym temacie? Mysle o wyekstrahowaniu zwiazkow i przemiane ich w jakich plyn a potem mazidlo moze...

Jesli przychodzi Wam cos do glowy, bede Wam wdzieczna.
Dziekuje raz jeszcze!

Offline janek

• Dużo Pisze
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 20, 2017, 19:16:22 »
Sam żywokost to za mało, przynajmniej dla mnie jako p.bólowy.
Ja go "rasuję" olejkami.

Offline kuneg

• Mów mi Małgorzato :)
  • Dużo Pisze
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 20, 2017, 21:05:08 »
P. bólowo działa rówbież podagrycznik, ale chyba pod śniegiem trzeba by go szukać teraz. Można by dołączyć do nalewek.

Wąkrota azjatycja pomaga w regeneracji tkanki łącznej (a dyski międzykręgowe to twór chrzęstny).

Sok z żyworódki również ma działanie przeciwbólowe, więc też można by go dołączyć do nalewki do smarowania.

Jak Janek proponuje swój balsam, to warto skorzystać, bo skład ma całkiem zacny.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 27, 2018, 21:42:09 wysłana przez kuneg »
Nigdy wcześniej wiedza nie była tak łatwo dostępna i tylko od nas zależy, czy z niej skorzystamy.